Linux BERYL

Bu konuyu okuyanlar

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
haci abiler linux 9.10 kullaniyorum beryl hakkinda cok sey dudum kurmak istiyorum ama birturlu beceremedim bilen arkadaslar varsa yardimci olabilirler mi acaba net bir sekilde yazarlarsa ...

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ubuntu 9.10 mu kurdun?

Ve Compiz Fusion kur berly değil...

Berly son zamanlarda hiç duymadım ama compiz berlyden daha gelişmiş...

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
beryl denilen şey compiz fusion'ın eski adı zaten, compiz fusion'ı kurunca bi manada beryl kurmuş oluyorsun ;)

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Beryl'in 3 sene önceki yeteneklerine daha Windows 7 bile yetişemedi. Compiz hepten uçtu. Linuxta neymiş diyenler aşağıdaki videoyu izlesin.. Böylece Windows 8'in özelliklerinide görmüş olursunuz!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=E4Fbk52Mk1w

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
berly mi kaldı.. compiz yükle..

@quazar;

linux da hala daha şu oyun uyumluluğu sorununa çözüm bulamadı.. Linux bana yeni çıkan cod mw2 oyununu oynatamadıktan sonra, küp şeklinde cancanlı masaüstü olmuş neye yarar.. sakın wine felan da demeyin..

ayrıca uzunca süre linux/unix türevlerini kullanan biri olarak, alevli cancanlı masaüstü çok da gerekli değil.. alevle yazı yazsam ne olur, yazmasam ne olur.. Uyumluluk ve stabilite çok daha önemli.. Linux'da stabilite var ancak uyumluluk kıtlığı çekiyor..

yine de tatlı bir rekabet ortamı olması gayet güzel.. bu yüzden tüm açık kaynak kodlu projeleri destekliyorum :)

.

.

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
linux 9.10 diye birşey yok
ubuntu 9.10
linux ubuntu ile sınırlı değil

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
berly mi kaldı.. compiz yükle..

@quazar;

linux da hala daha şu oyun uyumluluğu sorununa çözüm bulamadı.. Linux bana yeni çıkan cod mw2 oyununu oynatamadıktan sonra, küp şeklinde cancanlı masaüstü olmuş neye yarar.. sakın wine felan da demeyin..

ayrıca uzunca süre linux/unix türevlerini kullanan biri olarak, alevli cancanlı masaüstü çok da gerekli değil.. alevle yazı yazsam ne olur, yazmasam ne olur.. Uyumluluk ve stabilite çok daha önemli.. Linux'da stabilite var ancak uyumluluk kıtlığı çekiyor..

yine de tatlı bir rekabet ortamı olması gayet güzel.. bu yüzden tüm açık kaynak kodlu projeleri destekliyorum :)

.

.

Ben hemen hemen hiç oyun oynamam ve ana işletim sistemimde Windows 7. Anlatmak istediğim eğer linux olmasaydı Windows 7'ı zor görürdük. İkinci husu ise Microsoft'un uyumluluk konusunda ne kadar iyi!!! olduğunu anlamanız için network administratörü olmanız gerekir o zaman daha iyi anlarsınız ne kadar uyumlu olduğunu!!

Office 2003 veya öncesi kullanıyorsanız yeni office dosyalarını (word excel acess) açmanız için 3. bir yazılım kurmanız gerekiyor. Bende size (wine) bana office compability pack'ten bahsetmeyin diyeyim o zaman!

Microsoft'un geri planda ne tür tuzaklar kurduğunu anlamanız için biraz şirket bazlı düşünmeniz gerekir.

Windows 2008 geldi ama exchange serveriniz 2003. Ne olacak? Olmayacak tabiiki çünkü uyumlu değiller! Windows 2008 SP2 var elinizde Exchange 2007 almıştınız. Kısa süre sonra Windows 2008 R2 gelir ve ne olur? Olmaz efendi çünkü Exchange 2003ünde 2007'inde bu yeni R2 ile çalışmaz!! E kardeşim ben daha dün 2008 R2 aldım exchangsiz mi duracağım. Evet kardeşim aynen öyle almasaydın R2'yi!! Şimdi Echange 2010'u bekleyeceksin o uyumlu olacak.

Şimdi sizin söylediğiniz uyumluluk kelimesi olmadı. Bilgisayar kullanımınız oyun oynamak ve internet ile sınırlı ise zaten bu tür başlıklar sizler için değil.

Açık kaynak olmasaydı microsoft ürünlerinde bayıla bayıla kullandığınız görsel ve diğer uygulamaları daha çok beklerdik.

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
bu arada oyunlar linuxsun uyumluluk sorunu degil,firmalarin sorunu hatirlarsin doom3 quake4 unrealtournament gibi oyunlarinda linux sürümleri var yani ,windows pazeri elinde tuttugu icin böyle sorunlar cikiyor, linuxda oyun aslinda windowssun kinden daha iyidir windows xp de direcx 10 yokken wine bu uyumu linuxsa bile sagliyor, linuxda oyunlar ,daha dogrusu ayni oyun windowsdakindan daha hizli ve akici benim linuxda doom3 ile oynadigim karti windows kaldirmiyordu bile ,linuxda bir sistemdir ,windowsda