LG’den duvar kağıdı görünümlü süper ince TV paneli

Bu konuyu okuyanlar

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
lg1.jpg

Televizyon teknolojileri hızla gelişmeye devam ediyor. Plazma TV’lerle başlayan sırasıyla LCD, LED, OLED ve kavisli OLED olarak devam eden bu teknoloji her geçen gün daha da gelişiyor. Öyle ki paneller artık duvar kağıtlarımızın inceleğine bile erişebilecek duruma geldi.

Dünyanın en büyük panel üreticilerinden LG nin geliştirdiği bu panel, televizyon teknolojileri konusunda çığır açacak cinsten.

Şimdilik prototipi sergilenen 55 inçlik bu OLED panel, duvara adeta duvar kağıdı gibi yapıştırılabiliyor. Özel bir mıknatıs sistemiyle duvara monte edilen panel, tablodan farksız görünüyor. Panel o kadar slim ki ilk bakışta baktığınız şeyin bir televizyon ekranı olduğuna inanmak oldukça güç.
lg2.jpg

Panel yalnızca 0,97 mm inceliğinde. Esnek yapısı sayesinde bükülmelere ve kazalara karşı oldukça korunaklı. Ve yalnızca 1,9 kg ağırlığında.

Yeni geliştirilen bu teknolojinin yalnızca tv alanında değil; cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi cihazlara da ilham vermesi bekleniyor..

Seri olarak ne zaman üretime geçilir o henüz belli değil ancak çok da uzak bir zaman olarak görünmüyor.

Kaynak:LG’den duvar kağıdı görünümlü süper ince TV paneli

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Harika cihazlar yapıyorlar yaa.. 40binden girer artık:D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Panelin kendisinden cok hatun ön plana cikmis. Ondan soruyorum :)

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Zaten hatunları koyuyorlar ürünlerin yanına ilgi çeksin diye.Tüm ürün tanıtımlarında böyle özellikle arabalarda. :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Uydu alıcısını neremize takıyoruz?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Tv nin sadece bu panelden ibaret olacağını düşünmüyorum.Vardır muhakkak başka parçalarıda.Şuan resimde görünen sadece panel ve onu tutturmak için mıknatıs var.
Muhtemelen tüm sistemi duvara gömüyoruz, üzerine de paneli yapıştırıyoruz. Benim vurgu yapmak istediğim nokta, firmaların göz boyaması ve eksik anlatması. :)

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Muhtemelen tüm sistemi duvara gömüyoruz, üzerine de paneli yapıştırıyoruz. Benim vurgu yapmak istediğim nokta, firmaların göz boyaması ve eksik anlatması. :)
Yakın zamanda çıkar görürüz yine internetten.Zaten alabileceğimizi pek sanmıyorum. :)