Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Farklı makinadan Arch Linux / GNOME

8N1jteGA.png

zRhLbGSP.png

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Naparsam yapayım sonunda hep Arch’ta bitiyorum iyi mi :D Manjaro yada Antergos bile değil :p

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Naparsam yapayım sonunda hep Arch’ta bitiyorum iyi mi :D Manjaro yada Antergos bile değil :p
Manjaro ve Antergos yükselişe geçtiler.. Aynı şekilde ben yine de Arch Linux tercih edenlerdenim.

@Forumun Ağası Finix, 12 dk. da bitirenler var.

Zamanı olmayanlar muaf tutuluyorlar:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Frequently_asked_questions dedi ki:
Why would I not want to use Arch?
You may not want to use Arch, if:

• you do not have the ability/time/desire for a 'do-it-yourself' GNU/Linux distribution.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Manjaro ve Antergos yükselişe geçtiler.. Aynı şekilde ben yine de Arch Linux tercih edenlerdenim.

@Forumun Ağası Finix, 12 dk. da bitirenler var.

Zamanı olmayanlar muaf tutuluyorlar:
Aslında bitirilir, sorun şurada. Kurulum minimal bir ortamda gayet minimal şartlar altında İnternet'e bağımlı olarak sürülüyor. Hani paketleri usbde tutabilsek aslında çok şükela, çok rahat bir kuruluma sahip olacağız ama şu an ki hali gayet sıkıntı.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Arch iso’sunda zaten vim, zsh, ve bir çok paket ön yüklü geliyor. Sadece kurulum sırasında güncel versiyonmarı iniyor ve kuruluyor. Bütün KDE ve GNOME paketleri tek başlarına kaç gb iso yapardı ? Zaten kurulumda güncel sürümler inecek ? O zaman neden durduk yere iso büyüsün ki ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kendi Arch iso’nu yapmak da bir çözüm yolu tabi...

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
İşte onlar için Arch Linux tabanlı dağıtımlarımız devreye giriyor..
DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD.
Arch iso’sunda zaten vim, zsh, ve bir çok paket ön yüklü geliyor. Sadece kurulum sırasında güncel versiyonmarı iniyor ve kuruluyor. Bütün KDE ve GNOME paketleri tek başlarına kaç gb iso yapardı ? Zaten kurulumda güncel sürümler inecek ? O zaman neden durduk yere iso büyüsün ki ?

Kendi Arch iso’nu yapmak da bir çözüm yolu tabi...
Yok efendim yok, ben siteden yayın yapsınlar demiyorum. SuseStudio gibi kendin pişir kendin ye bir aparatın pek kolaylık sağlayacağını söylüyorum.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yok efendim yok, ben siteden yayın yapsınlar demiyorum. SuseStudio gibi kendin pişir kendin ye bir aparatın pek kolaylık sağlayacağını söylüyorum.
Suse Studio kendi beceremedi de kapatıyorlar onu :D Belki ama bir online servis her dağıtım için böyle bir hizmet sunsa çok güzel olurdu. O siteyi kullanmak beleş olmazdı tabi. Yoksa SUSE bir şirket, Arch ise topluluk. Bütçeler bir değil.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
KDE'de alt panelin gizlenmesini beğendim. Tam ekran kullanabiliyorum pencereleri. :)
1518970250452.png

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Suse Studio kendi beceremedi de kapatıyorlar onu :D Belki ama bir online servis her dağıtım için böyle bir hizmet sunsa çok güzel olurdu. O siteyi kullanmak beleş olmazdı tabi. Yoksa SUSE bir şirket, Arch ise topluluk. Bütçeler bir değil.
Zor gibi görünmüyor internetten kurulum paketlerini ekleyebilmek. Hani kurulmuş olarak gelsin istemiyoruz ki, ekstradan içinde .tar.xz dosyaları olsun o kadar.

KDE'de alt panelin gizlenmesini beğendim. Tam ekran kullanabiliyorum pencereleri. :)
Ekli dosyayı görüntüle 35400
Di mi üstat?

Ekli dosyayı görüntüle 35411

Son düzenleme:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Zor gibi görünmüyor internetten kurulum paketlerini ekleyebilmek. Hani kurulmuş olarak gelsin istemiyoruz ki, ekstradan içinde .tar.xz dosyaları olsun o kadar.
Yani diyorsun ki ben iso'yu indirmeden önce iso'nun içine bireysel olarak değişik şeyler ekleyerek bu güncel iso'yu indirebileyim ? Ve bunun zor görünmediğini söylüyorsun ? :p Senin bakış açından zor görünmese de Arch'ın sunucularının kapasitesi sence ne kadar ? Arch Linux sponsorluklar sayesinde bu kadar yüksek hızlı indirmeye olanak sağlıyor. Dediğim gibi, eğer o kadar istiyorsan internette Arch iso'su yapmak için bir ton rehber var, hani bunu yapmaya zaman yada bilgin yoksa yapılmışı var, daha ne istiyorsun ? :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Yani diyorsun ki ben iso'yu indirmeden önce iso'nun içine bireysel olarak değişik şeyler ekleyerek bu güncel iso'yu indirebileyim ? Ve bunun zor görünmediğini söylüyorsun ? :p Senin bakış açından zor görünmese de Arch'ın sunucularının kapasitesi sence ne kadar ? Arch Linux sponsorluklar sayesinde bu kadar yüksek hızlı indirmeye olanak sağlıyor. Dediğim gibi, eğer o kadar istiyorsan internette Arch iso'su yapmak için bir ton rehber var, hani bunu yapmaya zaman yada bilgin yoksa yapılmışı var, daha ne istiyorsun ? :D
Pekala pekala şunu diyelim, yahu açık indirelim .tar.xz dosyaları üstüne ekleyelim isoyu kendimiz yapalım. Bir Allah'ın kulu bunu kolaylaştıracak bir aparat yapsın yahu.

Tabii slax projesinin archa üstünlüğü yok.

Son düzenleme:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Pekala pekala şunu diyelim, yahu açık indirelim .tar.xz dosyaları üstüne ekleyelim isoyu kendimiz yapalım. Bir Allah'ın kulu bunu kolaylaştıracak bir aparat yapsın yahu.
Bak, bu dediğini Canonical yapabilir, Red Hat yapabilir, çünkü onların bütçeleri var. Arch'tan, Debian'dan beklemek biraz fazla :) SUSE yaptı ama tutturamadı sistemi. Biraz da kendi haltları vardı ortada tabi, SUSE Studio'da OpenSUSE'nin son sürümünü iso yapamıyorduk. 42.3 çıkmış, 42.1 iso'su var sitede. Kolaylaştıracak aparat offline'dan yapılabilir sanıyorum da araştırmak lazım.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Remastering_the_Install_ISO
Arch Wiki'de anlatmış da, grafik arayüz yolu var mı bilmiyorum.

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bak, bu dediğini Canonical yapabilir, Red Hat yapabilir, çünkü onların bütçeleri var. Arch'tan, Debian'dan beklemek biraz fazla :) SUSE yaptı ama tutturamadı sistemi. Biraz da kendi haltları vardı ortada tabi, SUSE Studio'da OpenSUSE'nin son sürümünü iso yapamıyorduk. 42.3 çıkmış, 42.1 iso'su var sitede. Kolaylaştıracak aparat offline'dan yapılabilir sanıyorum da araştırmak lazım.

Remastering the Install ISO - ArchWiki
Arch Wiki'de anlatmış da, grafik arayüz yolu var mı bilmiyorum.
Slax yapamaz mi? :/

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Kızmak ? :p Benim de elimde N3060 işlemcili bir netbook var hatırlatırım. Chromium biraz ram düşmanı, o kabul. Kullandığın eklentiler, kodekler yada yüklüyse flash etkileyebilir. Eğer adblock yüklemediysen o da sıkıntı olabilir.
Bilgisayarın marka/modeli nedir bu arada ?
acer ES1-531 üstad adblock yüklü açılışta ACPI diye başlayan bi hata alıyorum onun haricinde pek sıkıntı yaşamadım...

Ekli dosyayı görüntüle 35400
ooo xfce de var he heyt be çekilin ordan

JQQ8rE.png

Son düzenleme:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yani amaç ne? Dağıtımın farkı ne? Sadece ideolojik mi bu arkadaşlar?
Sen olayı tamamen yanlış anladın. Google'a yazmaya üşendin diye siteye link attım, linke bile tıklamadın bile demi :p Anarchy bir Arch kurulum aracı. Şimdi anladın mı niye ideoloji dediğimi ? :p