Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
şöyle yapalım @Harnapazade bende bu şekil bir sıkıntı yapıyor budgie ha çabalamadım çözmeye ama
Bu kullandığın temayla alakalı. Büyük ihtimalle Dark adı altında bir tema kullanıyorsun mesela Arc-Darker yada Arc-Dark şeklinde örnek vereyim. Ayrıca Budgie Masaüstü Ayarlarından Koyu Tema özelliğini kapatman gerekiyor. Bu bahsettiğin bir sorun değil tema kaynaklı. Bende de yazmama rağmen görünmüyor beyaz çıkıyordu üstüne gelip CTRL+A yaptığım zaman görünüyordu. Tarayıcıda kullandığın temada buna neden olabilir.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
50 yaşındaki babam bana Linux kur bıktım bunun güncellemesinden dedi...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
ya yeri burası değil aslında ama medya oluşturma aracı ile güncel win iso dosyası usb ye boot edilebilir şekilde yükleniyor çok güncelleme gelmiyor milletin yaptığı gibi eski iso dosyasından yükleyipde cihazı güncelleyene kadar iş bitimi olmuyor

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
ya yeri burası değil aslında ama medya oluşturma aracı ile güncel win iso dosyası usb ye boot edilebilir şekilde yükleniyor çok güncelleme gelmiyor milletin yaptığı gibi eski iso dosyasından yükleyipde cihazı güncelleyene kadar iş bitimi olmuyor
Geçen senenin "Manjaro" yada Arch iso'sunun güncellemesini yap ? Yada 3 yıl öncekinin ? Ne kadar sürer ? :p
Not: Güncellemelerin inmesi ve kurulumdan bahsediyorum, o kadar eski iso'dan güncelleme yaptıktan sonra sistemi toparlamaktan bahsetmiyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler Windows 10 kullanan biri olarak sizce neden Linux'a geçmeliyim. :D Bana içinizdeki Windows düşmanlığını gösterin. :D :D Kullanım yeri laptop.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Beyler Windows 10 kullanan biri olarak sizce neden Linux'a geçmeliyim. :D Bana içinizdeki Windows düşmanlığını gösterin. :D :D Kullanım yeri laptop.
Güncellemeler... Hakikatten güncellemeler... Ağırından güncellemeler...

Windows da iyi bir işletim sistemi artık, kurduğum insanlar öyle anya ile konya arasında bir performans farkı görmüyor. Ha uzun süreli kullanımda halen daha korkunç, linux uzun süreler rahatlıkla gidiyor. O işte, isteyen istediğini kullansın ama biraz özgür yazılım hevesi, biraz alışkanlıklarımız bize linux kullandırıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada mbr sistem /boot/efi alanı istiyor ne alaka?

Son düzenleme:

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Geçen senenin "Manjaro" yada Arch iso'sunun güncellemesini yap ? Yada 3 yıl öncekinin ? Ne kadar sürer ? :p
Not: Güncellemelerin inmesi ve kurulumdan bahsediyorum, o kadar eski iso'dan güncelleme yaptıktan sonra sistemi toparlamaktan bahsetmiyorum.
Sisteme göre değişir, Openbox, XFCE ile GNOME veya KDE güncellemesi gibi aynı boyutta olmaz. Tabii ki tercih edilen yeni ISO dosyası indirmektir.

Beyler Windows 10 kullanan biri olarak sizce neden Linux'a geçmeliyim. :D Bana içinizdeki Windows düşmanlığını gösterin. :D:D Kullanım yeri laptop.

Düşmanlık yok, tercih ve adam gibi tavsiye var :) Sürekli açabildiğin, virüslerle/trojanlarla samimi olmadığın, bir sonraki açılışta sürpriz ile karşılaşmayacağın bir sistem = Linux
Hangi Linux dersen, Ubuntu, Manjaro, Archman

Reaksiyon puanı
5,172
Beyler Windows 10 kullanan biri olarak sizce neden Linux'a geçmeliyim. :D Bana içinizdeki Windows düşmanlığını gösterin. :D:D Kullanım yeri laptop.

Ulan arkadaş 4 aydır foruma girmiyorum sen o zamanlarda linuxa geçmek için sebep arıyordun hala da sebep arıyorsun artık geçiceksen geç şu linuxa:)

Edit: Ben linuxa deepin ile başlamıştım başlangıç için gerçekten güzel bir dağıtım deepin

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Hizmetlerden kapattım. Vallahi haklısın uğraşılmaz. :D :D
Hayır ben hizmetlerden kapattım, oradan buradan giriştim yine yaptı o güncellemeyi. Sırada ne var evimizi mi basacaksınız niye güncelleme yapmadınız diye? Adam da fark etti bunu, oğlum kur şu linuxtan iki gün alışmaya çalışırız sonra rahat ederiz dedi.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Hayır ben hizmetlerden kapattım, oradan buradan giriştim yine yaptı o güncellemeyi. Sırada ne var evimizi mi basacaksınız niye güncelleme yapmadınız diye? Adam da fark etti bunu, oğlum kur şu linuxtan iki gün alışmaya çalışırız sonra rahat ederiz dedi.
sende kur şu güncellemeyi ne inatlaşıyorsunki

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
sende kur şu güncellemeyi ne inatlaşıyorsunki
Bilgisayar tatil için geldiğim evdeki bilgisayar. Güncellemeyi ilk yaptığımda sistem açılmadı, bayağı yükleme başarısız diye açmadı bilgisayarı. Adam bir de 4 saat başında beklemiş bunun için, hadi açılsa tamam dert değil. Böyle de hata verince sinirim tepeye çıktı. Tamam güncellendi bu sefer, ama acaba açılacak mı diye başında bekledik. Sisteme yapma diyorsa yapmayacak yahu, bu kadar zor olmamalı bunu kontrol etmek.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kabahat sizde diyeyim makinemde hem linux hemde win 10 (insider yüklü hiçbir şekilde benimle inatlaşmıyor mesela o benim huyuma gidiyor bende onun hadi kur ne varsa diyorum çıkıyorum dışarı geldiğimde ooo hoşgeldin kurulumu bitirdim seni bekliyorum diyor

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Kabahat sizde diyeyim makinemde hem linux hemde win 10 (insider yüklü hiçbir şekilde benimle inatlaşmıyor mesela o benim huyuma gidiyor bende onun hadi kur ne varsa diyorum çıkıyorum dışarı geldiğimde ooo hoşgeldin kurulumu bitirdim seni bekliyorum diyor
Anlamadım, sistem benim kontrolünden çıktığı için Microsoft suçsuz ama angarya ise ise girmediğim için ben suçluyum. Ama Microsoft angarya iş çıkarttığı için suçlanamaz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Anlamadım, sistem benim kontrolünden çıktığı için Microsoft suçsuz ama angarya ise ise girmediğim için ben suçluyum. Ama Microsoft angarya iş çıkarttığı için suçlanamaz.
Mikrosoft angarya işi çıkarmadımı suclu cıkardımı sucsuz ama angarya işi sen yüklemezsen sen suclusun yinede işin angarya olup olmaması önemli değil sonucda yapılması gereken angarya iş yapılmayınca sıkıntı çıkıyor genelde

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
.

HELAL OLSUN ! Oyum size Forumun Ağası Moderatör Başkan ! :p
Yahu öyle leş bir güncelleme için 4 saat harcamisiz ki... Başlat menüsündeki bütün kısayollar gitmiş, yerine Microsoft'un saçma sapan reklamları gelmiş.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
.

Yahu öyle leş bir güncelleme için 4 saat harcamisiz ki... Başlat menüsündeki bütün kısayollar gitmiş, yerine Microsoft'un saçma sapan reklamları gelmiş.
Ben hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Bence sorun ya bilgisayarda ya da sizde. Windows güncellemeleri yüklüyor, yükleyemezse değişiklikleri geri alıyor. Bu işlemler bitince de bilgisayarı açıyor.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
.

Ben hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Bence sorun ya bilgisayarda ya da sizde. Windows güncellemeleri yüklüyor, yükleyemezse değişiklikleri geri alıyor. Bu işlemler bitince de bilgisayarı açıyor.

Bilmiyorum, internette epey bahsetmişler bu guncellemenin uzunluğundan.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Üstatlar, bu babamın oynadığı bir tavla zımbırtısı javayla açılan var adam bayağı alışmış başka bir şey olmaz diyor. .exe dosyası var açıyorum iyi güzel oluyor da hakkıyla bir biçimlendirme olmuyor. Ne yapacağız?

Son düzenleme:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
KDE açılmayan masaüstü yapmış bu nedir :sweatsmile: Ben GNOME'a, hatta mümkünse XFCE'ye dönüyorum :p

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
KDE açılmayan masaüstü yapmış bu nedir :sweatsmile: Ben GNOME'a, hatta mümkünse XFCE'ye dönüyorum :p
Mis gibi MATE varken...
Sen açamamışsındır :D
Fedora kurdum. Yüklememle silmem bir oldu. Tüh Caja çöktü, vah şöyle oldu. SELinux sinir etti beni. "dnfdragora" doğru düzgün çalışmıyordu. Güncellemeleri nasıl yükleyeceğimi kara kara düşünüyordum. En son uçbirim aklıma geldi. Uçbirime güncelleme komutunu girdim, 45 dk güncellemesini bekledik. Uçbirim olmasaydı ne yapacağımı düşündüm. Güncellemeleri yükleyince sistem biraz düzeldi. Caja'da dosya adlarını değiştiremediğimi fark ettim. Nemo yükledim, bir süre idare ettim. Çözüm sistemi sabit diskten silmek oldu. :D