Linux nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bu Linux ' u nasıl kullanırım' niye kullanırım neden kullanmalıyım XP' ye göre
- ve + ları nelerdir bilgilendirebilirmisiniz?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Linux sana virüs kavramını unutturur.

Şimdilik....

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Format atacağım zaman denemek isterim

Elimde 1 adet Ubuntu Cd'si var

Jaunty jackalope 9,04

Kullanışlımıdır peki?

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Aşk mı? Sen ne diyorsun Jea kardeş. Bence bir dağıtıma aşık olmamalısın seni terkedebilir sonra demedi deme.

Sanırım bilinçsiz biri olsaydım Mandriva için ölebilirim derdim. :D

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Aşk mı? Sen ne diyorsun Jea kardeş. Bence bir dağıtıma aşık olmamalısın seni terkedebilir sonra demedi deme.

Sanırım bilinçsiz biri olsaydım Mandriva için ölebilirim derdim. :D

yusuf sence mandrivamı , ubuntumu :D
mandarivanın görünümü çok hoşuma gittide :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Jea'yı dinlemenizi önermiyorum bu konuda çünkü hisleriyle davranıyor.

Evet Ubuntu çok çok iyi bir dağıtım ama Mandriva ondan geri kalır değil. Üstelik Mandriva en Türkçe dağıtım olarak ilk sırada. Kullanımı kolay ve bence en hatasız dağıtım.

Ubuntu'ya göre en büyük avantajı Kde gnome ve xfce'de çok yüksek performans sağlaması. Ubuntu gnome'da lider ama Kde'de sıfır. Kubuntu, Ubuntu'nun olmasa inanın kimse kullanmazdı. Pardus bile ondan daha iyi.

Mandriva'nın DVD'sini indirin. Her iki masaüstü ortamını kurun. İstediğiniz zaman istediğinizi açın. Keyfinize bakın. :)

(Yazdıklarım tamamiyle yeni başlayanlar içindir. Bir süre kullanmış olanlar için önerilerde bulunmak haddime değil.)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Jea'yı dinlemenizi önermiyorum bu konuda çünkü hisleriyle davranıyor.

Evet Ubuntu çok çok iyi bir dağıtım ama Mandriva ondan geri kalır değil. Üstelik Mandriva en Türkçe dağıtım olarak ilk sırada. Kullanımı kolay ve bence en hatasız dağıtım.

Ubuntu'ya göre en büyük avantajı Kde gnome ve xfce'de çok yüksek performans sağlaması. Ubuntu gnome'da lider ama Kde'de sıfır. Kubuntu, Ubuntu'nun olmasa inanın kimse kullanmazdı. Pardus bile ondan daha iyi.

Mandriva'nın DVD'sini indirin. Her iki masaüstü ortamını kurun. İstediğiniz zaman istediğinizi açın. Keyfinize bakın. :)

(Yazdıklarım tamamiyle yeni başlayanlar içindir. Bir süre kullanmış olanlar için önerilerde bulunmak haddime değil.)

Hislerimle hareket etmiyorum.

Yeni başlayan biri eğer Windows'a alışkanlığını hemen bırakamayacaksa Kubuntu, Linux'a alışmak istiyorsa Ubuntu kullanmalı.

Mandriva'yı hiç denemedim, bilmiyorum. Ama tamamen Türkçe diye Mandriva'yı öneriyorsun. Depolardan haber ver bakalım? :) Aradığın programı bulamadığın sürece isterse Türkçe konuşsun. :)

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Jea bey, Mandriva depoları Ubuntu depolarından geri kalmıyor. Yirmibinden fazla paketi var.

En büyük dağıtımlardan biri ve 2010 hakkında çok güzel şeyler duydum.

Fırsat bulursan dene bence. Bu kadar güzel bir dağıtımı nasıl olmuş da denememişim diyeceğine eminim.

Bu arada kendine has bazı özellikleri de var, başka hiçbir dağıtımda olmayan. ;)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Jea bey, Mandriva depoları Ubuntu depolarından geri kalmıyor. Yirmibinden fazla paketi var.

En büyük dağıtımlardan biri ve 2010 hakkında çok güzel şeyler duydum.

Fırsat bulursan dene bence. Bu kadar güzel bir dağıtımı nasıl olmuş da denememişim diyeceğine eminim.

Bu arada kendine has bazı özellikleri de var, başka hiçbir dağıtımda olmayan. ;)

Ben Ubuntu'dan vazgeçmem. :)

Çünkü arkasında Canonical gibi bir şirket var. :wink:

himmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
linux türkçe diyorlar yüzse 90 nı ingilizce

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hangi dağıtımını kullandığına göre değişir bu. :)

Pardus tamamen Türkçe olan Linux dağıtımıdır. TÜBİTAK'ın öncülüğünde geliştiriliyor.
Tamamen değil KDE'nin bazı yerlerini , Amarok'un yarısını vs. tercüme etmemişler.

QaFeİN

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bu Forumda İşlemci,Tarayıcı Ve İşletim Sistemi Tartışmlarını Çok Seviyorum :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
%100 Türkçe olan tek dağıtım Mandriva'dır. Şahidimiz var. :)

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Evet.Acaba Mandriva'yamı geçsek topluca:DGerçi Mint Ubuntu 9.10 gibi kararsız değil ama:D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Adı neydi bir türlü hatırlamıyorum. Hah, launchpad'de gördüm. %100 Türkçe diyordu. Bizim Mandriva Türkiye ekibi çok çalışkan.

Mesele sadece sıkıntı değil. Birileri bu kadar çalışıyorsa takdir etmek lazımdır. Tamam Ubuntu'dan vazgeçmeyiz ama Mandriva'yı da ezdirmeyiz.

Bir de kim ne dersen desin yeni başlayanlar için en ideali Mandriva... (bence)

Son mesajlar