Link Vermek Nedir, Nasıl Yapılır?

Konusu 'Web Tasarımı' forumundadır ve sdkzbn tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. sdkzbn

sdkzbn Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Link Vermek Nedir, Nasıl Yapılır?

Link vermek nedir? Nasıl yapılır?
    Diyelimki ben kendi sitemden bir link verdim bu kişilerin o siteye yönlendirileceği anlamına mı gelir?Bunun için mi kullanılır?

2. kaberdey

kaberdey Profesör

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Link Türkçe'de bağlantı anlamına gelir.
    Bir siteden link verilirse o link tıklandığında link verilen site açılır. Linkler dosyalara da verilebilir bu durumda link tıklanırsa o dosya (bilgisayardaki program yapılanmasına göre) açılır ya da bilgisayara kaydedilmesi için sorulur.

<a href="www. linkvereceğimadresbu . com">Bu da link verdiğimde görünecek yazı</a> şeklinde verilir. Görsel tasarım yapan frontpage, dreamwaver gibi programlarda bu işi yapabilecek araçlar vardır, link vereceğiniz yazıyı seçer ve o aracı kullanarak link vermek istediğiniz adresi yazarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir çok ayrıntı özelliği de mevcuttur. Ancak sorunuza bu kadarı yeterli oluyor sanırım.

NOT: konu yanlış yerde :)

3. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

ben bir oyunla ilgili yapdığım linki internete nasıl koyıcam bilmiyorum lütfen yardım edin

4. kmurat

kmurat Profesör

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    48
    Link (veya Türkçe'si ile bağlantı) başka bir sayfaya yönlendirme amaçlı verilir. Neden başka bir sayfaya yönlendirmeye gerek duyulur ? Bunun nedeni, sayfa alıntı yapmak için çok uzun olabilir veya telif hakları ile çelişmeme isteği olabilir veya tembellik olabilir.

Forum'da link verebilmek için, önce link verilecek sayfaya bağlanılır ve ardından sayfanın adrsi kopyalanır ve Forum'daki cevap kısmına yapıştırılır. Kendi web sayfalarınızda da alt sayfalara geçiş amaçlı link verebilirsiniz. Bunun için kullandığınız servis sağlayıcının tanıdığı olanaklardan yaralanabilirsiniz. Sayfayı kendiniz kodlamıyorsanız,buradaki ile aynıdır.

5. arekamint

arekamint Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Ek olarak site adresinizi yazarsanız forumlara vs. backlink olur buda

6. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

abi sadete gel

Sayfayı Paylaş