LGS İçin Endişeliyim Denemelerim Düştü

Bu konuyu okuyanlar

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Merhaba,
Annemler bana bilgisayarı verdikten sonra netlerim düştü ama şu var Rasyonel Sayılar çok KÖTÜ nefret ediyorum 3. sınıftan beri gitmiyor sevmiyorum. Geçen deneme olduk 6 Yanlış önceden iyiydi denemeler bir şekilde hallediyordum çalışacaksınız demeyin Rasyonel Sayılara bakmadığım kitap kalmadı resmen iliğine kadar sömürdüm MEB in verdiği örnek soruları çözmeye çalıştım olmuyor bir türlü ne yapıcam LGS yi Kazandıktan sonra çalışıp para kazanmayı düşünüyorum annem diyorki dersini çalış herşeyi alırım Rasyonel Sayıları sömürdüm ama olmuyor ne yapmalıyım yani PC alıcakkende çok heyecanlandım yok valorant oynicam apex oynicam artık herşeyi yapıcam amd olacak işlemci gaza geldim keşke derslerdede gaza gelsem 7. Sınıf başında baya gazlı bir şekilde çalıştım

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Off üzüldüm açıkçası. Cevap yazmayacaktım ama yardım gelmeyince yazayım dedim.

Bir kere LGS öğrencisinin burada işi olmaz. Oyun neymiş 8. Sınıf bitsin sonuna kadar oyna. Rasyonel sayılarda ne var ki basit konu.
Youtube dan anlatımları dinle. Yeni nesil sorulardan önce normal soru çöz örnek soruları çözemiyorsan bir sorun var. Rasyonel sayıları iyice bir öğren.

Ve sana en büyük önerim kitap okumak. Matematik sorularının çoğu okuduğunu anlamadan geçiyor. Kitap okuduktan sonra yapamadığın soru kalmaz.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760

Bir kere LGS öğrencisinin burada işi olmaz. Oyun neymiş 8. Sınıf bitsin sonuna kadar oyna. Rasyonel sayılarda ne var ki basit konu.
Youtube dan anlatımları dinle. Yeni nesil sorulardan önce normal soru çöz örnek soruları çözemiyorsan bir sorun var. Rasyonel sayıları iyice bir öğren.

Ve sana en büyük önerim kitap okumak. Matematik sorularının çoğu okuduğunu anlamadan geçiyor. Kitap okuduktan sonra yapamadığın soru kalmaz.
Tamamdır fakat gerçekten youtube'dan izledim videoları yine anlamadım geri kafalı bir çocukta değilim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat burda olmayı seviyorum birşeyler öğreniyorum teknoloji ile ilgili

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Rasyonel sayılar 8.sinifta basit bir konu neyini anlamadin ki youtube dan videolar izle birde oyun oynama fazla lgs den sonra oynarsin

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Rasyonel sayılar 8.sinifta basit bir konu neyini anlamadin ki youtube dan videolar izle birde oyun oynama fazla lgs den sonra oynarsin
7.Sınıfım şuan

Kolay önceki sınıflarda rahat yapabiliyordum Üni 1 BM Konusu biliyorum bunu anlamıyorum

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328

nerdee gitsin fen lisesine ümüğünü sıkarlar lisede. 10.sınıf müstesna tabii: ))

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Tamamdır fakat gerçekten youtube'dan izledim videoları yine anlamadım geri kafalı bir çocukta değilim

Fakat burda olmayı seviyorum birşeyler öğreniyorum teknoloji ile ilgili
Ya desene 7. Sınıfım diye. Daha çook var çok kasmana gerek yok elbet öğrenirsin. Sen 7. Sınıfın konularını bir an önce öğren sonra da 8 e başla

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Korkuyorum ama bilgisayarımın elimden alınması ihtimal :(

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
7.Sınıfım şuan

Kolay önceki sınıflarda rahat yapabiliyordum Üni 1 BM Konusu biliyorum bunu anlamıyorum
Tamam iste 7.sinifda basit simdiden boşuna streslenme yaparsin merak etme

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Merhaba,
Annemler bana bilgisayarı verdikten sonra netlerim düştü ama şu var Rasyonel Sayılar çok KÖTÜ nefret ediyorum 3. sınıftan beri gitmiyor sevmiyorum. Geçen deneme olduk 6 Yanlış önceden iyiydi denemeler bir şekilde hallediyordum çalışacaksınız demeyin Rasyonel Sayılara bakmadığım kitap kalmadı resmen iliğine kadar sömürdüm MEB in verdiği örnek soruları çözmeye çalıştım olmuyor bir türlü ne yapıcam LGS yi Kazandıktan sonra çalışıp para kazanmayı düşünüyorum annem diyorki dersini çalış herşeyi alırım Rasyonel Sayıları sömürdüm ama olmuyor ne yapmalıyım yani PC alıcakkende çok heyecanlandım yok valorant oynicam apex oynicam artık herşeyi yapıcam amd olacak işlemci gaza geldim keşke derslerdede gaza gelsem 7. Sınıf başında baya gazlı bir şekilde çalıştım
Boşver, denemeler gerçek sınavdan daha zor. Ben 2 sene önce girdim sınava, denemelerden 300 falan anca alıyordum, gerçek sınavda 401 aldım, çalışsam daha yüksek alabilirdim aslında.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
şu an en rahat zamanlarındasın böyle düşünme :D. Netlerin bir artar bir azalır sıkıntı yapma. Rasyonel sayılar yapamıyorsan başka bir konuya odaklan bir süre en azından diğer taraflardan eksiğini kapatmış olursun, kafan temizlenir sonra rasyonel sayılar çalışırsın tekrar. Sürekli tek konu çalışırsan beynin yorulur.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
15 Tatilde nasıl çalışayım

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
8. sınıfta buralara gelme, bir yılını derse harca. Çok fazla çalışan kişiler var.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308

Ben burdayken 1.72 ye girdim :D

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Ben Atatürk Fen filan istiyom ama Nabi Avcı gibi liselerde olur bide düşük kontenjandan girermiyim
Nabi avcıyı elimin tersiyle ittim yakın olmama rağmen.

Düşük kontenjan işi hikaye 2 puan üstümdeki okula bile giremedim.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Benim en düşük hedefim o onu kazanmak için ne yapmalıyım
Bol bol deneme çöz eksiklerini tespit edip kapat.

Günlük soru hedefin olsun bu dönemlerde günde 150 soru çözüyordum sınav zamanı 500 e kadar çıktım.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
8 bitsin lisede rahatlarım artık ders yüzüne bakmam dedim düz duvara tosladım :D sakın sende ben gibi olma anca tatilde defterlerimi tamamlayabileceğim.Dersler biranda fazlaca artıyor biyoloji,coğrafya,kimya zor dersler matematiği demiyorum bile.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
7'deki konular çıkmıyor Lgs'de. Lgs 8'de kazanılır. 7'de Lgs için çalışmana gerek yok.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Aslında biraz yanlış düşünüyorsunuz LGS'de temel konular var
Yanlış düşündüğümü düşünmüyorum. 2 sene yoğun tempoyla bir insan ÇA-LI-ŞA-MAZ. Siz yarış atı değilsiniz, kendinize o şekilde muamele gösterilmesine de izin vermeyin. Şu an 7. Sınıfsınız. Düzenli ders çalışın, tekrar yapın. Bir düzeniniz olsun ama bu çalıştığınız konuların, çözdüğünüz soruların Lgs'ye bir yararı olmayacağını bilin. Lgs'ye şimdiden sağlayabileceğiniz tek yarar düzenli çalışma alışkanlığı olacaktır. Seneye zaten yeterince çalışacaksınız. Kendiniz çok yormayın şimdiden. Sonra 8'in ikinci döneminde salıyorsunuz. Olan o zaman oluyor.

Tryfare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
kankacım ben lgsden 487 aldım ve nasıl aldığımı anlatayım,ilk başta bazı şeylerde cömert olman lazım,oyuna ara vermen,sdnyi seviyorsan ara vermen,burada ara verince ban yemiyorsun,sonra ilk işlemleri ve mantığı anlaman lazım,sonra orta sorulara başlaman lazım,sonra kafa yorcağın yeni nesil olmayan sorulardan devam etmen lazım,hepsini yapabildiğinde deneme çözüp,eğer etüte falan gidiyorsan etütün herşeyinden yararlan,annenin ve babanın maddi,manevi emeklerini boşa çıkarmaman ve o hedeflediğin puanı alman lazım.
abi tavsiyesi gibi düşün yazdıklarımı

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
@Tryfare,
kankacım ben lgsden 487 aldım ve nasıl aldığımı anlatayım,ilk başta bazı şeylerde cömert olman lazım,oyuna ara vermen,sdnyi seviyorsan ara vermen,burada ara verince ban yemiyorsun,sonra ilk işlemleri ve mantığı anlaman lazım,sonra orta sorulara başlaman lazım,sonra kafa yorcağın yeni nesil olmayan sorulardan devam etmen lazım,hepsini yapabildiğinde deneme çözüp,eğer etüte falan gidiyorsan etütün herşeyinden yararlan,annenin ve babanın maddi,manevi emeklerini boşa çıkarmaman ve o hedeflediğin puanı alman lazım.
Hangi senede 487 aldın? Dilimin kaç?

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Tamamdır teşekkürler

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Fen Lisesi istiyorum :D
İlla fen lisesi istiyorum diye sınırlandırma kendini. Sayısalcıyım ama 485 puan %0.15 dilim ile anadolu lisesindeyim ve gayet memnunum. Ankaranın en iyi Anadolu lisesi ve çoğu fen lisesine fark atan bir okul.