Linux neden hala bilinmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sirlimen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pardus'u denedim, nedense bana da çok karmaşık geldi. Ubuntu'da bunu yaşamadım. Kullanım mantığı belliydi ama Pardus'da sıkıntı çektiğimi söyleyebilirim.

Çocuklarada windows öğretiyorum işin açıkçası...çünkü her yerde karşılaştıkları bir işletim sistemi...pardusu açıpta bu pardustur demedim daha..:D

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ffgul, size yanlış düşündüğünüzü gösterecek bir delil sunancağım. Aslında bunu bir haberle kendi bloğumda da yayınlayacağım ama bunu burda yazmanında sakıncası yok. Yaklaşık bir ay önce İzmir Konak Merkez bankasına işim düştü. Memur işini yaparken bende arada bilgisayara bakıyorum. O da ne! Linux Mandrivara.Adama dedim ki Linux mu kullanıyorsunuz ? Evet,yeni geçtik dedi.

Dediğim gibi şimdi yavaş yavaş Linux'u keşfetme zamanı. Yakında bomba gibi patlayacak. Gelecek Linux'da. Sanırım başka birşey yazmama gerek yok.

>>Güzel kardeşim olayda kaçırdığınız yer burası işte.Benim yanlış düşünmediğim kesin...İşin mutfağında olan bi insan olarak söylüyorum bunu..
>>Nedenide şu bu ülkede eğitimi kim verir?
>>Cevap;Okullarımız,peki okullarımız insanlarımıza hangi eğitimi verir devletin belirlediği müfredatla belirlenmiş eğitimi verir...Yani bi öğretici kafasına göre uygulama yapamaz.Bir kurumun linuxa geçtim yada geçmedim demesi eğitim sistemimizi belirlemez...
>>Çünkü bu bir devlet politikasıdır.O nedenle burda yazı yazanların isteğine göre değil, bakanlık danışmanları,müsteşar,bakan ve başbakan belirler..
>>Yani işin özü şudur ki ne sizin isteğinizle nede benim isteğimle bu müfredat değişmez..
>>Peki bu müfredat neden önemli diyeceksiniz çünkü insanlarımız okullardan yetişiyor ve bu konuları görüyorlar.O nedenle şuan için linux un okullarda yayılması çok ama çok zor.Çünkü AVRUPAYA VERİLMİŞ SÖZLER VAR..
>>Avrupa birliği uyum yasaları var...Buraya yazı yazan bi çok insanın bunları bildiğine eminim Fakat bu durumu bile bile neden yayılmıyor diyorlar...Anlayamadıklarından değil tek taraflı aşk bu=FANATİKLİK....
>>Görüldüğü gibi okullarımızda Windows gösterilmeye devam edecek..
>>Ayrıca yök müfredatı da böyle..Üniversitelerimizdede windowsa devam..
>>Bunun yanı sıra pardusu devlet bi yere getirse bile pazarlayamayacak...
>>Nedenide şu;HP,Toshiba,dell,sony gibi büyük devlerin windowsla anlaşması var...
>>O nedenle mutlaka bu ülkenin pardusa değil,donanım üretimine ihtiyacı var...korenin yaptığı gibi...
>>Bunu da ancak işsiz kalan %13 anlar...Karnı tok insanlar anlayamaz..

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
zaten hep slogan, :D ,

insanlık , özgürlük , neymiş bu Linux haberimiz yokmuş :D

Buna ergenlinux sendromu diyoruz :D

yaş kemale erince düzelir .

Penguende pek bir sempatik duruyor :D

Kimbilir belki Penguen windowsun logoso olsaydı

penguenseverler windows çığırtkanlığı yapardı :D

bu kadar basit olmayın, eğer windows'u savunacaksanız bilgi ve birikimlerinizle savunun, kelime oyunları ve ukalalık yaparak değil.

devletimiz windows'la anlaşma yapmış, pardus'un geleceği yokmuş vesaire, vesaire. bunları söylediğinize göre bürokrat ya da bakan olmanız gerekiyor. pardus la ilgili gerekn adımlar atılıyor, askerlik dairelerinde kullanılmaya başlandı, bilgisayar öğretmenlerine bununla ilgili hizmetiçi eğitimler veriliyor, neden bunları hiç belirtmiyorsunuz???

merak ediyorum, çok yakın zamanda windows'u bu kadar savunacak durumda olacak mısınız???

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
windows size ne kazandırdıki savunuyorsunuz....

eminim windowsun size yaradan çok zararı olmuştur.....

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
arkadaşlar admin in uyarısını lütfen dikkate alın ve konuyu kişiselleştirmeden tartışıp görüşelim

tamam kabul ediyorum işin içine windows da girdi ama en azından konuyu kişiselleştirmeden tartışırsak konumuz boşuna kapanmaz ve bu şekilde tesadüfende olsa konuyu görüp okumaya başlayan misafir arkadaşlar bu konuda bilgi sahibi olmuş olur

ayrıcada bildikleri varsa paylaşmak için üye olup aramıza katılırlar ki buda en azından forumda paylaşımcılık adına güzel bi şey olur

lütfen biraz daha dikkat !!

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
crazzy.x´isimli üyeden Alıntı

windows size ne kazandırdıki savunuyorsunuz....

eminim windowsun size yaradan çok zararı olmuştur.....

Valla bilgisayar kullanmayı windowsla öğrendim :D

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Valla bilgisayar kullanmayı windowsla öğrendim :D
Bende bununla öğrendim.

ibm-ps2.jpg

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
bende windowsla öğrendim ama :thumbup1:

insan virüslerden bezdiği zaman başka bişey yokmu acaba diye bakınıyor :huh:

bende bakınırken linux u keşfettim :tt1:

iyi ettim :tt2:

bsdcihaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
linux dağıtımları ile windowsun karşılaştırılması doğru bir yaklaşım değildir...
linux dağıtımları son kullanıcı için henüz yeterli seviyede değil...
Ancak sunucu olarak windows ile rekabet söz konusudur...
Ayrıca bilende konuşuyor;bilmeyende...

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
linux dağıtımları ile windowsun karşılaştırılması doğru bir yaklaşım değildir...
linux dağıtımları son kullanıcı için henüz yeterli seviyede değil...
Ancak sunucu olarak windows ile rekabet söz konusudur...
Ayrıca bilende konuşuyor;bilmeyende...

sen bsd kullanıyorsun linux u bilmezsinki :sneaky2:

yoksa biliyormusun :blink:

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Sunucu konusunda Windows'u ezdi geçti zaten Linux :).Son kullanıcı içinde aslında yeterli düzeye geldi sayılır.Sadece insanların tabularını yıkmak lazım.Bir kere linux zor , linux için program yok gibi saçma fikirleri artık atmak lazım.Çünkü doğruluğu olmayan şeyler.Çoğu kişide sırf bu yüzden geçmiyor.

Birde geçip en ufak hatada bırakanlar var.Sanki Windows hiç hata vermez.Windows hata verse onarır gerekirse format atar ancak Linux bir hata verse Linux için etmediği küfür kalmaz :). Verdiği hatalarında tümünün sebebi kullanıcıdır.Durup dururken hata vermez :).

Linux'a geçmek isteyen birisi Windows'u unutmalı. Yok Winamp'mış yok Live messenger'mış.Bitiyor artık onlar. Eğer linux'a geçip Winamp kullanacaksa hiç geçmesin :). O kadar gelişmiş alternatif program varken.

Velhasilikelam isteyen gelsin Linux'u kullansın istemeyende gitsin Windows'unu kullansın .Yeterki gelip burada Linux ve Linux kullanıcılarına saçma sapan sözler söylemesin.

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Sunucu konusunda Windows'u ezdi geçti zaten Linux :).Son kullanıcı içinde aslında yeterli düzeye geldi sayılır.Sadece insanların tabularını yıkmak lazım.Bir kere linux zor , linux için program yok gibi saçma fikirleri artık atmak lazım.Çünkü doğruluğu olmayan şeyler.Çoğu kişide sırf bu yüzden geçmiyor.

Birde geçip en ufak hatada bırakanlar var.Sanki Windows hiç hata vermez.Windows hata verse onarır gerekirse format atar ancak Linux bir hata verse Linux için etmediği küfür kalmaz :). Verdiği hatalarında tümünün sebebi kullanıcıdır.Durup dururken hata vermez :). Linux'a geçmek isteyen birisi Windows'u unutmalı. Yok Winamp'mış yok Live messenger'mış.Bitiyor artık onlar. Eğer linux'a geçip Winamp kullanacaksa hiç geçmesin :). O kadar gelişmiş alternatif program varken.

Velhasilikelam isteyen gelsin Linux'u kullansın istemeyende gitsin Windows'unu kullansın .Yeterki gelip burada Linux ve Linux kullanıcılarına saçma sapan sözler söylemesin.

bastır ufuk arkandayım :thumbup:

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
isteyen gelsin Linux'u kullansın istemeyende gitsin Windows'unu kullansın .Yeterki gelip burada Linux ve Linux kullanıcılarına saçma sapan sözler söylemesin.

bu söze katılmamak elde değil :wink:

insanların bazı alışkanlıklarını bırakması nasıl zorsa, windows'u bırakıp, linux dağıtımlarından birini kullanmaları o kadar zor oluyor, bir de buna önyargılar eklendi mi, bakıp 1-2 saatte vazgeçiyorlar. biraz zaman ayırıp, 1-2 hafta karıştırsalar çokta zorlanmayacaklarını anlayacaklar.

benimde bilgisayarla tanışmam windows ile oldu ve yanımda yardımcı olabilecek kimse yoktu, defalarca format attım, defalarca bilgisayar çöktü, ama en sonunda öğrendik ve kullandık. her windows kullanıcısıda linux dağıtımlarını 1-2 haftada çözer.

ben ilk önce 2.işletim sistemi olarak pardus kullanmaya başladım, ubuntu denedim, mandriva, open-suse derken bir çok dağıtım kullandım. şu an sistemimde sadece pardus var, 29 nisanda ubuntunun karalı sürümü çıksın, onuda kullanmak istiyorum :)

ama pardus her zaman 1. olacak :clap:

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65

Birde geçip en ufak hatada bırakanlar var.Sanki Windows hiç hata vermez.Windows hata verse onarır gerekirse format atar ancak Linux bir hata verse Linux için etmediği küfür kalmaz :). Verdiği hatalarında tümünün sebebi kullanıcıdır.Durup dururken hata vermez :).

Linux'a geçmek isteyen birisi Windows'u unutmalı. Yok Winamp'mış yok Live messenger'mış.Bitiyor artık onlar. Eğer linux'a geçip Winamp kullanacaksa hiç geçmesin :). O kadar gelişmiş alternatif program varken.

Tamamen haklısın hocam, burada Linux'u eleştiriyorlar biz siz de Amarok yok diye eleştiriyor muyuz :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285

Windows:It's not too bad,but bad :).Linux is very nice.It's fantastic :wink:
Kullancı ne isterse kullanır fakat linux'u hazırsa kullansın.Biraz bilgi edinsin öyle kullansınlar:clover:

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Konu baya amacından sapmış. Her neyse yarın şu son sınavı da veriyim Windows7'nin yanına bir Linux dağıtımı kurmayı düşünüyorum.:)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
çok doğru bi karar vermişsiniz sayın moderatörüm

Reaksiyon puanı
2,146
Düzgün cevap vermeni beklerdim benim seninle bi sorunum yok, merak etmiyorum sorumu geri aldım.

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar bugün karar verdim Linux kullanıcam artık . Windowsa son

:D ıdyısakaş nasin riB

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Bu konuyu bilerek ellemedim bakalım nereye kadar gidebileceksiniz diye... Bir konunun başına birde sonuna bakarsanız demek istediğimi anlarsınız...

KİLİT!..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...