Linux kullanmak istiyorum önerileriniz

Bu konuyu okuyanlar

ibrahim bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
linux kullanmak istiyorum okulum ve ilgimi çektiği için ama kara veremedim başlangıç için ne önerirsiniz

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
ubuntu ya da linux mint tavsiye ederim
her hangi bir sorunla karşılaşırsan bolca kaynak bulabilirsin.

waylandx

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Ubuntu veya Manjaro Kırmızı-Beyaz
Ayrıca Linux Mint tavsiye ederim.

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
başlangıç ubuntu yada mint olmalı
ama en önemli nokta kurcala boz yeniden kur dene

yuarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben 1 yıldır ubuntu kullanıcısıyım ve memnunum. Ubuntu gerçekten windows kullanıcılarını düşünerek birçok şeyi windows'taki gibi yapabiliyorsun. Zaman geçtikçe yavaş yavaş komutları öğreniyorsun gerçekten. Artık neredeyse her işi komutla yapmaya başladım. (program indir, dosya aç, dosya içeriklerini öğrenme vb. şeyler gibi)

Ubuntu tavsiyemin en büyük sebebi işletim sisteminin arkasında duran ve devamlı güncelleyen bir firma var. Ayrıca çok geniş her şeyi sorabileceğin türkçe ve ingilizce iki tane resmi forum var. Zaten tamamen oradan rahatlıkla öğrenirsin.

Kolay gelsin,

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ben 1 yıldır ubuntu kullanıcısıyım ve memnunum. Ubuntu gerçekten windows kullanıcılarını düşünerek birçok şeyi windows'taki gibi yapabiliyorsun. Zaman geçtikçe yavaş yavaş komutları öğreniyorsun gerçekten. Artık neredeyse her işi komutla yapmaya başladım. (program indir, dosya aç, dosya içeriklerini öğrenme vb. şeyler gibi)

Ubuntu tavsiyemin en büyük sebebi işletim sisteminin arkasında duran ve devamlı güncelleyen bir firma var. Ayrıca çok geniş her şeyi sorabileceğin türkçe ve ingilizce iki tane resmi forum var. Zaten tamamen oradan rahatlıkla öğrenirsin.

Kolay gelsin,
İlk öncelikle ağzına sağlık,ben de ilerleyen zamanlarda aldığım ilk LAPTOP ile birlikte LİNUX'un en son çıkan sürümünü kullanmayı düşünüyorum.:)