Linux sistem kullanan bir internet kafe açmak istiyorum ama oyunları ne yapacağım ?

Bu konuyu okuyanlar

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
windowsta olan ve linuxta olmayan oyunları napacaksınız ?

Son düzenleyen moderatör:

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Dual bit dene bir şey var yani iki sistemide yukluyirsun oyun için win é giriyorsun
dual boot olayını biliyorum kullanıyorum aktif linux kullancısıyım python ve fortran biliyorum fakat internet kafede hocam gel pc yi aç kapa windwosu seç şimdi açılsın mı diyeceksiniz yada cafe yazılımlarının linuxda kararlı çalışan bir versyonu var mı ?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Dual bit dene bir şey var yani iki sistemide yukluyirsun oyun için win é giriyorsun
Allesen biri dual bot yazıyor öbürü yazıyor dual bit yazıyor ne oluyor yahu :D Tamam bende dual hebelegumeci yazacağım :D

Soruya ithafen: Oynamayacağız :D Ha yok eğer gerçekten istiyorsan dual hebelegumeci yapabilirsin. Bunun dışında wine, playonlinux gibi seçenekler de var.
--- Gönderi Güncellendi ---
dual boot olayını biliyorum kullanıyorum aktif linux kullancısıyım python ve fortran biliyorum fakat internet kafede hocam gel pc yi aç kapa windwosu seç şimdi açılsın mı diyeceksiniz yada cafe yazılımlarının linuxda kararlı çalışan bir versyonu var mı ?
İnternet kafe ise iş biraz zor. Gerçekten de takip etmek müthiş zor oluyor kim ne yapacak falan. Şöyle bir şeye bakabilirsiniz:

www.cyber-cafe-software.com/eng/linux/

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Allesen biri dual bot yazıyor öbürü yazıyor dual bit yazıyor ne oluyor yahu :D Tamam bende dual hebelegumeci yazacağım :D

Soruya ithafen: Oynamayacağız :D Ha yok eğer gerçekten istiyorsan dual hebelegumeci yapabilirsin. Bunun dışında wine, playonlinux gibi seçenekler de var.
dual bot değil dual boot :) iki tane işletim seçeneklerini shell yada grub üzerinde seçmek :)

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55

İnternet kafe ise iş biraz zor. Gerçekten de takip etmek müthiş zor oluyor kim ne yapacak falan. Şöyle bir şeye bakabilirsiniz:

www.cyber-cafe-software.com/eng/linux/
SERVER module for system administration (user management, top ups, archive analyses, etc.) available for Windows operating systems.
Server modülü windowstamı kurulu ?
Dua boot değil çift işletim sistemi seçenekli :)
hocam deliriyorum dua ne :p aaa yether dalfksdpf

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kafe sistemi ise çocuklarla uğraşacan. Zula, Wolfteam, Metin 2 gibi oyunları Linux'ta çalıştıramıyoruz. Müşterin ne kullanacaksa ona onu ver, başın ağrımasın :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Rüya gibi internet kafe ancak her yerde yok

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
çok kararsız :) benim yaptığım steam dan stream ile oyanmak 8 pc olunca :(
Şimdi bir oyuna güncelleme geliyor, artık bir Wine versiyonu ile çalışmaz oluyor. Belki yeni bir bağımlılığı oluyor. Her bir bilgisayara her bir oyun için böyle bakım yapmaya kalkarsan kusura bakma da oynayacak oyun bulamaz çocuklar :D

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Şimdi bir oyuna güncelleme geliyor, artık bir Wine versiyonu ile çalışmaz oluyor. Belki yeni bir bağımlılığı oluyor. Her bir bilgisayara her bir oyun için böyle bakım yapmaya kalkarsan kusura bakma da oynayacak oyun bulamaz çocuklar :D
evimde bilgisayarlarımla memnunum :) internet kafeye 1 kez gittim oda eniştemin bilgisayarlarını kurmaya :) hayır düzgün konuşan insan yok

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kendi ev sistemin olsa oyun için tavsiye edebilirim, ben kendi evimde linux üzerinden oynuyorum oyunlarımı ama senin para kazanacağın, müşterinin kullanacağı bir sistem ise müşterin sadece arayüzü yabancı bulabilir yada beğenmeyebilir ve bir daha gelmeyebilir. Risk alma.

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Kendi ev sistemin olsa oyun için tavsiye edebilirim, ben kendi evimde linux üzerinden oynuyorum oyunlarımı ama senin para kazanacağın, müşterinin kullanacağı bir sistem ise müşterin sadece arayüzü yabancı bulabilir yada beğenmeyebilir ve bir daha gelmeyebilir. Risk alma.
Valla yapan konuyu açan ben değilim :=)
Ben masumum yaptıklarımı ve linux internet kafenin oyun için mantıklı olmadığını söyledikten sonra gidiyorum burdan :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kafe sistemi ise çocuklarla uğraşacan. Zula, Wolfteam, Metin 2 gibi oyunları Linux'ta çalıştıramıyoruz. Müşterin ne kullanacaksa ona onu ver, başın ağrımasın :)
Aynen. Size katılıyorum. Zula'yı Linux'ta çalıştırmaya çalışmıştım. Ama Zula'daki hile koruması yazılımı sebebi ile oyuna giriş yapamamıştım.
Gerçi ben artık Zula'yı bıraktım. :)

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bişey sorucam konuyu ben başlatmadım neden bana kaldı ?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Böyle biraz daha düzenli olur :) Linux cafe'de muhabbete devam edelim, sorulara ayrı başlık açarsak daha düzenli olur her şey. Herkes birbirini daha iyi anlar :)

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Böyle biraz daha düzenli olur :) Linux cafe'de muhabbete devam edelim, sorulara ayrı başlık açarsak daha düzenli olur her şey. Herkes birbirini daha iyi anlar :)
tamamdır dedim noluyo :)

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
iyi bir sisteme windows 10 kur tüm oyunları ona kur ; linux da olan makinelere de RDP erişim ver,

windows oyun oynamak isteyen remote olarak oynasın :)

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Windows 7 remote fx hizmeti ile aynı anda 20 kişi oyun oynatmışlığımız var;
hatta projemiz vardı, bildiğiniz uydu receiver lar üzerinden üye olup oynayabilecektiniz.