LG G7 ThinQ vs Samsung Galaxy S9?

Bu konuyu okuyanlar

LyfeX

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Sizce G7 ThinQ mi? Yoksa Samsung S9 mu?

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Lgnin arayüzünü beğenmiyorum o yüzden s9 dedim s9 kötü telefon değil mükemmel

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Batatya performansları hemen hemen aynı ekranı ikisininde çok iyi işlemci güçleri aynı ben arayüzden ötürü s9 tercih ederim

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Başlayalım:
* G7 de FM Radyo var. S9 da yok.
* G7 duyurulma ve çıkış tarihi olarak daha yeni.
* G7'nin hoparlör kalitesi daha iyi
* Her ikisinde parmak izi okuyucu arkada fakat G7'de çift tıkla uyandırma olduğu için telefon masada bile olsa havaya kaldırmadan açabilirsiniz.
* G7'de Hi-Fi ses kaydı var. S9 da yok diye biliyorum.
* G7'de çift kamera S9'da tek kamera var.
* Bence G7 daha sağlam bir telefon.
* G7 Exynos değil Snapdragon işlemci kullanıyor.
* 6.1 inç olmasına rağmen 5.8 inç S9'dan 1 gram daha hafif ve daha ince ilginç.
* S9'da ön kamera daha iyi. Video performansı biraz daha iyi.
* IPS mi iyi AMOLED mi daha iyi tartışılır. Birisi renkleri daha doğal verirken diğeri güç tüketiminde avantaj sunuyor.
* Tasarım konusu da görecelidir fakat G7 daha şık bence.

SONUÇ: G7

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Tasarım olarak kesinlikle s9 video olarak da öyle fakat diğer anlamlarda bence g7

Reaksiyon puanı
5,171
Başlayalım:
* Her ikisinde parmak izi okuyucu arkada fakat G7'de çift tıkla uyandırma olduğu için telefon masada bile olsa havaya kaldırmadan açabilirsiniz.
* IPS mi iyi AMOLED mi daha iyi tartışılır. Birisi renkleri daha doğal verirken diğeri güç tüketiminde avantaj sunuyor.

Sadece g7 nin artılarını yazmışın okurken sesli güldüm:D

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Sadece g7 nin artılarını yazmışın okurken sesli güldüm:D
1 tane S9'dan yazdım dikkat ederseniz. Genel toplamda daha iyi bir telefon için olduğu için G7 diyorum. Benim için sadece bir çok insanın ne gerek var dediği FM Radyosu bile tercih sebebi.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
1 tane S9'dan yazdım dikkat ederseniz. Genel toplamda daha iyi bir telefon için olduğu için G7 diyorum. Benim için sadece bir çok insanın ne gerek var dediği FM Radyosu bile tercih sebebi.
Açıklamaya gerek yok bu forumda objektif konuşan insan sayısı bi elin beş parmağını geçmez sen objektif olduğunda da fancı diyolar :)

Reaksiyon puanı
5,171
Yav kardeşim bir tane göstermelik yazmışın geçekten güldüm.
Öncelikle kamera cift ve tekten mi ibaret. S9 un g7 den geri kalan hiçbir yanı yok ki hatta fazlası var.
Arayüz olarak s9 çok önde(tercih meselesi falan demeyin her şey ortada)

Günümüzde artık ips ile amoledin neredeyse tartışılcak bir yanı kalmadı. Eskiden amoled yanığı bahane edilirdi. Şimdi bu durum 3 yıl ve sonrasında dahi görülmüyor ki başınıza bi aksilik gelse ve cihazin garantisi bitmeden 3 yıl içinde bu durumla karşılaşsanız bile direkt değişim çıkıyor.

Ayrıca s9 g7 ye batarya konusunda %30luk bir fark atıyor. Acaba nasıl eşitler bana bi anlatsana...

Bunun dışında bide ekran kasa oranı var...

ve seninde bahsettiğin ön kamera...

G7 nin artıları ise sanki s9 dan çok farkı varmış gibi 30 kez yazdığınız kaliteli ses

Belki ön kamera

Ve daha büyük ekran denebilir. Allahını seversen bu cihazın başka ne artısı var...

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Çoğu yönden artısı olduğu için g7 thinQ öneririm.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Yav kardeşim bir tane göstermelik yazmışın geçekten güldüm.
Öncelikle kamera cift ve tekten mi ibaret. S9 un g7 den geri kalan hiçbir yanı yok ki hatta fazlası var.
Arayüz olarak s9 çok önde(tercih meselesi falan demeyin her şey ortada)

Günümüzde artık ips ile amoledin neredeyse tartışılcak bir yanı kalmadı. Eskiden amoled yanığı bahane edilirdi. Şimdi bu durum 3 yıl ve sonrasında dahi görülmüyor ki başınıza bi aksilik gelse ve cihazin garantisi bitmeden 3 yıl içinde bu durumla karşılaşsanız bile direkt değişim çıkıyor.

Ayrıca s9 g7 ye batarya konusunda %30luk bir fark atıyor. Acaba nasıl eşitler bana bi anlatsana...

Bunun dışında bide ekran kasa oranı var...

ve seninde bahsettiğin ön kamera...

G7 nin artıları ise sanki s9 dan çok farkı varmış gibi 30 kez yazdığınız kaliteli ses

Belki ön kamera

Ve daha büyük ekran denebilir. Allahını seversen bu cihazın başka ne artısı var...
Hayatımda Samsung hiç kullanmadığım için yorum yapamıyorum arayüz karşılaştırması konusunda. AMOLED ve IPS karşılaştırması tamamen kişisel birşey. Ben şahsen IPS daha çok beğeniyorum çünkü renkler daha gerçekçi ve doğal ve telefon ekranı kapalıyken AMOLED'den daha az güç tüketiyor arka ışık yanmadığı için ve görüş açısı daha iyi ve uzun ömürlülük açısından IPS'i tek geçerim. AMOLED'in avantajı ise IPS'e göre ekran açıkken daha az güç tüketmesi fakat renkler biraz gerçek dışı ve abartılı olabiliyor. Ekran kapalıyken güç tüketimi daha fazla ve AMOLED ekran pahalı bir teknoloji olduğundan telefonun fiyatına yansıyor doğal olarak. Bunları zaten biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum.

Batarya ömrü olarak bir yorum yapmadım dikkat ederseniz bi zahmet fark atsın artık ekranı hem daha küçük hem de AMOLED ekran kullanıyor.

Ön kamera kabul ediyorum LG o işi hala çözemedi ilerleme var ama.

Ekran kasa oranı S9'da azıcık daha fazla olmasının sebebi yanlardaki kavisleri de sayıyor Samsung doğru oralarda ekran ama kavisli ekranı kullanışlı bulmuyorum. Tek elle kullanırken avuç içi ekrana istemsizce değiyor ve kavisin bulunduğu kısımlardaki görüntünün düz olan yere göre daha bozuk olduğunu düşünüyorum göze bir tuhaf geliyor bilmiyorum belki de alışma meselesidir.

Çentiksiz model artık kullanmam çünkü o bildirim panelinin yukarıya taşınmasıyla daha fazla ekran alanı elde ediliyor evet biraz simetriyi bozuyor ama isteyen kapatabiliyor.

LG son zamanlarda ses konusuna acayip yatırım yapıyor. Ses konusunda da bir kere tek hoparlör olmasına rağmen desibel seviyesi ve sesin netliği anlamında G7 daha iyi bunda anlaşalım bi kere. S9 gibi bir telefonda yüksek çözünürlüklü ses kaydı ve ses desteği yok.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Başlayalım:

Kendi adıma konuşmak gerekirse;
•Fm radyoyu hiç aramıyorum spotify sağolsun
Diğer konularda;
•Aralarında 1 2 ay var sonuçta ikiside 2018 cihazı
•S9 un hoparlörüde çok iyi ses veriyor özellikle bass ları g7 den daha iyi
•S9 un home tuşu titreşimli dokunmatik olarak çalışıyor bir defa uzun bastığın zaman ekran açılıyor ayrıca always on display açıksa home tuşuna iki defa dokunduğun zaman ekran açılıyor
•S9 un ana kamerası g7 den daha iyi sadece g7 nin 2.kamera avantajı var
•Sağlamlığını anlamak için ikisinide belli mesafeden yere düşürmek lazım buraya sağlam yazarak g7 nin daha sağlam olduğunu anlayamazsın
•Çok saçma bi cümle kurmuşsun Exynos değil Snapdragon kullanıyor diye cümlemi olur,senin cümlene göre exynosu sadece samsung değilde bütün firmalar kullanıyo gibi olmuş,Exynos 9810 la sd 845 aynı güçte birbirine denk işlemciler ayrıca samsung cihazlarda Exynos daha verimli çalışıyor
•Hafif olması avantajmı orası tartışılır kimisi kullandığı telefon biraz ağır olsun ister kimisi hafif
•Samsung videoda rakipsiz g7 karşı üstünlüğü tartışılamaz
•Huawei Xiaomi apple oppo gibi firmalar samsungtan amoled alıyor artık ips devri bitiyor yavaş yavaş bütün firmalar amolede geçiyor,bu durum amoledin lehine
•Tasarım görecelidir ama apple trendine devam ettiren bi tasarımla g7 yi gördüğüm her an aklıma iphone x geliyor...

Reaksiyon puanı
4,331
Sizce G7 ThinQ mi? Yoksa Samsung S9 mu?

Ben S9 diyorum ama Lg G7 de alınabilir.
Bellek (RAM) : 4 GB Lg g7 de Ram : 4 GB.
CPU Çekirdeği : her iki cihazda da 8 Çekirdek var ve Cpu frekansı 2.8 GHz.
Batarya Kapasitesi : her iki cihazda da 3000 mAh.
Ekran Teknolojisi lg g7 de IPS LCD 564 ppı S9 da Super AMOLED 570ppı.
Video FPS Değeri : s9 da 60 fps çekim yapabiliyor 10dk. 10 lg g7 de 60 fps çekim yapabiliyor 6 dk kadar yanılmıyorsam.
Video Kayıt Seçenekleri: lg g7 de 2160p @ 60fps (Güncelleme gerekebilir) S9 da 2160p @ 60fps.
Ön Kamera Video Çözünürlüğü : s9 da 1440p lg g7 de 1080p
Yonga Seti (Chipset) lg g7 Qualcomm Snapdragon 845 (SDM845) S9 da Samsung Exynos 9 Series 9810.
Lg G7 de radyo var, yapay zeka ( AI ) var ve çift kamera var başka bir artısını göremiyorum,

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Kendi adıma konuşmak gerekirse;
•Fm radyoyu hiç aramıyorum spotify sağolsun
Diğer konularda;
•Aralarında 1 2 ay var sonuçta ikiside 2018 cihazı
•S9 un hoparlörüde çok iyi ses veriyor özellikle bass ları g7 den daha iyi
•S9 un home tuşu titreşimli dokunmatik olarak çalışıyor bir defa uzun bastığın zaman ekran açılıyor ayrıca always on display açıksa home tuşuna iki defa dokunduğun zaman ekran açılıyor
•S9 un ana kamerası g7 den daha iyi sadece g7 nin 2.kamera avantajı var
•Sağlamlığını anlamak için ikisinide belli mesafeden yere düşürmek lazım buraya sağlam yazarak g7 nin daha sağlam olduğunu anlayamazsın
•Çok saçma bi cümle kurmuşsun Exynos değil Snapdragon kullanıyor diye cümlemi olur,senin cümlene göre exynosu sadece samsung değilde bütün firmalar kullanıyo gibi olmuş,Exynos 9810 la sd 845 aynı güçte birbirine denk işlemciler ayrıca samsung cihazlarda Exynos daha verimli çalışıyor
•Hafif olması avantajmı orası tartışılır kimisi kullandığı telefon biraz ağır olsun ister kimisi hafif
•Samsung videoda rakipsiz g7 karşı üstünlüğü tartışılamaz
•Huawei Xiaomi apple oppo gibi firmalar samsungtan amoled alıyor artık ips devri bitiyor yavaş yavaş bütün firmalar amolede geçiyor,bu durum amoledin lehine
•Tasarım görecelidir ama apple trendine devam ettiren bi tasarımla g7 yi gördüğüm her an aklıma iphone x geliyor...
G7 kötü telefon demek istemiyorum g7yi de beğenirim ama evet ses kalitesini hissedebilecek kadar 28382838 telelik kulaklıkarınız yoksa ses kalitesini karşılaştırmak saçma. Ve evet bence de ekrana çift dokunup uyandırma özelliğinin olmasından dolayı g7nin bir tık daha iyi olduğu söylenemez. Google playden de birkaç uygun uygulamayla o özelliği herkes yapabilir ki yıllar önce galaxy ace telefonumda bile kullandığım bir özellikti uygulama sayesinde. Ben şahsen lgnin arayüzünü sıkıntılı buluyorum. G3 çıktığı zamanları hatırlıyorum herkes hayran kalmıştı ama sonra herkes bu kasıyor bu oyun oynarken soba gibi ısınıyor demeye başladı işte o zaman lg batırmaya başladı bu arayüz meselesini. Şıklık konusuna gelirsek g7 şık duruyor. Ekran kalitesi olarak da samsung derim. Exynos işlemciyi yerin dibine gömmek de doğru değil sonuçta bitcoin mining yapmıyoruz. Fm radyo kullanan kaldı mı ya? Önceden kullanırdım ama birçok radyo artık app çıkardı yayınları artık applerden veriyor o günden sonra ben de fm radyo aramaz oldum.
Şahsen samsung alırdım.
Kulaklıksız dizi film izlerken zaten 1080p izlerseniz ses kaliteli çıkıyor xiaominin orta segment telefonumda bile kaliteli ses çıkıyor ne fark eder.

Son mesajlar