LG optimus black rom yükleme !

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
yabancı rom yükledim, romdan sonra telefon ingilizce oluyor.. ayarlardan türkçe dil seçeneğini aktif ediyorsunuz

angel75

Dekan
Onursal Üye
Fenerbahçe radyo'yu dinlediğiniz gözümden kaçmadı :)
bu rom olayını yapmamız şart mı? yaparsak +ları ne yapmazsak -leri ne?
şimdi ben korkarımda optimus black'ime birşey yaparım diye :) sonuçta ilk kez bir simartphone'um oldu...

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
Rom olayını yapmanız tabiki şart değil, size kalmış birşey yani +ları -leri felan o kadar ayrıntı birşey söylemek yalnış olur ama....

ekstradan şöyle diyebilirim size, mesela normalde optimus black'te ön kameranızdan yada diğer kameranızdan fotoğraf çekimi yaptığınızda deklanşör sesini kapatamıyorsunuz... bunun nedenini eminim biliyorsunuzdur...

rom sayesinde ise deklanşör sesini kapatabiliyorsunuz...

sonrasında radyonuz geliyor vs :)

ahmeta

Profesör
V10C update'i ile Turkcell romda ki bazı uygulamalar yüklendi ve silinemiyor...
ayrıca telefon ilk açıldığında biraz sapıttı biraz kurcalayayım gelişmeler olursa görüş bildiririm

by3mR3

Asistan
Telefonu yeni aldım şimdi anlattıldığı gibi root yapıcam ama unroot nasıl yapıcam onu bilmiyorum birisi onuda detaylı anlatabilirmi :huh:. Türkcellden dolayı gereksiz bir sürü program var :S ama yinede ram orjinal rom 10c ile 250-300 mb arasında :D

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
Yapılan İşlemin tam tersini yapıyorsunuz ... detaya gerek yok sanırım :)

Güle güle Kullanman dileğiyle

ozzyozzy

Üyecik
Launch Software Update'ye tıkladıktan sonra işlem başlıyo fakat bilgisayar tarafından durduruluyo. Bi kaç defa denedim, her seferinde aynı sorun oluştu. Neden olabilir?

blackmamba07

Profesör
Launch Software Update'ye tıkladıktan sonra işlem başlıyo fakat bilgisayar tarafından durduruluyo. Bi kaç defa denedim, her seferinde aynı sorun oluştu. Neden olabilir?
arkadaşım alıyorsun eline optimus black'i bataryayı çıkartıyorsun bataryasız olarak yapıyorsun aynı işlemi. büyük olasılık sorun çözülecektir.

ozzyozzy

Üyecik
zaten öyle yapıyorum,işlem başladıktan 10-15 saniye sonra program cevap vermiyor deyip kapatıyor...

angel75

Dekan
Onursal Üye
bilgisayarında windows7 mi var arkadaşım......

serkan17tevez

Üyecik
teşekkürler

---------- Post added at 12:10 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

gülücük eklemistim :)

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
İşletim sistemi 64bit olunca bazen sorun çıkatabiliyor... konuda 64 bit için silinmesi gereken mfc42.dll dosyası var onu silerek işlemi başlatırmısınız ? sorun çıkar ise team ile yardımcı olmaya çalışırım.

ocean1

Üyecik
technomind kardeşim ben 2.3.7 versiyonu yükledim. Fakat birtakım sorun ve eksikler gördüm; 1- rehbere ulaşamıyorum sim de kayıtlı kişilerim gözükmüyor.(başka telefona takıyorum gözüküyor) 2- normalde 2.2.2 froya V10C yüklüyken mesajlarda klavye 3 farklı şekilde ayarlanabiliyordu Telefon tuş kilidi şeklinde,qwerty vs. ben 2.3.7 romla yüklediğim V10B sürümünde sadece qwerty klavye kullanabiliyorum. bunun bir ayarı varmı yada nasıl telefon tuşu klavyesini yükleyip kullanabilirim. 3- tamam bu avrupa rom u ancak ana menülerin altındaki menülerin yazıları ingilizce bunları düzeltebilirmiyiz. nedir bunlar ne işe yararlar anlamakta güçlük çekiyorum. son olarak da 4- Radyo yok? cevap ve çözüm önerilerini bekliyorum. teşekkürler. emeğine sağlık.

ozzyozzy

Üyecik
İşletim sistemi 64bit olunca bazen sorun çıkatabiliyor... konuda 64 bit için silinmesi gereken mfc42.dll dosyası var onu silerek işlemi başlatırmısınız ? sorun çıkar ise team ile yardımcı olmaya çalışırım.
en başta sildim zaten o dosyayı, bir türlü olmuyor...

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
technomind kardeşim ben 2.3.7 versiyonu yükledim. Fakat birtakım sorun ve eksikler gördüm; 1- rehbere ulaşamıyorum sim de kayıtlı kişilerim gözükmüyor.(başka telefona takıyorum gözüküyor) 2- normalde 2.2.2 froya V10C yüklüyken mesajlarda klavye 3 farklı şekilde ayarlanabiliyordu Telefon tuş kilidi şeklinde,qwerty vs. ben 2.3.7 romla yüklediğim V10B sürümünde sadece qwerty klavye kullanabiliyorum. bunun bir ayarı varmı yada nasıl telefon tuşu klavyesini yükleyip kullanabilirim. 3- tamam bu avrupa rom u ancak ana menülerin altındaki menülerin yazıları ingilizce bunları düzeltebilirmiyiz. nedir bunlar ne işe yararlar anlamakta güçlük çekiyorum. son olarak da 4- Radyo yok? cevap ve çözüm önerilerini bekliyorum. teşekkürler. emeğine sağlık.
Merhaba , ocean1

Rehbere ulaşamıyorum derken sim kartınıza kayıtlı olan kişilere içe dışa aktar diyerek ulaşabilirsiniz.
klavye olayına gelince burada sadece qwerty klavye mevcut fakat istersen GOlauncher adlı uygulamayı download ederseniz telefonunuza farklı klavyelerdede kullanabilme özelliğine kavuşabilirsiniz.
Menu yazılarında sadece settings kısmı ingce orada ise bir çok farklılık var.. mesela menu akış hızını hızlandırabiliyor vede yavaşlatabiliyorsunuz. onları ben tek tek buraya yazacağım takip ediniz.

Radyo apk sini attığımızda evet sorun çıkartıyor. hatta açılmıyor vede donma yapıyor.. bununla alakalı üreticilere bir mesaj attım yanıt gelir gelmez sizler ile paylaşacağım.

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

en başta sildim zaten o dosyayı, bir türlü olmuyor...
Arkadaşım team var ise istersen uzaktan yardımla sorunu çözelim ?

Ayrıca 2.3.7 ile gelen +lar

* Telefon açılış hızı müthiş derecede hızlanmış (10 sn)
* Aşağı yukarı kaydırmaları müthiş hızlı
* Titreşim seviyesi, ses seviyesi arttırılmış
* Profil oluşturma (nokialardaki gibi)
* Klavyede yanlış yazı silme kolaylaştırılmış. Tıkladığınız yere aşağı ok işareti çıkıyor ve sürükleyerek istediğiniz yeri kolayca görebiliyorsunuz.
* Yeni efekli tuş kilidi
* Kamerayı sessiz moda alma.
* İnternet bağlantısını (wifi, yada data) usb üzerinden tek tıkla programsız ayarsız pc ye aktarma
* Power tuşuna basılı tutulduğunda seçeneklerden ekran resmi çekme (screen shot)
* Extra bass özellikleri
* Gelişmiş menü seçenekleri
* Tema seçenekleri
* Rom manager
* Cpu overclock
* Sensör geçişleri hızlanmış (ekranı çevirdiğin gibi değişiyor, 720p video'yu bile resimmiş gibi takılmadan geçiş yapıyor.)
2 kat fazla zil sesi
* Fabrika ayarlarına geri döndürürken, sd kartı da formatla seçeneği eklenmiş

+ları arkadaşlar.....

ozzyozzy

Üyecik

Merhaba , @ocean1

Rehbere ulaşamıyorum derken sim kartınıza kayıtlı olan kişilere içe dışa aktar diyerek ulaşabilirsiniz.
klavye olayına gelince burada sadece qwerty klavye mevcut fakat istersen GOlauncher adlı uygulamayı download ederseniz telefonunuza farklı klavyelerdede kullanabilme özelliğine kavuşabilirsiniz.
Menu yazılarında sadece settings kısmı ingce orada ise bir çok farklılık var.. mesela menu akış hızını hızlandırabiliyor vede yavaşlatabiliyorsunuz. onları ben tek tek buraya yazacağım takip ediniz.

Radyo apk sini attığımızda evet sorun çıkartıyor. hatta açılmıyor vede donma yapıyor.. bununla alakalı üreticilere bir mesaj attım yanıt gelir gelmez sizler ile paylaşacağım.

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

Arkadaşım team var ise istersen uzaktan yardımla sorunu çözelim ?

Ayrıca 2.3.7 ile gelen +lar

* Telefon açılış hızı müthiş derecede hızlanmış (10 sn)
* Aşağı yukarı kaydırmaları müthiş hızlı
* Titreşim seviyesi, ses seviyesi arttırılmış
* Profil oluşturma (nokialardaki gibi)
* Klavyede yanlış yazı silme kolaylaştırılmış. Tıkladığınız yere aşağı ok işareti çıkıyor ve sürükleyerek istediğiniz yeri kolayca görebiliyorsunuz.
* Yeni efekli tuş kilidi
* Kamerayı sessiz moda alma.
* İnternet bağlantısını (wifi, yada data) usb üzerinden tek tıkla programsız ayarsız pc ye aktarma
* Power tuşuna basılı tutulduğunda seçeneklerden ekran resmi çekme (screen shot)
* Extra bass özellikleri
* Gelişmiş menü seçenekleri
* Tema seçenekleri
* Rom manager
* Cpu overclock
* Sensör geçişleri hızlanmış (ekranı çevirdiğin gibi değişiyor, 720p video'yu bile resimmiş gibi takılmadan geçiş yapıyor.)
2 kat fazla zil sesi
* Fabrika ayarlarına geri döndürürken, sd kartı da formatla seçeneği eklenmiş

+ları arkadaşlar.....
olur,çözebilirsek ne mutlu !

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
Dostum Şuan online isen team numaranı şifreni özelden at yardımcı olurum ;)

stat counter