LG g7 vs Samsung A70

Hangi telefon daha iyidir özelikle kamera daha çok ön kamera açısından? LG g7 vs Samsung A70

• Kullanılan toplam oy
    22

Bu konuyu okuyanlar

XxYz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arladaşlar, 2000-3200 arası özellikle kamerası iyi bir telefon arıyorum. İphone almak istiyordum çünkü nedense iPhone'un 5s bile olsa kamerası bana daha güzel geliyor. Bu fiyat bandında iphone 7 alabiliyorum ama piyasa da bu fiyata artık çok daha iyileri var. Sonuç olarak LG g7 ve Samsung A70 arasında kaldım kamera özellikle ön kamera açısından sizce hangisi daha iyi? Başka tavsiyeleriniz varsa da ekleyebilirsiniz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ön kamerayı bilmem ama arka kamerada LG G7'nin saplayacağı karşılaştırma. Kamera yazılımı da bir artı.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İphone 7 güzel cihaz ama pili çok üzer üstüne gelen ios güncellemeleri ile zaten tam sıkıntı ben size g7 öneririm neden derseniz batarya hariç her yönden eziyor a70 modelini peki g7 neden alınır farkı nedir dersen;
*sd845 uzun süre donmaz, kasmaz, üzmez
*Kamera donanımları yakın ama lg daha gerçekçi renk verir ön kamerada, arka zaten çok fark var lazer otofokus ve ois ile titreşim sıkıntısı yaşamadan hemen netlik ve hemen çekim.
*quad dac ses çipi , kulaklık ile en iyisi seste ayrıca hoparlörde boomsound müzik dinlerken ayrı zevk
* ekranda zaten lg yani samsungta süper amoled ama lg ips displayda ayrı bir yerde bu ekranın bir dünya özelliğide var
* materyal kalitesi ve askeri standartlarda sağlamlık sertifikası, birde g7 ergonomik olarak ele çok iyi oturur.
Dahada yazılır ama sen oyun oynamam gündüz kamera iş yapsın yeter zaten elim titremiyor, batarya benim için en önemli seçenek ve bol bol film izlerim süper canlı bir ekran olsun dersen a70 fena değil ama g7 çözünürlük düşürme ile günü rahat çıkartır boşta şarjı tüketmiyor lg yazılımı ve hızlı şarj var apple'dan vazgeçmek zorunda kaldıysan android amiral bir cihaz al buda şuan f/p bir cihaz olan g7 olur.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Arka kamerada g7,a70’ten daha iyi ama selfiede sanırım a70 genel olarak daha iyi.

Diğer öncelikleriniz nedir?

XxYz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonu çok fazla düşürüyorum sağlamlık önemli, müzik kalitesi de önemli. Yani açıkçası benim içinde batarya dışında her anlam da g7 önde ama işte en önemli kriter kamera olunca karar veremedim. Birde A70 i canlı inceleme fırsatım oldu ama g70 i satan bir yer bulamadım. Media markt gibi falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki A70 in kamerasının 32 gb olması bir artı mı lg g7 ye göre?

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
32mp olması keskinlik kısmında artı ama her şey mp’den ibaret değil. A70’te aslında 12mp ama ayarlardan 32mp yapabiliyorsun. Bence a70 alacaksan en iyisi selfie kamerasını 12mp’e ayarlamak çünkü 32mp’e ayarlarsan dinamik aralığı gibi şeylerden kaybediyorsun.

XxYz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ön kamera da istediğim şey doğallık, birçok marka da yapay ve silik bir görüntü oluyor hoş durmuyor. İphone vari bir netlik arıyorum.

Diğer bir nokta da biri orta segment bir telefon diğeri amiral gemisi bu da kafamı karıştırıyor. Tam A70'e karar veriyorum ama bu performance konusu kafamı karıştırıyor sonra g7 yi düşünüyorum burda da kamera kafamı karıştırıyor özetle kafam karışık ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Özelden sana birkaç selfie fotoğraf örneği attım. Arka kamerada ve performansta g7’den hiç şüphelenme çünkü a70’e kıyasla daha iyi.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bence selfiede a70 lehine öyle aman aman bir fark yok sonuçta sensör boyutu + yazılım işi belirliyor bu devirde mp muhabbetide yapılmaz 1/2 mp dönemlerini geçtik. Birde şu var renk tonlarında herkesin zevki farklı oluyor.

Elbette atarım. Kopyalamak var nasıl olsa zahmet olmaz :)

Teşekkürler geldi :)

Sonuçlar üstteki uzun yorumumu doğruluyor zaten, resmi atan arkadaşada yazdım fondötenli gibi çıkmış a70'te birde g7'de selfie kamera eh iyi diyorlarda daha ne olsun bilmiyorum kafadaki saçımı sayacaklar gayet güzel.

Son düzenleme:

XxYz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resimlere baktım bende G7'nin netliği daha az ve renkler daha soluk ama daha doğal duruyor. Sadece ön kamera için A70 i seçersem aklım g7'nin müzik ve genel performansın da kalıcak gibi.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
A70 modeline o para verilmez dostum. Mesela Mi 8 düşünebilirsin indirimde denk gelirsen, Meizu 16th modeline bakabilirsin, garantisiz cihaz düşünürsen de yurt dışı bir sürü cihaz var çok daha uygun fiyata. LG G7 modeli şu an o fiyat bandında fiyat/performans telefonu. Ön kamerada çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum hatta G7 daha iyidir. Arka kamerayı zaten hiç kıyaslamayacağım. Kendi kullandığım LG G4 cihazı kıyaslarım mesela A70 modeliyle. Güncel donanımları bir yana koy, ana kameraları kıyasla LG G4 ile, A70 yine geride kalır büyük ihtimalle. Ekran karşılaştırmasında da Amoled ile IPS ekranın birisi daha iyidir demek doğru olmaz. İki panelin de belli konularda iyi yanları var, ikisi de kaliteli yazılım ve donanımla memnun eder. Bataryası dışında A70 modeli LG G7 modeline rakip olamaz. LG G7'nin rakibi Samsung markasında S9, S9+ modelleri olur

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
G7 yanına A70 yazmak G7 için büyük ayıp olur. Ön kamera'da aman aman fark olmaz. 1-2 tık belki A70 iyidir. Batarya performansı daha iyidir. Ama geriye kalan her şeyde G7 ezer geçer. Arka kamera, performans, ses (son çıkan telefonlar da dahil piyasadaki en iyi telefon ses konusunda) ,ekran kalitesi, yazılım olarak çok daha iyi G7.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
g7 çıktığında amiral gemisi iken a70 dışı yenilenip verilen bir cihaz g7 almamak büyük ayıp olur.

XxYz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki sizce mi 8 in mi g7 nin mi kamerası daha iyi?

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Peki sizce mi 8 in mi g7 nin mi kamerası daha iyi?
Mi 8 bir tık daha iyi Dxomark puanına göre. Aralarında çok fazla fark olduğunu sanmıyorum. Sadece kamera önemliyse kamerasıyla öne çıkan modellere bakabilirsin. LG G7 Mi 8'e göre pil hariç her konuda daha iyi diyebilirim. Kamera hemen hemen aynı performanstır

XxYz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mi 8 bir tık daha iyi Dxomark puanına göre. Aralarında çok fazla fark olduğunu sanmıyorum. Sadece kamera önemliyse kamerasıyla öne çıkan modellere bakabilirsin. LG G7 Mi 8'e göre pil hariç her konuda daha iyi diyebilirim. Kamera hemen hemen aynı performanstır

Önereceğin bir model var mı kamerasıyla öne çıkan?

emregokdal46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
A70 in batarya daha iyi fakat g7 nin pili seni uzmez.eger oyun oynarsan harika bir şekilde oynayabilirisin g7de.bana göre sistem olarak amiral gemisi diyebilirim.iphone 7 ye sakin yaklaşma 1 yila güncelleme almaz ve devri biter kısaca

XxYz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
A70 in batarya daha iyi fakat g7 nin pili seni uzmez.eger oyun oynarsan harika bir şekilde oynayabilirisin g7de.bana göre sistem olarak amiral gemisi diyebilirim.iphone 7 ye sakin yaklaşma 1 yila güncelleme almaz ve devri biter kısaca
Peki sence g7 nin kamerası iyi mi özellikle ön?

emregokdal46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Peki sence g7 nin kamerası iyi mi özellikle ön?
G7 nin kamerası bana göre çok daha iyi zaten lg nin kamerası ile samsungunkini karşılaştırmak olmaz on kamera olarak 1.9 diyafram açıklığıyla özellikle düşük ışıkta o fiyata harika fotoğraflar cekebilirsin.tercihim g7 dir

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
ben a70 almayı düşünüyorum . lg markasına ön yargım var :D
Al ustam almasına ama o kadar para verip düşük performans telefon kullanınca Samsung'a da ön yargın oluşur. Uzun vadeli yüksek performans için amiral sınıfı cihazlara yönelmekte fayda var. LG almak istememeni anlarım ama o kadar parayı A70 modeline verirsen de bir nebze üzülürüm. Onun yerine Mi 8, Meizu 16th, Poco F1, Mi 9 SE gibi modellere bakabilirsin ama LG G7 hepsinden iyi donanıma sahip totale bakacak olursak.
Önereceğin bir model var mı kamerasıyla öne çıkan?
Birkaç model var dostum ama fiyat/performans telefonları değiller. Zaten bu yüzden LG G7 öneriyorum, cihaz tam bir fiyat/performans cihazı. Mesela Mi 9 modeli var, kamerasıyla öne çıkıyor ama fiyatı da tuzlu. Huawei'nin modellerini önermiyorum şimdilik, geleceği belli olmaz. Mi 8 de zamanında kamerasıyla övünüyordu ama LG G7 modeli Mi 8 modelinden daha mantıklı. Açıkçası LG kameraları kaliteli oluyor, memnun olmayanı görmedim. Sadece V30+ ön kamerası vasat olmuş, onun haricinde yıllardır kameralarıyla ünlü bir marka. Şöyle söyleyeyim, 4 yıl önce aldığım LG G4 modelinin kamerası o kadar iyi ki şu an piyasada bulunan iki bin liralık cihazları tokatlayabilir. Dxomark puanına bakan bir nebze beni anlayacaktır. 2015 çıkışlı cihazın kamerası öyleyken 2018 çıkışlı cihazın kamerası kötü değildir diye düşünüyorum. G7 kamerada üzmez, çok oyun oynayan birini pil performansı olarak üzebilir o da kabul edilebilir diye düşünüyorum. Hangi cihazı kullanırsanız kullanın uzun süreli oyun oynarsanız gün içinde ikinci kez şarj gereksinimi duyarsınız. Kamera performansına şunu da ekleyeyim, kaliteli ekran paneli olan cihazların kamera performansı da gayet iyi oluyor. QHD 500+ PPI değeri olan bir ekranda ne görsen güzel görünür