Linux Mint Debian Edition [LMDE]

LMDE 'ı denediniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    84

Bu konuyu okuyanlar

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Garip bir dağıtım oldu Ubuntu'dan Gnome'den ayrılan geliştiricilerin birleştikleri bir dağıtım Linux Mint. Başladıkları projeleri bitirememeleri çok kötü. Şuan bir çok kişi linux mint derken Mate gibi bir masaüstünü sunduklarında kullanıcılarının tepkisini şimdiden merak ediyorum.
Ben mate'in Gnome3'ten daha kullanışlı olacağını düşünüyorum

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Garip bir dağıtım oldu Ubuntu'dan Gnome'den ayrılan geliştiricilerin birleştikleri bir dağıtım Linux Mint. Başladıkları projeleri bitirememeleri çok kötü. Şuan bir çok kişi linux mint derken Mate gibi bir masaüstünü sunduklarında kullanıcılarının tepkisini şimdiden merak ediyorum.
Gnome'dan kim gelmiş Linux Mint'e?

Mate'in ortaya çıkışı ve gelişimi hakkında fikir sahibi olmak isteyenler Arch Linux forumundaki bu başlığı takip edebilirler.

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Gnome'dan kim gelmiş Linux Mint'e?

Birleştikleri dedim gelmiş demedim. Birleşmeyi nasıl algılarsın bilmem. Mate projesi başladı gnome 3 çıkınca bir çok geliştirici Mate'ye geçti şimdide linux mint geliştiricileri ve mate geliştiricileri mint 12 için birleştiler. Birbirlerine gitme yok açıklayayım sıkıntı olmasın.

---------- Post added at 11:45 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

Ben mate'in Gnome3'ten daha kullanışlı olacağını düşünüyorum

Bana şuan en kullanışlı masaüstü gnome 3 geliyor. Mate inşallah dediğin gibi olur ama bana görede çok başarısız olacağı yönünde. İnşallah yanılırım sen haklı çıkarsın.

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Yakın zamanda fırsatım olursa Crunchbang (#!) kurup depoları LMDE depoları olarak değiştirip LMDE'ye geçirmeyi deneyeceğim. Böylece LMDE üzerine Openbox kurmak için önce Gnome kurmak zorunda kalmayacağım. Yalnız #! Squeeze üzerine yapılandığı için epey bir güncelleme alacak gibi :)

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yakın zamanda fırsatım olursa Crunchbang (#!) kurup depoları LMDE depoları olarak değiştirip LMDE'ye geçirmeyi deneyeceğim. Böylece LMDE üzerine Openbox kurmak için önce Gnome kurmak zorunda kalmayacağım. Yalnız #! Squeeze üzerine yapılandığı için epey bir güncelleme alacak gibi :)
LMDE depoları için key' i nasıl edinebiliriz?

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Ben onu yazalı çok oldu, fırsat bulamadım o ara, bulduğumda da Arch Linux'a geçtim. :) Fakat Linux Mint Türkiye sayesinde biliyorum ki LMDE ile Debian bir arada sıkıntılı, melezlik problemi ortaya çıkıyor, bu da bir çok soruna sebep oluyor. Tavsiyem LMDE kullanmıyorsanız LMDE depolarını da kullanmayın. ;)

Eğer LMDE depolarında olup Debian deposunda olmayan birşey varsa buradan indirip kurmayı dene: http://packages.linuxmint.com/list.php?release=Debian

mutluçocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben yakın zamanda ubuntudan lmde ye geçmeyi düşünüyorum.Lmde yi önerir misiniz? Lmde ye geçmeye değer mi?

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=277977]mutluçocuk[/MENTION]

LMDE'yi her zaman öneririm. Bu aralar biraz kan kaybetti yani bazı geliştiriciler ayrıldı ama dağıtım yoluna devam etmekte.

Debian'ı her zaman Ubuntu'ya tercih etmişimdir ama bu benim istediklerimle alakalı. Sizin için bir dağıtımda önemli olan nedir, ne istiyorsunuz, hangi dağıtım bu isteklerinizi en iyi şekilde karşılıyor, buna göre bir seçim yapmalısınız. Kendiniz karar veremezseniz dağıtımdan ne beklediğinizi söyleyin ben de ona göre yorumlayabilirim.

mutluçocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
2
LMDE'ye geçmek istememin asıl nedeni merak.Ubuntu dışındaki dağıtımları da görmek istiyorum.Bir son kullanıcı olarak bir çok dağıtım beklentilerimi karşılıyor zaten.

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Linux Mint'in Ubuntu tabanlı sürümü son kullanıcıya daha yakın ancak LMDE de bir son kullanıcı dağıtımı ve herşeyi içinde geliyor, performans olarak Ubuntu tabanlı sürümden daha iyi. Son kullanıcıya yakın olmakla hızlı/hafif olmak arasında bir denge vardır yani ikisi birden olmuyor maalesef.

Hız olarak LMDE > Linux Mint/Ubuntu
Son kullanıcı dağıtımı olarak Linux Mint/Ubuntu > LMDE

mutluçocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=83192]hsngrms[/MENTION]
Geç cevap yazıyorum kusura bakma.Ben şu an LMDE'de mutluyum.Çıkan sorunları halledebiliyorum.Tavsiyeler için teşekkürler.

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Mutlu olmana sevindim. Güle güle kullan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LMDE ile hayat nasıl devam ediyor? 201303'ü kurdum ben, gayet güzel fakat chromium indirince ingilizce geldi, tr dil paketini bul ara falan, her şeyi arayacak mıyız böyle. Bir de ubuntu tweak'e alıştım, lmde'de yok. Onun yerine ne kullanabiliriz?

Son mesajlar