LG Optimus Black vs. Samsung Galaxy SL ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

angel75

Dekan
Onursal Üye
Tasarım olarak zaten optimus black daha iyi, sL biraz kaba telefon ağırlığı olsun kalınlığı olsun.. Optimus black'teki nova display olsun wifi direct olsun ön kamerası olsun sL'e fark atar..
baktım da optimus black ile SL'in arasında sadece dahili bellekte SL'in iyi olduğunu gördüm... ağırlık,kalınlık ve ön kamera konusunda optimus önde..

bence en iyi smartphone optimus black....
tabi bu benim görüşüm...

playboys

Asistan
neden sl ile kıyaslıyorsunuz size galaxy s plus öneririm s 2 değil bu ama bazlıarı öyle sanıyo plus ta 1.4 ghz tek çekirdek işlemci android 2.3 5mp kamera 720p 30fps video çekimi 4 inç ve super amolde ekran 1.3 mp ön kamera flash desteği usb girişi bunlar + ları şimdide -leri hdmı girişi yok kameranın yanında flash yok daha en fazla 2 eksiği vardır ama aklıma gelmiyo

Rgctr

Üyecik
Bence de LG Optimus Black, Samsung Galaxy SL'den daha iyi bir telefon.
Samsung hakkında fazlasıyla şikayet okudum. LG daha prensipli ve güvenilir bence.

JazzLe

Üyecik
Ben daha almadım ama 1-2 haftaya kdr alıcam çok telefon araştırdım ama optimus u her yerde övütorlar bende artık optimus cu olucam :)

Bu arada uzakdan yardım desteği ne işe yarar.

"technomind" adlı arkadş oyun ve uygulama indirttirmiş nasıl oluo mrk ettim.

vladislav

Profesör
Ben daha almadım ama 1-2 haftaya kdr alıcam çok telefon araştırdım ama optimus u her yerde övütorlar bende artık optimus cu olucam :)

Uzaktan yardım olayı, telefon internete bağlı olması gerek onlar seni arıyorlar ve telefonunda işlem yapıyorlar.. Sorunun neyse sistemsel olarak çözümlüyorlar..

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye

hemen anlatayım , öncelikle uzaktan yardım için telefon açıyorsunuz, teknik servise. sonrasında onlar uzaktan yardımın konusunu sizden öğreniyorlar. ve teamwiewer gibi size bir parola veriyorlar bu parola sayesinde uzaktan yardım sekmesini telefonunuzda aktif ediyorsunuz. daha sonrasında telefonunuza internet aracılığı ile bağlanmış oluyorlar. kesinlikle internet bağlantısı olması lazım.. sonrasındada sorununuzu çözüyorlar .. ben oyun ve uygulama indiremiyorum dedim internet gps ayarlarım yok dedim telefonumda. hemen bağlanarakta işlemi anında hallettiler.

smartphone almak gibi bir niyetin var ise kesinlikle tavsiye ederim arkadaşım, fiyatı bakımındanda gayet uygun bir ürün ;)

JazzLe

Üyecik
smartphone almak gibi bir niyetin var ise kesinlikle tavsiye ederim arkadaşım, fiyatı bakımındanda gayet uygun bir ürün ;)
Valla öyle yapıcam herkez çok övüyor bencede almaya değer bi telefon bana iphone 4 verseler 1.000tl den yada sgs2 black i tercih ederim çok hoşuma gitti telefon

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
Şuanda ben kullanıyorum gayette iyi internet bağlantım sürekli aktif sonrasında oyun vede uygulamaları sürekli kurcalıyorum felan şarjıda android işlemcilere görede normal gidiyor eğerki ciddi anlamda smartphone almak istiyorsan takipte kal fiyatları takip et sitelerden vatanbilgisayar hafta sonlarıda indirim yapabiliyor ;) bilgin olsun

JazzLe

Üyecik
Şuanda ben kullanıyorum gayette iyi internet bağlantım sürekli aktif sonrasında oyun vede uygulamaları sürekli kurcalıyorum felan şarjıda android işlemcilere görede normal gidiyor eğerki ciddi anlamda smartphone almak istiyorsan takipte kal fiyatları takip et sitelerden vatanbilgisayar hafta sonlarıda indirim yapabiliyor ;) bilgin olsun
Ben teknosa dan taksitle alıcam hem orada 50 tl indirim çekide veriyolar yani Hafıza kartı bedava ya gelio gibi bir şey olucak çek ile kart alırım muhtemelen :)

Birde technomind http://forum.shiftdelete.net/lg/209991-lg-optimus-black-p970-2-gb-cikti-71.html#post1975811 buradan bana rom konusunda yardımcı olursan sevinirim yani en iyi rom olarak ne tavsiye edersin.

ExCeLLeNT

Dekan
baktım da optimus black ile SL'in arasında sadece dahili bellekte SL'in iyi olduğunu gördüm... ağırlık,kalınlık ve ön kamera konusunda optimus önde..

bence en iyi smartphone optimus black....
tabi bu benim görüşüm...
En iyi telefon optimus black mi ? Tamam en iyilerden olabilir ama değil.Abartmayın.O zaman wildfire s de bana göre en iyi telefon tövbe yarabbim ya.

JazzLe

Üyecik
En iyi telefon optimus black mi ? Tamam en iyilerden olabilir ama değil.Abartmayın.O zaman wildfire s de bana göre en iyi telefon tövbe yarabbim ya.
Kardeşim niye sinirleniyorsun ki arkadaşımız kendine göre en iyi telefonun optimus black olduğunu söylemiş bana görede öyle sana göre başka telefondur bilemem optimus dan daha iyileride var fakat ben optimus u tercih ediyorum.

ExCeLLeNT

Dekan
Kardeşim niye sinirleniyorsun ki arkadaşımız kendine göre en iyi telefonun optimus black olduğunu söylemiş bana görede öyle sana göre başka telefondur bilemem optimus dan daha iyileride var fakat ben optimus u tercih ediyorum.
Sinirlenme değil ya :D Severim ben angel75 i :D Sadece biraz fazla abartıyorlar o telefonu tamam müthiş ama mükemmel değil.

blackmamba07

Profesör
iphone4 ve galaxy s2 ile karşılaştırma yapılması bir kere fiyatı ve donanımsal özellikleri bakımından saçma. ama kendi sınıfındaki rakip smartphone'lar ile karşılaştırma yapıldığında en iyi smartphone adayı olarak bir adım öne çıkıyor optimus black.

angel75

Dekan
Onursal Üye
Sinirlenme değil ya :D Severim ben @angel75 i :D Sadece biraz fazla abartıyorlar o telefonu tamam müthiş ama mükemmel değil.
hem seviyorsun hem tepeme çıkıyorsun... ne anladım ben bu işten? :)
şaka bir yana ben açıkca benim görüşüm diye yazdım yazımın sonuna...
optimus black kullanıyorum ve şimdiye kadar hiçbir problemle karşılaşmadım.. bana göre en iyi smartphone bu...
zaten hiçbir şey mükemmel değildir canım arkadaşım ExCeLLeNT :)

ExCeLLeNT

Dekan
angel75 senden önceki mesajda aslında benim yazmak istediğimi yazmış blackmamba07. Yani şimdi şöyle bir şey var bir çok insan kendi doğru bildiklerini yanlış olduğu halde bu benim görüşüm bana göre böyle gibi derler ya hani.İşte bende bir bakıma aslında düşündüğün gibi değil demek istedim :D

playboys

Asistan
ya arkdaşlar samsung galaxy s mi daha iyimi lg optimus black mı söylerseniz sevinirim birbirilerine göre +/- leri bide galaxy s 2.3 mü kullanıyor şuan

serkan94

Profesör
Onursal Üye
tabi ki optimus black. galaxy'den çok daha üstün. galaxy'nin tek üstün yanı 8gb hafızaya sahip olması, optimus black 2gb dahili hafızaya sahip fakat her ikisi de hafiza kartıyla 32 gb oalrak kullanılabiliyor. bu noktada pek bir üstünlüğü kalmıyor galaxy'nin. galaxy android 2.1 ile piyasadayken optimus black android 2.2 froyo kullanıyor ve 2.3'e yükseltilmesi mümkün. nova display ekran ile maksimum paralaklık, 2mp ön kamera, zarif tasarımı vs. gibi özellikleri ve bu özelliklerine rağmen düşük fiyatı ile optimus black'i tavsiye ederim. bence özellikleri ve fiyatı arasında karşılaştırma yapıldığında en iyi smartphone adayı.
Yanlış biliyorsunuz. :) Galaxy S var Birde Galaxy SL var.Galaxy SL ile Galaxy S arasında kocaman bir fark var Galaxy S'de 8GB hafıza var SL'de 4 GB.Ayrıca Optimus BLack ve SL'nin donanımları tamamen aynı.Cpu ve Gpu bazında. (bkz. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3704&idPhone2=3761) Ama Galaxy S yani İ9000 ap ayrı bir chipseti ve Gpusu var o yüzden donanımda yanlış olmasın İ9003 değil İ9000 güçlü. :D

Ama yok ön kamera güzel olsun telefon ucuz olsun diyorsan Black al gitsin.Yoksa Galaxy S'e değil Galaxy SL'ye laf atın :mrgreen:

221BSHERLOCK

Dekan
Ekleme :
SL de SUPER LCD
S de ise SUPER AMOLED ekran var. Galaxy S ekran olarak da ileride :)

stat counter