Bu konuyu okuyanlar

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Manjaro için Ekran videosu kayıt etmek için "Deepin Screen Recorder" Yüklüyorum, bundan iyi veya daha gelişmiş ekran kayıt programı var mı acaba :D

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Aaa OBS vaar, baya sevindim şu an ancak Manjaro da nereye tıklarsam tıklayım bucing bup gibi sesler geliyor nerden kapanacak bunlar ya (Çok soru sordum kusura bakmayın artık :D )

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Bu senin ilk Linux deneyimin olacaktı öyle değil mi ? :p Xfce'yi böyle kişiselleştirmeyi kendin mi yaptın ?
@Forumun Ağası Finix buraya alalım seni de :p
Evet Hocam ilk deneyimim :D :D baktım kişiselleştirme diye bir yer var biraz karıştırdım böyle oldu bişeyleri karıştırıp bozup tekrar yapmaya çalışmak hoşuma gidiyor :D
Bayağı güzel bir başlangıç yapmışsınız. Hayırlı olsun. :)
Teşekkür derim :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Arkadaş tavsiye olarak plasma-meta paketini kursun :p

sudo pacman -S plasma-meta
@Samed Yelgel finix de Linux bölümünün herkese her daim KDE dayatan troll'üdür, tanıştırayım :p XFCE'den baya farklı, kurma eğer geçmek istemiyorsan :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet Hocam ilk deneyimim :D:D baktım kişiselleştirme diye bir yer var biraz karıştırdım böyle oldu bişeyleri karıştırıp bozup tekrar yapmaya çalışmak hoşuma gidiyor :D
İşte, son kullanıcıya zamanında boşa XFCE önermedim. Ablam da Mint 18.3 Xfce kullanıyor :p

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
@Samed Yelgel finix de Linux bölümünün herkese her daim KDE dayatan troll'üdür, tanıştırayım :p XFCE'den baya farklı, kurma eğer geçmek istemiyorsan :D

İşte, son kullanıcıya zamanında boşa XFCE önermedim. Ablam da Mint 18.3 Xfce kullanıyor :p
Dayatmak değil ki, ışık tutuyorum çocuğa :D

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Işıktan kör etmeyelim de çocuğu :D
hahahaha :D Gimp ne zormuş ya sadece yazı yazabildim onu da pp yapayım dedim tam orantılı da olmamış hadi bakalım böyle idare edelim 1 hafta falan :D

Abi bak bu olmadı. Öğle arası eve gelmişim. Hiç dikkat etmedim. Verdiğin kodu girdim terminal'e. Yüklenmesi bitmedi ben de kapatıp gittim.

Şimdi anladım ki sen bize komplo kurup KDE kurdurtuyorsun. Oldu mu hiç? :D
KDE ne oluyo benim internet yavaş daha indiremedim komplo falan sakata gelmeyeyim :D

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
hahahaha :D Gimp ne zormuş ya sadece yazı yazabildim onu da pp yapayım dedim tam orantılı da olmamış hadi bakalım böyle idare edelim 1 hafta falan :D
https://forum.shiftdelete.net/threads/linux-uzerinde-league-of-legends-kurulumu.541291/
Başlıktaki video'nun kapağı güzel mi ? Onu gimp ile yaptım ;) Zor değil, sadece değişik.

Konuya yazmasını mı engellesek? :)
Finix'lere soykırım istiyoruz ! :p Konuya yazmasını engellemekle de bitmez ! Direk soykırım istiyoruz ! :p

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Boş dosyalar mı indi ne oldu indi indi update falan yaptı ama denişik bişey de yok daha :D

Sorunlar yavaaaş yavaaaş başladı, Ev dizini ya d adiğer klasörler fark etmez açıyorum ve player da açmaya çalışıyor tüm sesleri oynatıyor nasıl düzelir ki :D
2J4po0.png

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Mousepad isimli metin belgesi editörünü beğenmiyorum. Linux üzerinden Windows yüklü diskteki metin belgesini Mousepad ile açmaya çalıştığımda açamıyorum. Notepadqq ile açmaya çalıştığımda metin belgelerini açabiliyorum. Ama bunda da Türkçe karakter sorunu var.

Bana önerebileceğiniz kullanışlı ve Türkçe karakter sorunu olmayan metin editörü var mı? :)
@rise @Forumun Ağası Finix

Antergos Openbox'taki önyüklü gelen ses düzenleyicisinin adı AlsaMixer. Beğenmedim. İstediğim özelliklere sahip değil.
Peki farklı bir ses düzenleyicisini örneğin XFCE'deki ses düzenleyicisini nasıl yükleyebilirim?

AlsaMixer aşağıdaki gibi. Kullandığım diğer dağıtımlarda böyle bir şey yoktu.
2018-03-13--1520890158_654x436_scrot.png

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Boş dosyalar mı indi ne oldu indi indi update falan yaptı ama denişik bişey de yok daha :D

Sorunlar yavaaaş yavaaaş başladı, Ev dizini ya d adiğer klasörler fark etmez açıyorum ve player da açmaya çalışıyor tüm sesleri oynatıyor nasıl düzelir ki :D
2J4po0.png
Bende de videoları Mozilla Firefox'da açıyordu. Ben değiştirmeyi başaramadım. Bu yüzden bence bu konuda en başarılısı; MATE.
Mousepad isimli metin belgesi editörünü beğenmiyorum. Linux üzerinden Windows yüklü diskteki metin belgesini Mousepad ile açmaya çalıştığımda açamıyorum. Notepadqq ile açmaya çalıştığımda metin belgelerini açabiliyorum. Ama bunda da Türkçe karakter sorunu var.

Bana önerebileceğiniz kullanışlı ve Türkçe karakter sorunu olmayan metin editörü var mı? :)
@rise @Forumun Ağası Finix
Onca metin editörü var. Gedit destekliyordur tahminimce.

Son mesajlar