Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Umarım gelecek zamanlarda da memnun kalırsınız. Ubuntu'ya yeni geçtiniz sanırım.

Şu masaüstünde uzun zamandır bir değişim göremedik. Panel sayısını 1'e indir, temaları vs. değiştir. :D
Sizce en stabil linux dağıtımı hangisidir?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Sizce en stabil linux dağıtımı hangisidir?
Bu konu, biraz uzun bir konu. Birisi Slackware der, başkası Debian der ama siz, Linux dağıtımını sunucu için kullanmayacaksınız. Bence en kararlı dağıtım Debian'dır ama normal bir ev kullanıcısı için önemli olan güncelliktir. O yüzden ben biraz GNU / Linux bilen kullanıcıya Antergos öneririm. Arch Linux tabanlı bir dağıtımdır ve dolayısıyla günceldir. Antergos'ta Cinnamon'u kullanabilirsiniz.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Nasıl bulamadın? Kurulumda Türkçe dil seçeneğini seçebiliyorsun. :)
İndirdiğim ISO'da yoktu. Tekrar bir indirmem lazım galiba. Bilemiyorum. Bende şaşırdım.

Bu konu, biraz uzun bir konu. Birisi Slackware der, başkası Debian der ama siz, Linux dağıtımını sunucu için kullanmayacaksınız. Bence en kararlı dağıtım Debian'dır ama normal bir ev kullanıcısı için önemli olan güncelliktir. O yüzden ben biraz GNU / Linux bilen kullanıcıya Antergos öneririm. Arch Linux tabanlı bir dağıtımdır ve dolayısıyla günceldir. Antergos'ta Cinnamon'u kullanabilirsiniz.
Evet. Kişisel kullanım için. :)

Son düzenleme:

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Tamam hocam siz daha iyi bilirsiniz.
Hepsini denerim VirtualBox var.
Beğendiğimi kullanırım.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Reaksiyon puanı
5,172
Arkadaşlar peki bu dağıtımların yedeğini alma şansımız var mı? Android kullananlar bilir twrpdeki backup seçeneği gibi...

Sanırım system partition'ını yedeklemek gerek ama bunu nasıl yaparız

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ne sorun yaşadın? Ubuntu, bildiğim kadarıyla sunucularda da kullanılıyor. Sorunlu olsa sunucularda kullanılır mı?
Uygulamalar bazen hata veriyor. Google Chrome iyice beterleşti. Sekmeler bölümü silinik gözüküyor oldu.
Bazen işletim sistemi eror veriyor. Bu hataların hiçbirini Windows'ta hiç rastgelmedim.