LGS'ye girmedim

Bu konuyu okuyanlar

darkzombie5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
8nci sınıfı 90 ortalama ile bitirdim ama Lgs'ye girmedim sebebi kötü alırsam ailem kızar diye herkes 350 320 puan almış şimdi girmediğime üzülüyorum ne yapayım hedefim komiser yardımcısı olmak adrese dayalı gidebilirmiyim sizce bu puanla anadoluya gidebilirmiyim?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dostum bu sınav LYS, YGS gibi değil ki mezuna bırakıp seneye bir daha girebilesin sınavlar hiçbir zaman hayatın en büyük olayı olmayacak bu kadar gözünde büyütmene gerek yok keşke girseydin. Bildiğim kadarıyla 5 tercih yapabiliyorsun ama onda da çok iyi okullar çıkmıyor.

darkzombie5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum bu sınav LYS, YGS gibi değil ki mezuna bırakıp seneye bir daha girebilesin sınavlar hiçbir zaman hayatın en büyük olayı olmayacak bu kadar gözünde büyütmene gerek yok keşke girseydin. Bildiğim kadarıyla 5 tercih yapabiliyorsun ama onda da çok iyi okullar çıkmıyor.
Yapıcak birşey yok suanlık değilmi?
Dedigim işe girebilirmiyim çok çalışırsam ?

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
8nci sınıfı 90 ortalama ile bitirdim ama Lgs'ye girmedim sebebi kötü alırsam ailem kızar diye herkes 350 320 puan almış şimdi girmediğime üzülüyorum ne yapayım hedefim komiser yardımcısı olmak adrese dayalı gidebilirmiyim sizce bu puanla anadoluya gidebilirmiyim?
Farketmez gir bir liseye üniversiteyide 4 yıllık kazan önemli olan üniversite.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Belirlediğin bir kariyerin varsa minimum gereksinimli bir şeyler yapmaya çalış, Fen, Anadolu vb. puansız lise bulmak çok bir iş olsa gerek. Dilersen açıktan oku ve sıkı çalış. Bol şans. ;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana ailenin bunun için kızması çok garip bir şey olur sana söyleyeyim. Aile sana öneride fikirde bulunur ancak bu tamamen senin gelecekteki özel hayatına bağlı. Şunu unutma ki annen, baban eğer benim annem ve babam gibi geleceğe hazırlıyor ise şanslısın kardeşim. Çünkü annen baban senin geleceğin için koşturduğunu bilmen gerekir ve sana en güzel şekilde sana yardım ederler. LGS'ye girmemek hayatın sonu değil bir keresinde, ben de 8. sınıf ortalamam yaklaşık olarak %78 olsa da bile 294 (yaklaşık hesaba göre %58) puan aldım ve üzülmüyorum. Muhakkak bir çözüm yolu vardır inşallah.

Son düzenleme:

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Ayıptır söylemesi girersem annem babam kızar diyorsunda girmediğin zaman puanın 0 oluyor. Yapabilceğin en kötü şeyi yapmışsın :/ Bence buna ailen daha çok kızar, en azından şansını denerdin olmazsa yine girerdin biryere, yani sen hakkıyla çalıştıysan, emek verdiysen puanın hiç bir önemi yok ki ailenin de senin iyiliğini ister her zaman, yani kızıcaksa da kızsın ama sınava girmemek daha kötü neyse hayatında ders olur diyeyim, moralinide bozmak istemem.
Ne diyeyim olan olmuş, takma kafaya artık.

Reaksiyon puanı
76
Sen üzülme, bu ülkenin başındaki eğitim alanıyla ilgili ikide bir değişiklik yapıp geleceğini baltalayanlar üzülsün

efecil02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sana bir tavsiye vereyim, kardeşim girdi geçen sene %3 e girdi çocuk ama hiç bir okul kabul etmedi sadece meslek liseleri alıyordu. en son özel okula yazdırdık eğer imkanın varsa gir bi özel okula ama maddi durumun iyi değilse o meslekten vazgeçip meslek liselerinde bi bölüm bulup okuman.(tabiki de tercihlerde kabul edilmezsen)