LG42La640s aldım ama!!

Bu konuyu okuyanlar

suleyman33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,

Carrefour'dan 1600 TL'ye LG42La640s aldım.Tv henüz kurulmadı.Ama aklımı kurcalayan bir durum oldu.

Bu ürün ÇİN malıymış.Hani biz millet olarak Çin mallarından yakınırız ya bu yüzden biraz moralim bozuldu.
Çin üretimi olduğunu bilmiyordum.Bu ürünün üretimi aynı zamanda KORE'de de yapılıyormuş.

LG42La640s Smart Tv'nin Çin ya da Kore malı olması farkediyor mu?

Kullanan arkadaşlar,yorumlarınızı bekliyorum..

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
"Made in China "ifadesi çinde yapılmıştır demektir. Yani üreten firma çin menşeli değil . Şusu busu yine lgnin ama yapımı çinde. Kore çin fark etmez. Zaten bir çok üründe var bu ifade . iPhone da htc de samsung da sony de . En basitinden benim telefonumun bataryasının üstünde made in china yazıyor. Bilmem anlatabildim mi :)

suleyman33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgilendirmen için teşekkür ederim Elusive:thumbup1:

Valla ne bileyim işte aldığım ürün Carrefoursa'da indirimdeydi (1600 TL)
Teknosa'da 1700 TL.Satın aldıktan sonra kendi kendime "Bu ürün Çin Malı üstelikte ucuz.Galiba kazık yedim" dedim:laugh:

Yüreğime su serptiniz vallahi :)
Tekrar teşekkür ediyorum size..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

"Made in China "ifadesi çinde yapılmıştır demektir. Yani üreten firma çin menşeli değil . Şusu busu yine lgnin ama yapımı çinde. Kore çin fark etmez. Zaten bir çok üründe var bu ifade . iPhone da htc de samsung da sony de . En basitinden benim telefonumun bataryasının üstünde made in china yazıyor. Bilmem anlatabildim mi :)

Bilgilendirmen için teşekkür ederim Elusive:thumbup1:

Valla ne bileyim işte aldığım ürün Carrefoursa'da indirimdeydi (1600 TL)
Teknosa'da 1700 TL.Satın aldıktan sonra kendi kendime "Bu ürün Çin Malı üstelikte ucuz.Galiba kazık yedim" dedim:laugh:

Yüreğime su serptiniz vallahi :)
Tekrar teşekkür ediyorum size..

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg'nin televizyonları sizin isteklerinize cevap verecektir. çinde yapılmış ama üretimi lg'ye aittir. hem lg son zamanlarda çok iyi ürünler piyasaya sürdü. en son internet devi Google ile iş birliği yaparak masaüstü bilgisayarın üretimini üstlendi. biraz güven meselesi bence :)

suleyman33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg'nin televizyonları sizin isteklerinize cevap verecektir. çinde yapılmış ama üretimi lg'ye aittir. hem lg son zamanlarda çok iyi ürünler piyasaya sürdü. en son internet devi Google ile iş birliği yaparak masaüstü bilgisayarın üretimini üstlendi. biraz güven meselesi bence :)

Haklısınız Fatih Bey,
Tv kurulumu olmadan bazı ön yargılara sahiptim ama gördüm ki Lg Tv hem özellikleri ile hemde görüntü kalitesi ile gerçekten muhteşemmiş :)
Biz Türk milleti olarak Çin mallarına ön yargıyla yaklaşırız biraz o yüzden bu konuyu açmıştım.Yorumlar yeterince tatmin edici oldu :D
Yorumunuz için teşekkür ederim ;)

menmoli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kullandınız her 10 üründen 9 u çin malı elektronik ürünlerde tabi bu rakam.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar,

Carrefour'dan 1600 TL'ye LG42La640s aldım.Tv henüz kurulmadı.Ama aklımı kurcalayan bir durum oldu.

Bu ürün ÇİN malıymış.Hani biz millet olarak Çin mallarından yakınırız ya bu yüzden biraz moralim bozuldu.
Çin üretimi olduğunu bilmiyordum.Bu ürünün üretimi aynı zamanda KORE'de de yapılıyormuş.

hiç takılma nerde üretildiğine isterse somalide üretilsin önemli olan üretim tekniği lg samsung apple philips gibi markalar çinde üretiyo ürünlerini

suleyman33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,

Yeni almış olduğum LCD Tv için USB 2.0 Hub almayı düşünüyorum.

Normalde Tv'nin arkasında 3 USB portu mevcut fakat flash belleği sürekli takıp çıkarmaktan port bozulmasın diye harici USb Hub cihazına ihtiyacım oldu.

Sizce en iyi ve hızlı okuyabilen USB 2.0 HUB port markası hangisi??????

buraq084

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,

Hiç sıkıntı yok arkadaşım için rahat olsun.. giriş seviyesi modellerini LG maliyeti düşürmek açısından çin'de monte ettiriyor ama Kalite aynı işçilik daha ucuz olduğundan maliyeti düşüyor sadece.. ;)

iphone bile çin'de monte ediliyor kaliteye bak ama :)
Güle Güle kullan...

suleyman33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgilendirme için teşekkür ederim :)
Sağ olun..

Hiç sıkıntı yok arkadaşım için rahat olsun.. giriş seviyesi modellerini LG maliyeti düşürmek açısından çin'de monte ettiriyor ama Kalite aynı işçilik daha ucuz olduğundan maliyeti düşüyor sadece.. ;)

iphone bile çin'de monte ediliyor kaliteye bak ama :)
Güle Güle kullan...