Linux Store Nerede - Manjaro

Bu konuyu okuyanlar

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
arkadaşlar google chrome indirmek istiyorum fakat store'u bulamıyorum.
ayrıca sistemle kurulu gelen Steam açılmıyor yardımcı olurmusunuz?

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Başlat menüsündeki arama çubuğuna yazılım ekle/kaldır yazarak depoya ulaşabilirsin.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Evet şu anda güncelleme yapıyormuş.Bu bir engel mi?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir not düşeyim. Arch Linux tarafında (Pacman paket yöneticisi) eğer paket yöneticisi başka bir işlem yapıyor gözüküyorsa;

Kod:
sudo rm /var/lib/pacman/db.lck

Komutu ile lock dosyasını silebilirsin. Acelen olduğunda bu aklında olsun. İşin var, programı kurman gerek, ne o ? Güncelleme... O güncelleme dayatması sadece Windows 10'da yer. Bize yemez :)

Chrome kurmak istiyorsan;

Kod:
yaourt google chrome

yazarak numarasını girip kurabilir yada pamac ayarlarından (sağ üstteki çark işareti) AUR sekmesine girip AUR'u etkinleştirip, arama çubuğunun altında beliren AUR etkinleştirme düğmesine tıklarsan AUR araması etkinleşecektir. Chrome yazıp ararsan bulursun. Resmi depolardan direk Chromium'u da indirebilirsin. Chromium açık kaynak chrome'dur ve flash desteği yoktur. Linux camiasında flash güvenlik zaafları yüzünden pek sevilmez ve tavsiye de edilmez. Kısac chromium kurmanı öneririm.

Kod:
sudo pacman -S chromium
yada chromium-browser'da olabilir paket ismi, pamac'dan ararsan daha iyi olur. Chromium BSU adında bir shooter oyunu da var. Çakışmayı önlemek için mutlaka isimlerle bir numara yapmışlardır.

Eğer bir sistem güncellemesi yapmak istiyorsan

Kod:
yaourt -Syua

komutu ile yapmanı tavsiye ederim. Bu AUR'dan indirdiklerini de günceller. Yada basitçe pamac'dan AUR güncellemelerini aç. (Üstte yazdığım yerde)

Eğer bunlar çok karışık geldiyse de sadece Ubuntu tabanlı bir dağıtıma geçmeni öneririm.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Mağazası ne durumda.WİMDOWS kadar geliştirildi neredeyse deniliyor.:confused::)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Mağazası ne durumda.WİMDOWS kadar geliştirildi neredeyse deniliyor.:confused::)
Deneyip kendin görsen benim sana burada manjaroyu kuru kuruya fan boy havasında övmemden daha mantıklı değil mi ? Tıkandığın yerde ubuntu türkiye forum yada manjaro türkiye forumda arama yapabilir, konu açabilir, diğer üyelersen fikir alabilirsin.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Deneyip kendin görsen benim sana burada manjaroyu kuru kuruya fan boy havasında övmemden daha mantıklı değil mi ? Tıkandığın yerde ubuntu türkiye forum yada manjaro türkiye forumda arama yapabilir, konu açabilir, diğer üyelersen fikir alabilirsin.
Şimdi benim bir huyum var bir şeyi almadan önce her şeyini araştırırım yada kurmadan önce.;):)Yine de teşekkürler.