LG optimus black rom yükleme !

Bu konuyu okuyanlar

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
oo burda konu varmış bayağı döktürmüşsünüz :) 12 sayfayı dikkatli okursam eminim bu işi hallederim.

@technomind benim merak ettiğim şimdi ben 20a orjinal sürümü kullanıyorum. Yarın öbürgün garanti dışı kalmasın diye bu sürümü nasıl kopyalarım yada rom attıktan sonra tekrar nasıl geri gelebilirim. Anltımlı bir link varsa çok güzel olur.
Yorumlardan okuduğum kadarıyla
http://download.cyanogenmod.com/?device=p970 şu linkteki CM7 linki en stabil çalışan rom yanılıyormuyum ?

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ordaki romların hepsi nightly (gecelik anlamında sanırım) , yani tam anlamıyla stabil olmayan ama gün geçtikçe yeni sürümleriyle birlikte daha stabil hale gelen romlar diyebiliriz.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
cynanogenmod'u kullanmayın arkadaşlar. bizim kullandığımız zamanlarda (20küsürlerde) çok daha stabilken şuan çok hata barındırmakta içinde. eğer stabil rom istiyorsanız marvel veya zeus'u deneyin.

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cynanogenmod'u kullanmayın arkadaşlar. bizim kullandığımız zamanlarda (20küsürlerde) çok daha stabilken şuan çok hata barındırmakta içinde. eğer stabil rom istiyorsanız marvel veya zeus'u deneyin.
[MENTION=19949]NecronomicoN[/MENTION] diyorsa doğru diyordur şuanda zeus rom kullanıyorum vede şimdiye kadar sorun çıkarmadı,marvel rom da sade stabil takılma yok ama efekt konusunda zeus daha iyi bide marvelden daha hızlı :)

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi anladığım kadarıyla zeus rom , CM7 den dahamı iyi diyorsunz ?
ben 2.3.7 denemedim deneyen arkadaşlar sorunlu olduğunu söylüyorlar,ki [MENTION=19949]NecronomicoN[/MENTION] arkadaş zeus kullan dedi ilk marvel romu yükledim oldukça sade ve hoş bi romdu,ama ben efekt falan görünüşte güzel olsun istedim zeus önerdi zeusu yükledim şuan memnunum

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bana kalırsa zeus v5_lite. fakat nova rom daha stabil olabilir

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
oo burda konu varmış bayağı döktürmüşsünüz :) 12 sayfayı dikkatli okursam eminim bu işi hallederim.

@technomind benim merak ettiğim şimdi ben 20a orjinal sürümü kullanıyorum. Yarın öbürgün garanti dışı kalmasın diye bu sürümü nasıl kopyalarım yada rom attıktan sonra tekrar nasıl geri gelebilirim. Anltımlı bir link varsa çok güzel olur.
Yorumlardan okuduğum kadarıyla
http://download.cyanogenmod.com/?device=p970 şu linkteki CM7 linki en stabil çalışan rom yanılıyormuyum ?

Etiket gelmediği için konuyuda göremedim kusura bakma :(

Ama senin dediğin olay şu şekilde oluyor..
Romunu attın fakat kullandın begenmedım, daha sonrasında orjinal kaline dönmek istiyorsun... forumda zaten rom yükleme anlatımı mevcut.. LG mobile tools ilede yükliyebilirsin fakat custom rom yükleyince gidiyor avrupa güncellemesi yapıyorsun V20N :)
Bu şekilde garantiye gidemezsin.. Sen KDZ programı ile aşağıda verdiğim linkten stabil vede orjinal olan romu download edip KDZ programı ile telefonuna yükleyebilirsin.. Buda garanti kapsamına dahil olur. Herhangi bir sorun teşkil etmez :)
http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=1

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
tamam technomind bu akşam deniycem :)

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Denedinmi :) birşey yazmamışsın bende birazcık uzak kaldım takip edemedim :) Nedir durum..

Bende epey uzak kalmışım ne deniyeceğimi hatırlıyamadım:)

Nova veya Zeus yüklemedim. Rootlu 20b kullanıyorum. Gereksiz uygulamaları falan sildim. Performans'ından memnunum. 150-200 mb ram boş , overclock yaptığımı düşünmüyorum cihaz standart hızında çalışıyor (bench'lere göre) . Ne cihaz kendini yoruyor ne beni:)

Açma kapanma hiç yapmadı , Sarj standart 1gün gidiyor (exchange kurulu) , Memnunum şimdilik eğer orjinal 20b yine aynı performansı vericekse rootlu kullanmama gerek yok ona geçim dicektim.
Araya vizeler girdi epey bir bakamadım zaten. Kurcalarım biraz bundan sonra:)

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=138307]technomind[/MENTION] ben 32 bit win 7 kullanıyorum. Bütün dedikleriniz yaptım fakat. Program açılıyor. Unpack files diyor. Biraz bekliyor ve çalışmayı kapatıyor. 5-6 kere denedim fakat bir türlü olmadı. lütfen yardımcı olur musun?

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KDZ hata veriyor. Unpack KDZ diyor ondan sonra program kapanıyor.

Bir sorum daha olacak internette araştırdımda Zeus diye bir root daha varmış onu nasıl yükleyebilirim?

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
KDZ hata veriyor. Unpack KDZ diyor ondan sonra program kapanıyor.

Bir sorum daha olacak internette araştırdımda Zeus diye bir root daha varmış onu nasıl yükleyebilirim?

bende 1 aydan fazla araştırdım, gerek zeus olsun gerek cynogen olsun kullanmadım ama yaklaşık 20-30 sayfa yorum okudum tam stabil olmadığı bugların yaşandığı söylenmekte. Ben uzun bir süre alman 20b kullandım ,bide root yetkisi verdim 4-5 ay sorunsuz çalıştı sonra şimdi 20c ye geçtim ,ICS temasıyla akıcılığı güzel ram miktarı 20b ye oranla daha az kalıyor artı ufak tefek bugları var.

LG nin romlarıyla çok oynamak istemiyorum diyorsan LG nin ürettiği Alman 20b sürümünü önerebilirim.

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=137719]madmex[/MENTION] şimdi v20c yüklüde 2.3.4 de bunlar. ben bunu nasıl 4.0.4 yaparım

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
@madmex şimdi v20c yüklüde 2.3.4 de bunlar. ben bunu nasıl 4.0.4 yaparım

4 sürümleri çıkmadı benim kullndığım 20c üzerine kurulan bir çeşit tema gibi birşey linkini istersen gönderebilirim , normal recovery moda alıp cihazı açıyorsun indirdiğin temayı zipli halde hafıza kartına atıp kyuruyorsun sonra olay bitiyor

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normal recovery moda nasıl alınıyor. kusura bakma bu sorular biraz sana basit olabilir ama telefonu daha yeni aldım. Daha öncede android kullanmadım. yardımcı olursan sevinirim.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
normal recovery moda nasıl alınıyor. kusura bakma bu sorular biraz sana basit olabilir ama telefonu daha yeni aldım. Daha öncede android kullanmadım. yardımcı olursan sevinirim.

boot ini diye bir program var googleden apk olarak aratabilirsin. Superuser (root) yetkin var ise ,sana linkini atarım ıcs temanın ordan direk hafıza kartına atar yüklersin

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sana zahmet linkini atabilir misin. Ben o dediklerini hemen hafıza kartına atıyorum.

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Arkadaşlar ben bu 20C'yi buradaki linkden indiremiyorum, sayfa açılmıyor.
Farklı bir link varsa verebilirmisiniz

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=137719]madmex[/MENTION] teşekkürler hemen deniyecem. bende zaten v20c var. tema inşallah güzeldir.

Ha birde temayı nasıl kullanıcam. recovery felan diyotlar ama onu yapamadım ben.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
@madmex teşekkürler hemen deniyecem. bende zaten v20c var. tema inşallah güzeldir.

Ha birde temayı nasıl kullanıcam. recovery felan diyotlar ama onu yapamadım ben.

Cihaz rootlu ise ; Quick Boot diye bir uygulama var indirip yapabilirsin. ICS temasını direk sd karta atman yeterli.

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihaz rootlu değil. root yapmaya çok çalıştım ama olmadı. hep hata verdi. bende çok uğraşmadım. sende düzgünce bi root programı var mı? Yani varsa link verebilir misin?. Telefonu ne rootluya biliyorum ne de romlaya biliyorum. sadece official update yapabiliyorum.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
cihaz rootlu değil. root yapmaya çok çalıştım ama olmadı. hep hata verdi. bende çok uğraşmadım. sende düzgünce bi root programı var mı? Yani varsa link verebilir misin?. Telefonu ne rootluya biliyorum ne de romlaya biliyorum. sadece official update yapabiliyorum.

root işlemi biraz karışık ekran görüntülü internette biraz arat istersen çok zor bir işlem değil ama ilk kez yapıyorsan ekran görüntülü bakmanda fayda var

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root işlemi biraz karışık ekran görüntülü internette biraz arat istersen çok zor bir işlem değil ama ilk kez yapıyorsan ekran görüntülü bakmanda fayda var
[MENTION=137719]madmex[/MENTION] internetten baktımda. bir kaç program vardı. unl**k root. vs vardı ama ben onları denedim root olmadı. nerdeyse girmedim site kalmadı. root lamayı gösterio görüntülü anlatım var fakat v20 serisi hariç diyor. ne yapacağımı şaşırdım. bide huwaei rootunu denicem ideos x5 serisinin rootu olur mu acaba ona bakıcam

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
@madmex internetten baktımda. bir kaç program vardı. unl**k root. vs vardı ama ben onları denedim root olmadı. nerdeyse girmedim site kalmadı. root lamayı gösterio görüntülü anlatım var fakat v20 serisi hariç diyor. ne yapacağımı şaşırdım. bide huwaei rootunu denicem ideos x5 serisinin rootu olur mu acaba ona bakıcam

Abi onu ilk önce 10e veya 10b sürümüne düşürmen lazım. Smart flash tool var onu indir ve internette 10e rom diye arattır akşam bakarım biraz daha detaylı yazmaya çalışırım

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki saol deneyim bi. akşam mesajı bekliyorum.