Linux Mint 19 "Tara" Yayınlandı!

Linux Mint 19 "Tara"yı Denediniz Mi?

• Kullanılan toplam oy
    6

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Linux Mint 19 "Tara"yı denediniz mi?
En son 18.3'ü denemiştim sanırım. :) Bu yeni sürümü denemediğimden şu an için beğenip beğenmeme gibi bir yorum yapmayacağım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

@Türkçesever masaüstü ortamı konusunda diğer dağıtımlara nazaran biraz noksan değil mi?
Mesela Gnome, KDE, LXDE gibi masaüstü ortamları da eklenebilirdi bence.

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
@Türkçesever masaüstü ortamı konusunda diğer dağıtımlara nazaran biraz noksan değil mi?
Mesela Gnome, KDE, LXDE gibi masaüstü ortamları da eklenebilirdi bence.
Linux Mint ekibi galiba Cinnamon'a odaklanmak istiyor. Ondan dolayı olabilir. Ben de uzun zamandır kullanmıyorum ama yeni kullanıcılar için bayağı iyi bir dağıtım olduğunu düşünmekteyim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Sizin sürümünüz nedir acaba?
Ekran Görüntüsü 2018-06-30 16-22-45.png

Linux Mint 18,3 mare.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Peki herhangi bir programı görev çubuğuna sabitleme olanağı var mıdır? Panel kullanmadan.
@ConfickerBelasi, masaüstünü bayağı kurcalamış. Ondan böyle duruyor. Yoksa MATE böyle değil. Uygulamayı panele sabitleme imkanın var ama paneli Windows 10'a benzemiyor. Daha çok Windows XP veya Windows Vista'ya benziyor. Linux Mint MATE'yi araştır, dediğimi anlarsın.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Peki herhangi bir programı görev çubuğuna sabitleme olanağı var mıdır? Panel kullanmadan.
@ConfickerBelasi, masaüstünü bayağı kurcalamış. Ondan böyle duruyor. Yoksa MATE böyle değil. Uygulamayı panele sabitleme imkanın var ama paneli Windows 10'a benzemiyor. Daha çok Windows XP veya Windows Vista'ya benziyor. Linux Mint MATE'yi araştır, dediğimi anlarsın.
Teşekkür ederim.
Bir de gpu-g nasıl açılıyor?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Linux Mint 19 Tara; etkileyici bulunmuş.