Linux Forumunda Kali Linux Kullanan Kimseye Yardım Etmek İstemiyorum!

Bu konuyu okuyanlar

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Benle alakası yok hep @Forumun Ağası Finix sucu :) ama genel düşüncem şudur bir insan kali ile uğraşmadan önce bir süre diğer daha oturaklı dağıtımları kullanarak en azından linux üzerinde tecrübesi olması taraftarıyım daha hiçbir şey bilmeden kali ye atlanıra sıkıntıların en üst düzeyde olmasından daha doğal bir şey yok derim. Ha Kali linux un doğal yapısı ağ güvenliği üzerine dir buda bir miktar network hakkında bilgi sahibi insanların kullanacağı yazılımları ihtiva eder gel gör ki ülkemizde farklı amaçlar altında daha öncedi backtrack vardı kullanılmak istenirse doğal olarak adı kötüye çıkmış bir dağıtım oluyor ve linux sitelerinde dışlanan bir dağıtım durumuna düşüyor. Neyse çok yazdım yeter.
Günlük kullanım için uygun olmamasını nedeni zaten bu :D belli bir bilgiye sahip olmak gerekiyor ki ben zaten bunu farkındayım ve elimde sırf bu yazılımı öğrenmek için 40 GB arşiv var :D ben demiyorum ki işletim sistemini anlamadan dediğiniz şekilde linux bilmeden girin hemen hack yapın zaten linux bilmeden hack yapamazsınız o yüzden eğitimlerde linux ü anlatıyolar :D karmaşık bir yapıya sahip ve kullanmak için deneyimli olmak lazım ama benim sorduğum soru da zaten ben kali linux u başarılı bir şekilde kurdum ve hiç bir sıkıntısı yok tek sıkıntı bilgisayar açıldığında GRUB da windows gözükmemesi :) yani linux öğrenmek için önce işletim sistemi hazır olması lazım değil mi windows da gezinerek mi linux öğreneyim :) ha şöyle derseniz önce ubuntu kullan oradan öğren
o kadar vaktim yok ne yazık ki yüzmek için artık denize atlamam lazım :D ben sadece linux öğrenmeeyceğim aynı zamanda Hacker lık konusunda da bilgi sahibi olmam gerekiyor ehh bu sırada çıkan hataları da sormak lazımdır yani soru sormadan öğrenmek mümkün mü sıkıntı soru sormak değil gereksiz sorular sormak çözümü basit soruları Google yerine forumlara yazmak onun dışında benim gibi bilinçli birinin :D buraya GRUB da windows gözükmüyo demesi abzürt değil dir dimi google da varsa çözümü yazın :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca internetten araştırmalar yaptın Bilgisayar mühendislerinin ve Hackerlerin Blog larını okudum Amacı hack dünyasını öğrenmek Linux öğrenmek yazılım dillerinin mantığını anlamak buna benzer işler öğrenmek için Kali linux indirip bu sistemi kullanan kişileri normal karşılıyolar tabiki de bu sırada oluşan hataların forumlarda tartışılması ile bir bilgi havuzu oluşuyor ve sonradan öğrenmek için araştıran kişilerde bu bilgi havuzundan yararlanarak kendisini geliştiriyor her hatanın sebebi basit bir google araması ile çözülücek şekilde olmuyo gene bu sistem kurulumu aşamasında oluşan hataları tecrübeli olanlarında sorduğunu gördüm :) dediğim gibi amacı öğrenmek olan birinin eğer sorduğu sorular üşengeçlik eseri değilse şikayet etmek mantıksızdır :D

Son düzenleme:

Son mesajlar