LG Smart TV sorunu (internet tarayıcı ve lg smart world uygulamaları yok)

Bu konuyu okuyanlar

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar,

47LM660s ürününü aldım dün teknosa turuncu indirimden. Gelip kurdular televizyonu, servis gittikten sonra kurcalayım dedim biraz ve "home" a girdikten sonra uygulamalarım listesinde internet tarayıcı ve lg smart world uygulamaları yok. Dolayısıyla ne internete girebiliyorum nede uygulama mağazasına, ayrıca sağ üst köşede oturum açma simgesi yok, sadece kapat ve geri simgeleri var. Benzer sorun yaşayan var mı?

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION]; oncelikle hayirli olsun.. sorunu ilk okudugumda "lm660s degilde baska bir tv vermisler sanki" dedim kendi kendime.. servis cagirman bence en dogru sey olur..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] kardeş çözdükten sonra burda belirtirsen sevinirm. :) Çok kısa süre içersinde bende aynı tv den alıcam aklımda bulunsun...

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@tambjk; oncelikle hayirli olsun.. sorunu ilk okudugumda "lm660s degilde baska bir tv vermisler sanki" dedim kendi kendime.. servis cagirman bence en dogru sey olur..

Şimdi iş yerinde olduğumdan kurcalayamıyorum, araştırmalarıma göre başkalarında da benzer sorun olmuş, özellikle 2013 yılında satılan ürünlerde.

Tahminim 2012 sonunde yeni bir güncelleme geldiğinden, tv'nin ilk kurulumu sırasında wi-fi ayarlarını yapıp bu güncelleştirmeyli alıp ilk defa kurulum yapanlarda böyle sorunlar yaşanabiliyor.

TV yi fabrika ayarlarına geri döndürüp, yeniden kurup(wi-fi ayarlarını yapmadan), daha sonra wi-fi'yı açıp güncelleştirme kontrolü yapacağım. Öğlen de lg teknik servisini arıyacağım bakalım ne diyecekler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] , tşkrler :) Spor salonuna diye çıkıp tv alıp geldim. Böyle acele ve heves ile iş yapınca hep böyle oluyor, bi aksilik çıkıyor. Daha önce de böyle heves edip plansız bir şekilde gidip akıllı telefon almıştım, o da bozuk çıktıydı.
[MENTION=63117]friendly[/MENTION] , son durumu bildiririm, bu gerçekten çok kişinin başını ağrıtacak gibi duruyor :) Ama TV çok şık, bayıldım ben, gece yatasım gelmedi, karşısında uzanıp, göz göze bakıp uyuyasım geldi sevgililer gibi.

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Sonunda muradına ermişin güle güle kullan [MENTION=142972]tambjk[/MENTION] :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
@tambjk o tv benim 6 aydır rüyalarımı süslüyor. :) Vatan Bilgisayarda görmüştüm ilk. Gerçekten zerafet ve performansın birleştiği noktada bir ürün. İnşallah sorununu çözersin. Güle güle keyifle eskit. Ayrıca resimli ufak bir incelemede beklerim şahsen. :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=63117]friendly[/MENTION]

Abi sanki forumda o tv'nin incelemesi vardi.

Edit: Pardon, 47LM760s'in incelemesiymis o :D

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@tambjk; bende klima almaya cikip ses sistemi almistim.. umarim sorun hallolur.. bence sen halledersin :)
guzel tv sonucta..

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@tambjk; bende klima almaya cikip ses sistemi almistim.. umarim sorun hallolur.. bence sen halledersin :)
guzel tv sonucta..

Bende ses sistemi almak istiyorum :) Ama şu kolonlulardan ve içinde blue-ray player olmayan ucuz bir model(ps3 ile izleyebiliyorum), uzaktan kumandası olması da önemli tabi. Marka olarak lg, samsung, philips fln tercihimdir :)

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bi televizyon alıcam hergün bi sorunun çözüme ulaşması için yazılar görüyorum karamsarlığa düşüyorum napsam tüplü ve öfkeliye devammı etsem :D

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
@friendly

Abi sanki forumda o tv'nin incelemesi vardi.

Edit: Pardon, 47LM760s'in incelemesiymis o :D

O incelemeyi defalarca okudum. :) 760 ile 660 serisi arasında hiçbir fark yok aynı kasa. Sadece 660 400 760 ise 800 hz. Gene de yeni incelemeleri görmek tv ye olan heyecanımı artırıyor.. :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Fazla inceleme göz cikarmaz diyorsun :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Simdiden hayirli olsun o zaman :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
LG televizyonlar bir birine çok benziyor model tam olarak 47LM660s ise teknik servisin düzeltmesi daha doğru olur. Her ne olursa olsun daha yeni alınmış bir ürün sorun olmaması gerekir.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
LG teknik servisini aradım az önce,

Settings->Smart TV Ayarları->Smart TV Sıfırla-> Açılıp kapanacak, düzelir dedi :)

Akşam eve gidince deneyeceğim bakalım, sonuçları bildiririm.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar, eve gelir gelmez tv yi açtım ve açıldığında herşey düzelmişti :)

Sorun internet bağlantısıyla alakalıymış sanırım. İnternete bağlı olmadığında benim yaşadığım sorunlar yaşanıyor. Muhtemelen ilk kurulumda internet bağlantısıyla kurduğumdan ufak bir sorun oluştu ve internete bağlı olduğu halde bağlantıyı göremedi.

zaferim06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
47LM960v aldım. cumartesi.. Geldiler kurulumu yaptılar internete bağlayıp güncelleme yaptılar

benzer birşey... internet baglantısı yapınca internet simgesi ve LG smart tv simgeleri yok oluyor. internete bağlamadan tv açtığımda iconlar var. tıklayınca internet bağlı değil dior.internete bağlıyorum iconlar yok oluyor. Buyur burdan yak..
yazılım sürümü. 04.20.24.

internetten güncelleme yaparsan en son surum bu gorunuyor. ama lg sayfasında son surum 04.20.26..

tekrar servis geldi. aynı sey ... kablo wifi veya telefondan internete baglandığında aynıı sey oluyor.TV götürdüler yeni bitane gelcek ama götürdükleri serviste fabrika ayarlarına bile geri dönmeden calışmış.. modemde sıkıntı var diyor. peki facebook veya youtube a nasıl bağlanıyor!! tv de internet sayfası açılmıyor sadece.superonline aradım tv ile ilgili diyor..

öyle işte. 46ES8000 mi alsaydık ne..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] resim isteruk... :)

seoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu televizyon ile görsel dünya çığır açtı zaten

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar, eve gelir gelmez tv yi açtım ve açıldığında herşey düzelmişti :)

Sorun internet bağlantısıyla alakalıymış sanırım. İnternete bağlı olmadığında benim yaşadığım sorunlar yaşanıyor. Muhtemelen ilk kurulumda internet bağlantısıyla kurduğumdan ufak bir sorun oluştu ve internete bağlı olduğu halde bağlantıyı göremedi.

hadi gozun aydin :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Sorunun çözülmesine sevindim sorun internet ile alakalı ise modemden tv ye sabit ıp atamak bu tip sorunları tamamen çözebilir gibi geliyor bana

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16

Tşkrler :) Dün akşam biraz kurcaladım.

-2D->3D dönüştürme olayı gayet başarılı fakat denediğim birkaç yayında istediğim derinliği yakalayamadım. SD yayınla alakalı olabilir. 7/10

-Smart TV uygulamaları tam istediğim gibi. Turkcell TV, Digiturk Play, Sosyal Ağlar, Youtube, Radyo istasyonları, oyunlar vs. fazlasıyla tatmin oldum. Akıllı kumanda sayesinde bilgisayara yakın bir internet deneyimi sunuyor, herşey hızlı ve sorunsuzdu. Flash konusunda herhangi bir sıkıntım olmadı. Son gelen güncelleme ile flash yayınlarını fullScreen yapabiliyorsunuz zaten. 8/10

-Akıllı kumanda hariya birşey. Klavye, mouse yokluğunu hissettirmiyor ve çok hızlı bir şekilde gezebiliyorsunuz. Sırf akıllı kumandası için bile 640S'e göre 660S tercih sebebi olabilir. Akıllı kumanda ile ps3 deki move benzeri oyun deneyimi yaşama şansınız da var fakat ücretli bir kısmı. 9/10

-Android uygulaması LG Remote Control'ü denedim ve bir kumandadan daha fazlası olmuş :) Kumanda+Touchpad+Klavye birleşimi, çok pratik bir uygulama. Hassasiyet ayarı mevcut, kanal, ses kontrolü ve uygulama açıp kapama, 3d dönüştürme aklınıza ne geliyorsa yapabiliyorsunuz. 9/10

-TV, hem windows media player hemde plex media server ile uyumlu. Film arşivinzizi plex media server ile pc üzerinden network'e sunabiliyorsunuz. Filmlerin poster, imdb puanları, oyuncuları, yönetmenleri, yılı, türü fln aklınıza ne geliyorsa, internetten otomatik indirip sizin için çok kullanışlı, hertürlü filtreleme yapabileceğiniz bir arşiv oluşturuyor (Christian Bale filmleri, Chisrtopher Nolan'ın yönettiği filmler, 2012 filmleri şekilde arşiv filtrelemesi) yada . TV içerisinde bağlı cihazlara girdiğinizde burada usbdisk, windowsMedia, plexMedia gibi cihazları görüyorsunuz ve buradan plex'e girdiğinizde pcdeki arşiviniz televizyonunuza taşınmış oluyor. Gayet hızlı ve akıcı bir şekilde filmlerinizi izleyebiliyorsunuz. 9/10

-3D fonksiyonunu digiturk'un 3D kanalı olan 399'da denedim. Şansıma animasyon film geldi ve keyifle izledim bir bölümünü. Aydınlık odada 3D'den istediğim gibi keyif alamıyorum, sorun bende mi yoksa teknolojiden kaynaklımı bilemiyorum ama karanlık yaptığımda sinema atmosferi oluşuyor ve çok başarılı. En gerçekçi 3D deneyimini ise ps3 ile killzone 3 oyununda yaşadım. Şu avm'lerdeki 5D yada 6D sinemalar olur, 10 dk sürenlerden. Gerçekten o kadar içine girdim oyunun ve objelerin üstüme üstüme geldiğin hissettim. 9/10

-DLNA teknoloji ilse ceptelefonu yada diğer cihazlarınızdaki resim, müzik ve video ları çok pratik bir şekilde kablosuz olarak "paylaş" diyerek TV üzerinde hemen oynatabiliyorsunuz.

-Işık sızması sorunu ile karşılaşmadım. Led tvlerde bu sorunu yaşayanlar oluyor, şanslıyım sanırım.

-Ses konusunda uzaktayken bir sorun yok fakat yakındayken tek bir noktadan çıkıyormuş gibi bir his veriyor. Kabloları ayarlamak için yanına gittiğimde farkettim. Benzer ürünler ile aynı kalitede ama bir surround ses sistemi ile çok daha keyifli olacaktır. Basları biraz yetersiz geldi, cızırtı işitmedim. 7/10

-Tasarım konusunda ise bence en iyi ürünlerden biri, teknoloji marketlerde çok gezdim ve en dikkatimi çeken hep lg modelleri olmuştu. Samsung da gayet başarılı bu konuda ama lg'nin çerçeve yapısı daha şık. LG'nin daha üst modellerinde verilen gümüş rengi ayaklık olsa daha mutlu olurdum orası ayrı :) 9/10

-SD yayınlar konusunda diğer modellerden daha başarılı buldum. SD yayınları pixelleşme olmadan gayet net ve akıcı bir şekilde izleyebiliyorsunuz. 47" olmasından dolayı endişem vardı fakat yersiz olduğunu anladım.

-Yan açılardan bile gayet net bir şekilde izlenebiliyor, sadece 3D özelliği açıkken biraz daha cephede durmanız gerekmekte.

-Halk arasında ray-ban gözlük denilen çerçevedeki 3d gözlüklerden istemiştim fakat ezeldeki kenan imirzalı oğlu gözlüklerinden çıktı kutuda :) Girip 1 tanesini teknosadaki teşhir gözlükleriyle takas edicem. 2013 de dağıtılan ürünlerde artık bu gözlükten gelecekmiş.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorunun çözülmesine sevindim sorun internet ile alakalı ise modemden tv ye sabit ıp atamak bu tip sorunları tamamen çözebilir gibi geliyor bana

Sorun TV'nin yazılım bug'ından kaynaklı diye tahmin ediyorum. İnternet bağlantısı aslında var, facebook yada youtube a rahatlıkla girebiliyordum fakat smart tv internete bağlı olması durumunda bazı fonksiyonlarını aktif hale getirmesi gerekirken bunu algılayamayıp bana sunmamıştı. Ertesi gün açtığımda sağ üst köşede "ağa bağlanıyor" yazısı çıktı ve bağlandıktan sonra tüm fonksiyonlar aktif oldu.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION]; uzun zamandir gordugun en guzel inceleme yazisi olmus.. bu kadar uzun yazilari okumam genelde ama insani bogmadan anlatmissin.. cok tesekkurler.. fotograflarda olsaydi super olurdu :)

bu arada televizyona ortalama 0,8375 vermissin :) iyi bir rakam..

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@tambjk; uzun zamandir gordugun en guzel inceleme yazisi olmus.. bu kadar uzun yazilari okumam genelde ama insani bogmadan anlatmissin.. cok tesekkurler.. fotograflarda olsaydi super olurdu :)

bu arada televizyona ortalama 0,8375 vermissin :) iyi bir rakam..
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] , pek inceleme yazısı formatında olmasada deneyimlerimi paylaşmak istedim :) Rica ederim. Akşam eve gidince vaktim olursa 3-5 foto yada video çekebilirim.

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Tşkrler :) Dün akşam biraz kurcaladım.

-Yan açılardan bile gayet net bir şekilde izlenebiliyor, sadece 3D özelliği açıkken biraz daha cephede durmanız gerekmekte.

Eğer 3d fonksiyonu açıkken televizyonu yan açıdan izlemek istiyorsanız bakış açısına göre 3d efektlerin geldiği yönü kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.
Güzel inceleme olmuş.İyi günlerde kullanın.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Eğer 3d fonksiyonu açıkken televizyonu yan açıdan izlemek istiyorsanız bakış açısına göre 3d efektlerin geldiği yönü kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.
Güzel inceleme olmuş.İyi günlerde kullanın.

Evet, söylemeyi unutmuşum, hatırlattığın iyi oldu. Fakat birden fazla kişide herkesin salona yayıldığı durumlar için sorun devam etmekte. Aktif gözlükler bu konuda biraz daha başarılı geldi bana, daha geniş açılar sunuyor sanki. Tekrardan mağazaya gidip aktif 3d deneyeceğim bugun test amaçlı.