LG42LA660s Kullanıcıları

Bu konuyu okuyanlar

muratozt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, televizyonumu Darty'den seg 22'' Lcd tv hediyesi ile 2199 tl ye aldım. Hediye tv yi 250 TL ye sattım yani 1949 TL ye almış oldum. Fiyat olarak uygun oldu sanırım.

Bu konu altında bu tv ile ilgili kullanım ipuçlarını paylaşabilir miyiz?

Mesela dahili uydu alıcısını kullanıyorum ve kanal geçişleri 39 tl satılan basit mini scart uyduların bile 2 katı kadar yavaş. Hızlandırmak için bir yol var mı?

Tv kayıt özelliği olduğunu görüyorum ama kullanamadım bu özelliği kullanabilen var mı?

Sihirli kumandayla sesli komut verdiğimizde direkt arama yapıyor. Bunun yerine kanal d ser demez kanal d yi açtırmanın yolu var mı?

Hem kanal geçiş hızı hem de menü yapısından dolayı zapping yapmak sıkıntılı. Pr listesi olarak klasik uydular gibi kolay ulaşımlı ve kolay kanal değiştirilebilir değil.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dün akşam 42LA640S almak için gittiğimiz teknosada 42LA660S alarak çıktık. Üzerindeki uyduyu deneyeceğim. Her kanal değiştirmede sıkıntı yaşarsam elimde hali hazırda kullandığım başka HD uydu alıcıyı kullanırım. Bakalım hayırlısı ile kurdurayım. Kullanmaya başladıkça deneyimlerimi bilgilerimi paylaşırım.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
42LA660S ve bir üst model serisini geçen de Vatan Bilgisayarda inceleme şansım oldu.
Şiir gibi cihazlar içim gitti valla.
Alan arkadaşlara hayırlı olsun. :)

accaip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
süper bir cihazdır. bir önceki seri olan LM den var.
42LM660S

birkaç değişiklikle LA serisi olarak devam ediyor.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar, televizyonumu Darty'den seg 22'' Lcd tv hediyesi ile 2199 tl ye aldım. Hediye tv yi 250 TL ye sattım yani 1949 TL ye almış oldum. Fiyat olarak uygun oldu sanırım.

Mesela dahili uydu alıcısını kullanıyorum ve kanal geçişleri 39 tl satılan basit mini scart uyduların bile 2 katı kadar yavaş. Hızlandırmak için bir yol var mı?

Tv kayıt özelliği olduğunu görüyorum ama kullanamadım bu özelliği kullanabilen var mı?

Sihirli kumandayla sesli komut verdiğimizde direkt arama yapıyor. Bunun yerine kanal d ser demez kanal d yi açtırmanın yolu var mı?

Hem kanal geçiş hızı hem de menü yapısından dolayı zapping yapmak sıkıntılı. Pr listesi olarak klasik uydular gibi kolay ulaşımlı ve kolay kanal değiştirilebilir değil.
hızlandırma yolu var çok basit ses ayarlarına giriyon hani varya dolby digital + dolby surrond vs onu otomatikten rastgele birini seçiyon dolby + seçtim ben mesela kanal geçişleri hızlanıyo bu arada tv nin görüntüsü nasıl hızlı ve net mi bizim tv gayet iyi

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tv kuruldu dün. Görünüm olarak çok şık yapmışlar. Duvara astırdım gayet güzel durdu. Başta odaya büyük gelir sanıyordum ama kurulunca 42" tam oldu.
Şöyle bir durum var. Sakın tvnin ülke ayarlarıyla oynamayın yoksa var olan tüm kanallar silinir. Ben yanlışlıkla servisin usbden yükledikleri sıralanmış kanalları sildim. Dikkatimi başka birşey çekti. Usbden 720p video açtım hareketli sahnelerde sanki hızlandırılmış görüntü gibi geldi gözüme. Tüplü tvye alışkın olduğumdan dolayımı bilmem ama hızlı sahnelerde gözüm kamaşıyor bi an önce sahne geçse diye bekliyorum. Bu durumla karşılaşan oldu mu?

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
w2rhs.jpg
Arkadaşlar bilgisayarım kablosuz bir şekilde LG tv ile bağlantısı var fakat yukarıdaki dosyayı açmak istediğimde format desteklenmiyor şeklinde hata veriyor ve belgeseli tvde izleyemiyorum.

Başka bir forumda ([email protected]) şeklindeki filmleri hiç bir tv nin açmadığını okudum. Bu konuda ne yapabilirim.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Akşam eve gidince High level editor diye bir program varmış. Onunla 5.1'i 4.1 yapınca açacağını okudum yabancı bir forumda. İnşallah olur.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayır arkadaşlar olay 4.1 veya 5.1 değilmiş. Ref Frames kısmından kaynaklandığını öğrendim. 1920x1080 için led tvlerin görüntüyü açması için ref Frame kısmının 4 olması gerekiyormuş. Daha üst olunca açmıyormuş. Şimdi bu kısmı düzeltmek için reencode etmek gerekiyor sanırım.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Tv kuruldu dün. Görünüm olarak çok şık yapmışlar. Duvara astırdım gayet güzel durdu. Başta odaya büyük gelir sanıyordum ama kurulunca 42" tam oldu.
Şöyle bir durum var. Sakın tvnin ülke ayarlarıyla oynamayın yoksa var olan tüm kanallar silinir. Ben yanlışlıkla servisin usbden yükledikleri sıralanmış kanalları sildim. Dikkatimi başka birşey çekti. Usbden 720p video açtım hareketli sahnelerde sanki hızlandırılmış görüntü gibi geldi gözüme. Tüplü tvye alışkın olduğumdan dolayımı bilmem ama hızlı sahnelerde gözüm kamaşıyor bi an önce sahne geçse diye bekliyorum. Bu durumla karşılaşan oldu mu?
hızlı sahne gibi gözükmesi 400 hz oluşundan dolayı bi çok iyi bi özellik bizdede 32la660s var aynısı tüplü tv ye oranla 15 20 kat daha iyi görüntü

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Reframe değiştirmek için "uncropMKV" diye bir program varmış. Onu deneyeceğim. Umarım sorun düzelir. Tvyi tüm formatları desteklediğini düşündüğüm için aldım ama meğer öyle değilmiş.:hammer:

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kısmet olursa pazar günü alacağız.ben çok araştırma yaptım.dahili uydu alıcısı olan tüm tv'lerin marka-model fark etmiyor kanal geçişi yavaş.o yavaşlıkta 1-2 sn imiş.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2

hızlandırma yolu la serisinde yok (var ama kesin değil) lm olsa söylerdim bizim tv 32la660s 32 inç olanı yani
+tv kayıt özelliği için hdd bağlaman gerek flash belleğe kayıt etmez
+kanal d falan açma yok bu sanırım hiçbir cihazda yok
+bu arada kanal geçişleri malesef kendinden uydu alıcılı tv ler için çok sıkıntılı bu sadece lg de yok samsung philipstede aynı ama bizim tv ler smart tv yönünden aşırı hızlı çift çekirdekli olmasından dolayı akıyo smart tv sen bi kere philips smart tv kullan intihar edersin valla:turned:
+bu arada kanal geçişini ses ayarlarından dolby digital plus+ seçerek hızlandırabilirsin bi dene bizim salondaki lm serisi tv de 3 sn kadar hızlandı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Reframe değiştirmek için "uncropMKV" diye bir program varmış. Onu deneyeceğim. Umarım sorun düzelir. Tvyi tüm formatları desteklediğini düşündüğüm için aldım ama meğer öyle değilmiş.:hammer:
evet mkv desteklemiyor onun dışında bir sürü formatı destekliyor valla ben bizim 32la660s den o kadar memnunumki anlatamam dandirik 240p görüntüyü bile 480 p gibi net ve akıcı gösteriyo çok iyi

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet mkv desteklemiyor onun dışında bir sürü formatı destekliyor valla ben bizim 32la660s den o kadar memnunumki anlatamam dandirik 240p görüntüyü bile 480 p gibi net ve akıcı gösteriyo çok iyi

Ortada bir yanlış anlama var. Tv mkv formatlı filmleri açıyor ama olay mkv'nin özelliklerinde gizli. Eğer 1080p çözünürlükte ve ReFrame değeride 5'in üzerinde olursa açmıyor ama bu tüm tv'ler için geçerli sadece LG için değil. Yoksa indirdiğim herhangi bir mkv dosyasını sorunsuz açıyor. Tamamen indirmiş olduğunuz videonun özellikleriyle alakalı..

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG smart tv lerde on numara Ekran çözünürlüğü ve kalitesinde LG yi tek geçerim son derece kullanışlı ve sağlam cihazlar.