Linux Windows'a 5 yıl içinde yetişebilir

Bu konuyu okuyanlar

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
belki yarin belki yarindanda yakin :) demedim mi haps ici ,windows tarafindan yetistirilmis bir anti linux savunucu ;) diye ,arife tarif gerekmez ,su an linux kendini sürekli gelistiriyor ,ama sürekli ,cekridek gelisiyor kullanici arayüzleri degisior ,degisimesi gerekenler hep degisiyor ,ve yeniliklerine yenilik katiyor,zaman herseyin ilaci beliyecez görecez

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Çok iyimser gördüm sizi çooook :p

Günün birinde windows'un tahtından olacağına bende inanıyorum. Sonuçta hiçbir şey sürekli aynı seviyede duramaz ama daha öncede dediğim gibi %95 kullanım oranına sahip bir işletim sistemini geçmek kolay değil. Ancak 3-5 sene içinde Microsoft artık yeni işletim sistemi çıkartmayacam derse, zamanla şuan ki sürümler eskiyeceğinden 5 sene sonra insanlar Linux a geçiş yapabilir. Kaldı ki o durumda bile ben yine ancak yakalayabilir geçemez diyorum :)

Tabi bu söylediğim baya yüksek bir hayal gücünün ürünü olduğundan ve Microsoft daha seneler boyunca işletim sistemi piyasasında olacağından belki %95 kalmaz Windowsun kullanım oranı ama piyasanın lideri olmaya uzun süre daha devam eder.

Velhasıl Windows bir gün tahtından olacak ama onu biz görürmüyüz derseniz; Zor :flowers:

Exploit Coder

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Çok iyimser gördüm sizi çooook :p

Günün birinde windows'un tahtından olacağına bende inanıyorum. Sonuçta hiçbir şey sürekli aynı seviyede duramaz ama daha öncede dediğim gibi %95 kullanım oranına sahip bir işletim sistemini geçmek kolay değil. Ancak 3-5 sene içinde Microsoft artık yeni işletim sistemi çıkartmayacam derse, zamanla şuan ki sürümler eskiyeceğinden 5 sene sonra insanlar Linux a geçiş yapabilir. Kaldı ki o durumda bile ben yine ancak yakalayabilir geçemez diyorum :)

Tabi bu söylediğim baya yüksek bir hayal gücünün ürünü olduğundan ve Microsoft daha seneler boyunca işletim sistemi piyasasında olacağından belki %95 kalmaz Windowsun kullanım oranı ama piyasanın lideri olmaya uzun süre daha devam eder.

Velhasıl Windows bir gün tahtından olacak ama onu biz görürmüyüz derseniz; Zor :flowers:

Çok zor olmayacak gibi görünüyor. Linux gittikçe kullanıcı kazanıyor. Benim Linux ile tanıştığım sınıfta yaklaşık 40 kişi vardı. Ben en az 20 kişiye Linux kullanması için aracılık etmişimdir. Diğer 40 kişiyi ve genel olarak diğer kişileride düşünürsek Linux kullanıcıları çok hızlı bir şekilde artış gösteriyor..