Linux Forumunda Kali Linux Kullanan Kimseye Yardım Etmek İstemiyorum!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Kimisi geliyor, Linux ile ne bir alakası var ne de başka bir şeyi sadece sağdan soldan Kali Linux ismini duyup koşa koşa Kali Linux yüklemiş. Dikkatinizi Kali Linux'un kullanması oldukça zor Debian tabanlı bir dağıtım olmasına çekmek istiyorum. Yani sırf bir kaç tane pentest aracı var diye zır cahillikle kullanılan bir dağıtımı kullanan kişiye destek mestek vermek istemiyorum. Hem hekırım diye takılıyorsun hem de "Abi flash kurulmuyor mu buna?" diye ağlıyorsun, git kendin becer öyleyse.

Ben samimi bir şekilde Linux ile ilgili kişilere destek vermek istiyorum, kullanmaya niyeti olan insanlarla ilgilenmek istiyorum. O yüzden "Kali Linux kullananlara destek verilmez." şeklinde yeni bir forum kuralı rica ediyorum.

"Kali Linux'un alternatifi var mı lan zirtapoz?" diye soranlar şurayı incelesinler:
Manjaro/Arch Linux'a ve Ubuntu'ya Pentesting araçları kurulumu

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Verdiğiniz tepkiyi anlıyor ve hak veriyorum ama biraz daha sakin :D Şimdi şu var ben de kızıyorum. Adamlar gidiyor Kali Linux kullanmaya çalışıyor sonra Linux kullandım 1 hafta denedim kullanamadım berbat sistem diyorlar. 1 haftada pentesting araçlarını önüne gelen kullanabilse güvenlik uzmanları işsiz kalırdı. Laf anlamıyorlar gerçekten böyle insanlar. Saygı duyduğum insanlar değil. Hava peşinde koşan çoluk çocuk oluyor genellikle ve saygı duymamamın sebebi bilmedikleri şeyler hakkında büyük özgüvenle yorum yapıyorlar. Çıldırtırlar adamı. Önce Linux sistemini kullanmayı bilmeden gidip sen pentesting aletlerine girersen ne kodu yazdı, niçin yazdı tabi anlamazsın. Üstelik konuda da söyledim, yine söylüyorum son kullanıcının Kali'ye ihtiyacı yok. Bütün Kali Linux araçları piyasadaki herhangi bir dağıtıma yüklenebilir. Kali Linux çok özel bir kesime hazırlanmış bir işletim sistemi ve ev kullanımına uygun değil.

mirinkirin

Doçent
Öyle forum kuralı mı olur:D
Kali bm öğrencileri arasında da çok yaygın bir övünme dağıtımı, sanırım yükleyen otomatik olarak hacker ünvanını kazanıyor.
Zaten hacking bilgileri normal forumlarda bulunmaz, konu açılmasının bence sakıncası yok, ama istemiyorsanız da cevap yazmazsınız:)

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Valla orasını burasını bilmem ama adamlar androide ek paket hazırlamışlar şuan androide sorunsuz kurulabilen tek linux kali

Ustelik debian bence o kadarda zor deyil ben debiandan başladım acıkcası

Öyle forum kuralı mı olur:D
Kali bm öğrencileri arasında da çok yaygın bir övünme dağıtımı, sanırım yükleyen otomatik olarak hacker ünvanını kazanıyor.
Zaten hacking bilgileri normal forumlarda bulunmaz, konu açılmasının bence sakıncası yok, ama istemiyorsanız da cevap yazmazsınız:)
Sorun şurada, Bu işin ehli olmuş adam gunluk kullamimda Kali kullanacağım diye bir taraflarını yırtmaz. Kali Linux araçlarını başka bir dağıtıma yüklemeye çalışır, zaten bu tarz işlerle uğraşacak adam Linuxu da iyi bir şekilde tanımak zorunda. Kolay yoldan nasıl hekir olurum kafasında çoluk çocuk çoğunluğu. Yardım etsen anlamıyor durumları.

@Murat Burç Bir kaç pentesting aracı ile geliyor. Genellikle ağın güvenliğini ölçmek için bu işin uzmanlarinca bulunmaz nimet. Tabii bizim çocuklar hacker olma sevdasiyla kuruyor sistemlere.

@syfsn Tartışılır. Yani Androide kurmaktan kastınız ne o önemli.

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Sorun şurada, Bu işin ehli olmuş adam gunluk kullamimda Kali kullanacağım diye bir taraflarını yırtmaz. Kali Linux araçlarını başka bir dağıtıma yüklemeye çalışır, zaten bu tarz işlerle uğraşacak adam Linuxu da iyi bir şekilde tanımak zorunda. Kolay yoldan nasıl hekir olurum kafasında çoluk çocuk çoğunluğu. Yardım etsen anlamıyor durumları.

@Murat Burç Bir kaç pentesting aracı ile geliyor. Genellikle ağın güvenliğini ölçmek için bu işin uzmanlarinca bulunmaz nimet. Tabii bizim çocuklar hacker olma sevdasiyla kuruyor sistemlere.

@syfsn Tartışılır. Yani Androide kurmaktan kastınız ne o önemli.
Linux chroot yontemi ile androide kurulabılıyor ve kali bunun için nethunter adında uygulama geliştirmiş kali toollarını kullanmıyorum ama terminal işimi goruyor

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Linux chroot yontemi ile androide kurulabılıyor ve kali bunun için nethunter adında uygulama geliştirmiş kali toollarını kullanmıyorum ama terminal işimi goruyor
Peki bu cihazdan hala arama yapılabiliyor mu ?

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Onursal Üye
Sonuna kadar haklı ama adam daha değil debian linux kullanmasını bilmiyor sırf test araçları yüklü diye kali kurmaya kalkıyor

darkstar

Asistan
Backtrack veya kaliyi kullananların bizim yardımımıza ihtiyacı yoktur bu forumda veya başka forumda kimseden yardım da istemezler.

stat counter