Linux Mint Önerir Misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Merhaba arkadaşlar. Şuan bilgisayarımda Windows 7 Home Premium 64 bit yüklü. Bilgisayarım eskisine göre kasmaya başladı. Daha 2 gün önce formatladım değişen birşey yok. Win 10 ' a da geçtim daha yavaş oldu. Sizce Linux Mint' e geçsem oyun performansım artar mı?
Anakart:GA-MA790FX-DS5
CPU:AMD Athlon 64 X2 5600+
GPU:Nvidia GeForce GT 220
RAM:2X2 DDR2 Kingston Ram

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Merhaba arkadaşlar. Şuan bilgisayarımda Windows 7 Home Premium 64 bit yüklü. Bilgisayarım eskisine göre kasmaya başladı. Daha 2 gün önce formatladım değişen birşey yok. Win 10 ' a da geçtim daha yavaş oldu. Sizce Linux Mint' e geçsem oyun performansım artar mı?
Anakart:GA-MA790FX-DS5
CPU:AMD Athlon 64 X2 5600+
GPU:Nvidia GeForce GT 220
RAM:2X2 DDR2 Kingston Ram
Oyun performansım artarmı diye genel sorduğunuz için genel bir cevap vereyim.
Windows oyunları Linux altında çalışmaz, ancak wine ve stream ile bazı oyunları oynayabilirsiniz.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bazı oyunları artık Linux ile oynayablirsin,olmadı çift sistem kurup Linux'un desteklemediklerini Windows ile oynayabilirsin.:)

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Cevaplarınız için teşekkürler

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bir soru daha sorucam bir oyun hem Windows hem linux destekliyorsa hangisinde daha çok fps alırım.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bir soru daha sorucam bir oyun hem Windows hem linux destekliyorsa hangisinde daha çok fps alırım.
Bana kalırsa Windows neden diye soracak olursan oyun platformu,Linux daha yeni yeni gelişme aşamasında o yönden.:)

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bana kalırsa Windows neden diye soracak olursan oyun platformu,Linux daha yeni yeni gelişme aşamasında o yönden.:)
O zaman oyun oynarken kasmayacak bir işletim sistemi önerir misiniz? Win 10, 8, 7 hariç.

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Günlük kullanımda Linux Mint'ten daha iyi performans alabilirsiniz ancak oyun konusunda windows daha iyi olabilir.
--- Gönderi Güncellendi ---
O zaman oyun oynarken kasmayacak bir işletim sistemi önerir misiniz? Win 10, 8, 7 hariç.
Oynadığınız oyunlar neler ?

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar donanımsal herşeyi yapıyorum zaten termal macun yeniliyorum kasayı temizliyorum. Bilgisayarım iyi değil biliyorum ama oyun oynarken eskisi gibi fps vermiyor. Tek çare yazılım.
Günlük kullanımda Linux Mint'ten daha iyi performans alabilirsiniz ancak oyun konusunda windows daha iyi olabilir.

Oynadığınız oyunlar neler ?
League Of Legends, Garryz Mod, Naruto Shipuuden Ultimate Ninja Storm 3, Zula. Bu oyunlarda kasıyor lolde ayarlar orta yüksekte oynuyorum ama en düşüğe alınca fps değişmiyor. Naruto oyununda zaten fps çok düşük bu yüzden sildim.

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar donanımsal herşeyi yapıyorum zaten termal macun yeniliyorum kasayı temizliyorum. Bilgisayarım iyi değil biliyorum ama oyun oynarken eskisi gibi fps vermiyor. Tek çare yazılım.
Hocam oyundaki performans yazılımı destekleyip desteklemediğine göre değişir.Oynadığınız oyunları söylebilirseniz yardımcı olabilirim.

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Yukarıda belirttim.

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Denedim. Yine yavaş.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Denedim. Yine yavaş.
Biraz donanım bilgim olsaydı keşke ben mesela şu anda Win7 ile Gta v oynuyorum yine mesela şarj aletini çıkardığım zaman müthiş kasıyor sonra şarjı bittiği zaman takıyorum hiçte fena değil.:(