Lg tv pc bağlantı problemi

Bu konuyu okuyanlar

albertini_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg 47lm620s kullanıyorum lenovo laptopu hdmi bağlamaya çalışıyorum. çözünürlükleri kontrol ettim, hdmi kablo sağlam evde başka lcd tv var orda çalışıyor. lg tv hdmi girişleri çalışıyor. çözünürlük değiştiriyorum, tv den hdmı seçiyorum, pc den ekran ayarlarına bakıyorum ama hiç bir şekilde sinyal alamıyorum sürekli sinyal yok yazıyor. laptop da ikinci ekran ayarlamaya çalışıyorum ama lg tv yi görmüyor bir türlü. yardım edebilirmisiniz

NVİDİA 540m ekran kartı.

http://b1208.hizliresim.com/10/x/cdhj9.jpg

http://b1208.hizliresim.com/10/x/cdhmv.jpg

http://b1208.hizliresim.com/10/x/cdhpw.jpg

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
laptop'ınızın modeli ne? kaç hdmi çıkışı var?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Laptop tv'yi görmüyor. Görüntü için kullanılabilir çıkış kaynağındaki diğer seçenekleri denedinizmi ?

albertini_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lenovo z570 kullanıyorum. 4hdmi var hepsini denedim. pc ayarından büyük ihtimal

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
lenovo z570 kullanıyorum. 4hdmi var hepsini denedim. pc ayarından büyük ihtimal

arkadaşım televizyonun kullanım klavuzunda şu şekilde yazıyor. İstersen bir dene..

PC’ye (RGB/ HDMI/ DVI) bağladığımda Sinyal yok’ veya‘Geçersiz Format’ mesajı görüntüleniyor.

*Uzaktan kumandayı kullanarak TV’yi açıp kapatın.
*RGB/HDMI kablosunu yeniden bağlayın.
*TV açıkken PC’yi yeniden başlatın.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
hdmi kabloda problem yok diyorsunuz, tv nin girişleri çalışıyor.. o zaman geriye tek bir sorun kalıyor o da ekran çözünürlüğü.. Ekran çözünürlüğünüzü değiştirip deneyin bakalım görüntü gelecek mi

albertini_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım televizyonun kullanım klavuzunda şu şekilde yazıyor. İstersen bir dene..

PC’ye (RGB/ HDMI/ DVI) bağladığımda Sinyal yok’ veya‘Geçersiz Format’ mesajı görüntüleniyor.

*Uzaktan kumandayı kullanarak TV’yi açıp kapatın.
*RGB/HDMI kablosunu yeniden bağlayın.
*TV açıkken PC’yi yeniden başlatın.

dostum bunu eve gidince hemen denicem çünkü 3 haftadır bu tv yi kullanıyorum ve bağlantısını yapamadım çok canım sıkılıyor artık. inş olur. olursa hemen burdan yazacam size. teşekkür ederim... bu arada ekran çözünürlüklerini de denedim gerçi pc LG tv yi görmüyor bütün seçenekleri tek tek deniyorum inanın...

albertini_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar özür dilerim yazamadım ama sorunu dediğiniz gibi çözemedim. yani denedim gene bütün kombinasyonları ama nafile :( acaba hdmi v1.4 ile ilgili olabilir mi. bendeki hdmi kablo standart bi kablo. başka yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Birde dizüstü bilgisayarınızdan FN+F5 tuşlarına basarak seçeneklerden denediniz mi?.. Böyle bi tuş kombinasyonuda gerekibiliyor ayrıca bu kombinasyon her cihaza göre değişkenlik gösterebilir.. Ama siz önce FN+F5 deneyin.. O olmazsa FN+F3 e basın..

albertini_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birde dizüstü bilgisayarınızdan FN+F5 tuşlarına basarak seçeneklerden denediniz mi?.. Böyle bi tuş kombinasyonuda gerekibiliyor ayrıca bu kombinasyon her cihaza göre değişkenlik gösterebilir.. Ama siz önce FN+F5 deneyin.. O olmazsa FN+F3 e basın..

evet bu kombinasyonu biliyorum ve denedim birçok kez. çözünürlük ayarları ve başka bir iki ayar gerekiyor anladığım kadarıyla ama onları yapamadım kafayı yicem o kadar çok kurcaladım ki inanın pc bağlantısıyla ilgili artık televizyonu açıp seyredemiyorum sadece bu hdmi bağlantısını yapmaya çalışıyorum...

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
evet bu kombinasyonu biliyorum ve denedim birçok kez. çözünürlük ayarları ve başka bir iki ayar gerekiyor anladığım kadarıyla ama onları yapamadım kafayı yicem o kadar çok kurcaladım ki inanın pc bağlantısıyla ilgili artık televizyonu açıp seyredemiyorum sadece bu hdmi bağlantısını yapmaya çalışıyorum...

arkadasim benimde bazen pc tv'yi gormuyordu.. en sonunda hdmi kablomu degistirdim... decoderin hdmi kablolu ise bir onu cikarip dene bakalim...

shlmgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşım 3 yıldır ekran olarak lg 32 inc lcd tv kullanıyorum her hangi bir problem yaşamadım başka bir ekranda kullanmıyorum. Ben İyibir DVI to HDMI kablo almıştım onu kullanıyorum. daha sonra laptopumuda bağladım denedim bir sorun yok. yapman gereken tek şey HDMI kablonun sağlam olduğundan emin olmak ve Televizyonun kumandasıyla PC'yi hangi HDMI girişine bağladıysan O HDMI girişini seçmek. Zaten yeni nesil ekran kartları otamatik tanır takılan ikinci ekranı. Sen televizyondan girişi doğru seçtiğinden emin ol

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ben görmediğinde şöyle yapıyorum görüyor masaüstüne sağ tıkla ekran çözünürlüğünü seç yukarıdaki ekran görünümünü seçin yanında algıla ve tanımla seçeneklarini göreceksin algılaya tıklayınca görüyor tvyi

albertini_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım 3 yıldır ekran olarak lg 32 inc lcd tv kullanıyorum her hangi bir problem yaşamadım başka bir ekranda kullanmıyorum. Ben İyibir DVI to HDMI kablo almıştım onu kullanıyorum. daha sonra laptopumuda bağladım denedim bir sorun yok. yapman gereken tek şey HDMI kablonun sağlam olduğundan emin olmak ve Televizyonun kumandasıyla PC'yi hangi HDMI girişine bağladıysan O HDMI girişini seçmek. Zaten yeni nesil ekran kartları otamatik tanır takılan ikinci ekranı. Sen televizyondan girişi doğru seçtiğinden emin ol

evde samsung lcd var onda sorun yok hdmi kablo çalışıyor görüntü ses çok net sorun sadece LG tv de. 3d bir tv bu belki hdmi kablo standart bir kablo olduğu için olabilir. v.1,4 hdmi kablo alıp denicem aklıma başka bişey gelmiyor. DVI sevmiyorum kablo kısa vs. hdmi daha iyi ama işte sorunlar bunlar. tv de açıp kapıyom pc açıp kapıyom. ekranı sağ tıklayıp özelliklerden algıla tanı falan yapıyom ama nafile. dediğim gibi galiba sorun yeni ver.1,4 hdmi kablo almak lazım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG tv de AV girişini seç OK le sonra HDMI ı seç OK le. bende bu şekilde çalışıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Merhaba,
Bende sizler gibi çok uğraştım ama olmadı. HDMI kablosunu 1.4 taktım gene yok. Sonuç olarak Lenovo Z570 ile LG Smart Tv (47LM760s) arasında bir uyumsuzluk var notebook'u diğer (samsung, Philips, Panasonic, Vestel) cihazlarda denedim çalışıyor. Son olarak Lenovo Türkiye ile görüştüm onlarda uyum problemi olduğunu kabul ediyor ama çözüm üretmiyorlar. En son aklıma HDMI switchler alıp öyle denemek geldi araya başka bir cihaz koyarsam belki bu prublemi geçiştirebilrim. Bilmeyenler için İntel WİDİ ile (kablosuz) görüntü aktarabilirsiniz yalnız HDMI kablo bağlantısının yerini pek tutmuyor. Belki onunda 300 Mbps'lik bir modem kullanırsam o zaman tat verebilir denemek gerekiyor. Eğer bir çözüm bulursam sizlerlede paylaşırım selamlar.

albertini_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,
Bende sizler gibi çok uğraştım ama olmadı. HDMI kablosunu 1.4 taktım gene yok. Sonuç olarak Lenovo Z570 ile LG Smart Tv (47LM760s) arasında bir uyumsuzluk var notebook'u diğer (samsung, Philips, Panasonic, Vestel) cihazlarda denedim çalışıyor. Son olarak Lenovo Türkiye ile görüştüm onlarda uyum problemi olduğunu kabul ediyor ama çözüm üretmiyorlar. En son aklıma HDMI switchler alıp öyle denemek geldi araya başka bir cihaz koyarsam belki bu prublemi geçiştirebilrim. Bilmeyenler için İntel WİDİ ile (kablosuz) görüntü aktarabilirsiniz yalnız HDMI kablo bağlantısının yerini pek tutmuyor. Belki onunda 300 Mbps'lik bir modem kullanırsam o zaman tat verebilir denemek gerekiyor. Eğer bir çözüm bulursam sizlerlede paylaşırım selamlar.

anlaşılan problem pc de :( o kadar para verdik bi dünya özelliği var hdmi 128bit ekran kartı vs. ama nasıl uyumsuz oluyor anlamış değilim. pc girişi var tv de onunla bağlanıyor ama hdmi gibi olmuyor. ses vermiyor vs. neyse umarım bi çözüm bulunur.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
iki cihazı kapat tak aç... dene... ikiside açık olunca birbirlerine fransız kalıyorlar... kapalıyken tak pc aç tv aç gerisini tahmin edersin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pcyı lg tv ye baglayınca goruntu gelıyor ama ses cıkmıyor ne yaoabılırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ses çıkmıyorsa sanırım ekran kartın nwdıa spdıf kablosunu ekran kartı ve anakarta bağlaman lazım küçük bi kablo ekran kartı kutunda yada ana kart kutunda vardır yoksa alırsın media marktan falan 5 ytl

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bütün forumu baştan sona okudum arkadaşlar problem birebir lenovo z570 ve y560 a sahibim tv de LG smart tv her ikisinide görmüyor tv kaç saattir uğraşıyordum bu forumda okuyunca yazmadan geçmeyim dedim bunun hiç bir çözümü yok sanırım takip edicem burayı umarım bi çözüm bulunur...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar lg 42 ls 575s kullanıorum fakat bırturlu baglamadım ınternet 2 dıs cekıyor ama baglanmıyor yardım edın lutfen

albertini_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anlaşılan lenovo ve lg smart tv bağlantısı kimse yapamıyor. beklicez bir güncelleme çıksın diye

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bir gelişme varmı? yapabilen oldumu aranızda hiç? ben bios güncelleme de gerçekleştridm ama sonuç değişmedi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Konu kapalı biraz olmuş ama yine de yazayım dedim.
aynı problemi bende yaşadım samsung 32 lcd tv de ilk önce hdmı kablo ile bağlantı kurdum bir süre sonra tv sinyal yok demeye başladı. daha sonra dvı kablo ile bağlantı sağladım, geçen onda da sinyal yok demeye başladı, şu an vga ile kullanıyorum, sebebini bir türlü bulamıyorum, dvı kabloyu pc ye bağlayınca algılıyor aygıtlar bölümünde gösteriyor ancak görüntü aktarmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hdmı kablosunu balıyorum fakat BEKO AKILLI SMART LED B4LEG ses alamıyorum AMA DİĞER TV LERDEN SES ALIYORUM:crying:

burak043

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende de lenovo z570 laptop var. Geçen sene standart bir HDMI kablo almıştım onunla Arçelik LCD TV ye bağlamaya çalıştım başaramadım. Arkadaşlarımın DELL ve Acer laptoplarıyla denedim, çalıştı. Kabloda bi sıkıntı olmadığını anladım. Geçenlerde LG 42LA691s Led TV ve v1.4 3D 1080p çözünürlükle görüntü aktaran iyi bir HDMI kablo aldım bilgisayara bağladım yine görüntü aktaramadım. Babamda lenovo nın başka model bir laptopu var onu tv ye bağladığımda anında bağlantı sağladı. Sorunsuz ve yüksek çözünürlükte görüntüyü aktarıyor. Yerli ve yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla sadece lenovo z570 in HDMI çıkışında problem var gibi görünüyor. Belki Lenovo nun diğer modellerinde de olabilir tabi. Laptopa 1400 lira para verip aldım babamınki hediye geldi ama piyasa değeri 900-1000 lira civarındaydı o zaman. Benim suçum günahım ne bilmiyorum. Servise göndericem ancak forumlarda yazılanlara göre servis problem çözüldü deyip aynen geri gönderiyormuş(yazanların yalancısıyım). Bu yüzden servise de göndermek istemiyorum. Bu problemin çözümünü bilen yada benzer problemler yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun. Tam çözüm yolu göstermese bile en azından yol gösterici yorumları bekliyorum. HDMI benim için önemli aksi halde laptopu ya yok fiyatına satıcam ya da çöpe atıcam :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı bilgisayar aynı sorun bende de var tv 42LA667S ve hala uğraşıyorum yok yok yok...