Linux Ekran Görüntülerinizi Paylaşın..

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Halktan Biri

Brave Wolf ©
Yönetici
Moderatör
Nasıl kullanımı ama :) görsellik çok daha iyi olabilir uğraşırsan ama menü kullanımı diğerlerinden farklı olduğu için biraz zorlanabilirsin
Evet menü kullanımı farklıydı. Masaüstüne sağ tıklayınca seçenekler çıkıyor media player, Web browser gibi.
Ram kullanımını beğendim. Başlangıçta yaklaşık 150-200Mb Ram kullanıyordu.
Her şey iyi, güzel ama ağ bağdaştırıcısı ile ilgili bir sorun çıktı.
BunsenLabs Linux'u kurduktan sonra internete bağlanamadım. Bilgisayarı Windows'tan başlattıktan sonra nedense Windows'ta da internete bağlanamıyordum. Kablosuz özelliği kapanmıştı. Hemen Wi-Fi driverını kaldırıp tekrar yükledim daha sonra Hotkey OSD driver'ı yükledim.
Hotkey OSD driver'ı yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve laptop klavyedesindeki Fn+F2 tuşlarına basarak kablosuz özelliğini açtım.

Daha önce Linux dağıtımı kurduğumda hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
Sorun çıktığı için BunsenLabs'ı sildim.
Bu arada Manjaro Gnome, Linux Mint Cinnamon gibi birkaç dağıtımın da iso dosyasını indirdim. Gün içerisinde başka bir dağıtım daha kurarım belki. :)

eronis

Dekan
Onursal Üye
@Halktan Biri Linux kısmında anladım ama Windows kısmında da sorun varsa modeminden, donanımından yada internet servis sağlayıcından kaynaklı bir sorun olması ihtimali Linux'un bütün donanımını bozmuş olma ihtimalinden daha yüksekti :D

Halktan Biri

Brave Wolf ©
Yönetici
Moderatör
@Halktan Biri Linux kısmında anladım ama Windows kısmında da sorun varsa modeminden, donanımından yada internet servis sağlayıcından kaynaklı bir sorun olması ihtimali Linux'un bütün donanımını bozmuş olma ihtimalinden daha yüksekti :D
Yok hocam. Sorun ne modemden ne de internet servis sağlayıcısından kaynaklıydı.
Sorun şuydu:
Laptobun kablosuz özelliği kapatılmış.
Sorun BunsenLabs Linux'u yükledikten sonra oldu. Hem ben Linux'un bütün donanımı bozduğunu söylemedim.
İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Ama Allah'a çok şükür sorunu üstteki mesajımda dediğim gibi çözdüm.

syfsn

Profesör
Peki finix bu qt temaları nasıl uyarlanır. Yabancı yada türkçe kaynağın var mı
O bizim kanayan yaramız. :'( Gelme üstüme :'(

Kvantum engine, Bespin veya QtCurve kullanarak uygulamaların tipini değiştirebilirsin de pek bir cacık olmuyor. Breeze ile Oxygen yakışıklı olduğundan renklendirmekle yetiniyoruz. Ha eğer cidden güzel bir tema gördüysen paket yöneticisinden kurabilirsin.

syfsn

Profesör
O bizim kanayan yaramız. :'( Gelme üstüme :'(

Kvantum engine, Bespin veya QtCurve kullanarak uygulamaların tipini değiştirebilirsin de pek bir cacık olmuyor. Breeze ile Oxygen yakışıklı olduğundan renklendirmekle yetiniyoruz. Ha eğer cidden güzel bir tema gördüysen paket yöneticisinden kurabilirsin.
O zaman tema işine hiç girmiyorum

stat counter