Lig TV’nin şifresini kırıp izlettirmek ve izlemek suç mu?

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sifre kirma olayi her cihaza göre farkli da ( veya hic mümkün degil ), yakalanirsaniz basiniz agriyabilir. Biss sifrelerini kirmak büyük bir olay degil. Bunun icin yazilimlar var internette. Sirf siradan bir sifre girerek acilacagini sanmiyorum.

Su siralar böyle reklamlara en cok MAXI TV'de rastliyorum. Yok efendim Sirius uydusunda ki kanallari, hayal ettiginiz edemediginiz ( adult channel ) ne varsa sifresiz izleyin fln..

Burda benim aklima takilan bir sey var: Bu cihazlari satmalari yasal mi? Bunu alan biri suclu duruma düstügünde ( ki hic belli olmaz ) basi agrimaz mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o cihazların kesinlile aldatmaca olduğunu ve kesinlikle sadece bisli yayinları açtığını ve ayni zamanda çok dandik bir cihaz olduğunu söyleyebilirim reklamlara aldanmayın hepsi yalan.

nosteros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskiden maçlar trt de şifresiz yayınlanırdı, o zaman da futbolcular para kazanıyordu. Sonra sadece futbolcular kazanmasın onun dışındaki bazı kişileri de zengin edelim dediler ve maçlara şifre koymaya başladılar. İnsanlar da bu tuzağa hemen düştü ve abone olmaya başladılar. Şimdi ise geldiğimiz durum ortada, doymak bilmeyen bir medya patronları türedi. Ellerinden gelse para kazandıkları reklamları bile şifreli hale getirecekler. Dar gelirli vatandaş karnını zor doyurmaya çalışırken birazcık stres atabilmek için bir de bu açgözlülere mi para ödeyecek. Bunlara ödenen para stres atmak şöyle dursun insanı daha strese sokar. Ben sırf bu düşüncelerimden dolayı maç seyretmeyi bıraktım ve artık hiç maç seyretme ihtiyacı da hissetmiyorum. Hem bu tür platformlara abone olup hem pahalılıktan şikayet edenler de istedikleri ve davranışları açısından büyük bir çelişki içerisindeler. Abone olma, aboneysen aboneliği terket ve bu tür yapıların bozulmasına ve bu davranışınla hem kendinin hem de herkesin ücretsiz seyretmesine yardımcı ol.