LG G7 ThinQ mi yoksa Samsung Galaxy S9 Plus mı almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başlıkta olduğu gibi sizce hangi telefonu neden almalıyım ? En son LG G7 'yi almaya karar vermiştim fakat 3000 mah bataryası, pil ömrü ve eskiden olan anakart problemleri yüzünden biraz daha düşünmeye karar verdim.Telefonda en çok şunlara önem veriyorum;
-Şarj ömrü
-Kamera
-Ses kalitesi (hoparlör,kulaklık)
-Fotoğraf ve video kalitesi
-Oyun ve uygulama performansı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
S9+ kesinlikle. ThinQ 4 GB RAM ile geliyor daha o fiyata rağmen.

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S9+ kesinlikle. ThinQ 4 GB RAM ile geliyor daha o fiyata rağmen.
Yorumun için teşekkür ederim. Peki şunu soracağım ben telefonda çok fazla oyun oynamayacağım belki bir belki 2 tane sadece müzik programları ve belli başlı sosyal medya programlarını kullanacağım.Sizce 2 gb ram için boombox sesden ve wide-screen kamera özelliğini kenara bırakmalı mıyım ?
Bu arada alacağım telefonu büyük ihtimal 3-4 yıl kullanmak istiyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Yorumun için teşekkür ederim. Peki şunu soracağım ben telefonda çok fazla oyun oynamayacağım belki bir belki 2 tane sadece müzik programları ve belli başlı sosyal medya programlarını kullanacağım.Sizce 2 gb ram için boombox sesden ve wide-screen kamera özelliğini kenara bırakmalı mıyım ?
3-4 yıl kullanmak istiyorsanız gerçekten önem arz ediyor. LG garanti olarak da Samsung dan geri bir firma ben kesinlikle LG önermem. Samsung S9+ çok daha fazla artı sunuyor.

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3-4 yıl kullanmak istiyorsanız gerçekten önem arz ediyor. LG garanti olarak da Samsung dan geri bir firma ben kesinlikle LG önermem. Samsung S9+ çok daha fazla artı sunuyor.
Teşekkür ediyorum tekrardan aklımda bulunduracağım.S9 Plusda şarj ve Bixby ile alakalı herhangi bilginiz var mı ?
Bu iki telefondan herhangi birini kullanan arkadaşlar yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.:rolleyes:

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Lg g7 thinq derim ben ram 4 olması farketmez zaten 3 gb ramden sonrası gereksiz

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Lg fiyatını hak etmemiş ederi 4bin bence (gerçi fiyatı düşer)
S9+ta pahalı ama s9 derim lg g7 daha yeni ne gibi sorunlar var bilinmez biraz zaman geçmeli hem ucuzlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ses istiyorsan HTC U12 Plus al

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
S9+ta pahalı ama s9 derim lg g7 daha yeni ne gibi sorunlar var bilinmez biraz zaman geçmeli hem ucuzlar
Hacı haketmemiş lg g7 fiyatı okeyde samsung o fiyatı hakediyor mu yada diğerleri özellik olarak s9+ dah artıları var g7 nin bence aralarında en uygun fiyat g7 ben tarafsız olarak sölüyorum bunu

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Arkadaşlar başlıkta olduğu gibi sizce hangi telefonu neden almalıyım ? En son LG G7 'yi almaya karar vermiştim fakat 3000 mah bataryası, pil ömrü ve eskiden olan anakart problemleri yüzünden biraz daha düşünmeye karar verdim.Telefonda en çok şunlara önem veriyorum;
-Şarj ömrü
-Kamera
Htc u12 plus tam sana göre saydıklarının hepsi bu telefonda fazlasıyla var özellikle ses konusunda ne s9 plus ne g7 ne iphone x hiçbiri u12 plusla yarışamaz

hazarsener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S9 almak yerine ZenFone 5Z almak çok daha mantıklı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

-Şarj ömrü
-Kamera
Eğer ki bu iki telefon arasında kaldıysan S9+ almalısın.3-4 sene de kullanacağını söylemişsin,LG 1-2 sene sonra ölüyor kim ne derse desin.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Hacı haketmemiş lg g7 fiyatı okeyde samsung o fiyatı hakediyor mu yada diğerleri özellik olarak s9+ dah artıları var g7 nin bence aralarında en uygun fiyat g7 ben tarafsız olarak sölüyorum bunu
G7'yi 4900'e buluyorsun. S9 Plus'u 4400-4500'e üstelik 6GB RAM var. LG'nin G6'da dahi sorunları var. V20'deki soruna kendim canlı canlı şahidim bariz ghost screen var. G6'da da ghost screen görülmüş fotoğraflarını gördüm hatta G6'dan U11'e geçen birisi de G6'nın ghost screenini doğruluyordu
V30'da ise açısı renk olarak dar, başka açılardan bkaıldığında mavimsi olan bir Oled ekran var.
G7'nin tercih edilme sebebi olarak geniş açılı kamerası dışında S9 Plus'a karşı bir üstünlüğü yok. Bunun yanında S9'da dar açılı kamera da bile OIS varken LG'nin aslında olması gerekirken geniş açılı kamerasında OIS yok. Çentikli Apple çakması tasarım da işin tuzu biberi. S9 Plus varken G7 hikaye.

-Şarj ömrü
-Kamera
En iyi kamera S9 Plus'da birisi fotoğrafım iyi der birisi videom iyi der. S9 Plus genel olarak hepsini tokatlar bu kadar basit.
Ses kalitesi olarak en iyi amiral olmaya aday olan cihaz HTC U12 Plus
Oyun uygulama performansı bu cihazların hepsinin 845 ve 9810 dolayısıyla iyi zaten. Çok bütçen varsa muhtemelen 4000 pil ile çıkması beklenene Note 9'u bir bekleyebilirsin. Zaten S9 Plus yiyeceği zammı yedi.

Son düzenleyen moderatör:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
normalde lg derim ama daha yeni herhangi bir sorun varmı bilmiyoruz samsungta pahalı ama acelesi varsa alsın samsung u
(Samsung u sevmememe rağmen )

Bana kalsa bu devirde tel alınmaz ama mecburen alıyoruz

Bana kalsa bu dev
S9 almak yerine ZenFone 5Z almak çok daha mantıklı.

Eğer ki bu iki telefon arasında kaldıysan S9+ almalısın.3-4 sene de kullanacağını söylemişsin,LG 1-2 sene sonra ölüyor kim ne derse desin.
5Z inde garanti sıkıntı yanlız

Son düzenleme:

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
biraz beklersen tahminimce lg g7'nin fiyatı düşecektir.O zaman tercih edilebilir ama bu durumda s9+

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
-Şarj ömrü
-Kamera
Şimdilik Galaxy S9+ almalısınız diyorum.

ysnplt

Asistan
Reaksiyon puanı
62
S9+ daha iyi bir telefon bence.performans olarakta üst seviyede.ama tasarımı lg g7 thinq den geri kalıyor bence.tasarım olarak lg.performans olarak Samsung

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
G7 tasarımına x çakması diyenler x te başka bişeyin çakması ozaman çentiği ilk kullanan apple değil.kısaca tasarım ve sd 845 işlemcisi için bile lg g7 derim şahsi düşüncem

S9+ daha iyi bir telefon bence.performans olarakta üst seviyede.ama tasarımı lg g7 thinq den geri kalıyor bence.tasarım olarak lg.performans olarak Samsung
Performans olarak hemen hemen aynı cihazlar

Son düzenleme:

Tugay27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Abi Lg, eski Lg değil bence.Cok geride kaldığını düşünüyorum diğer markalardan.S9 + diyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
G7 tasarımına x çakması diyenler x te başka bişeyin çakması ozaman çentiği ilk kullanan apple değil.kısaca tasarım ve sd 845 işlemcisi için bile lg g7 derim şahsi düşüncem
Apple çakması. Apple çakması. Apple çakması.
Kimse Essential PH-1 veya Sharp Aquos 2 çentik koyduk diye çentik koydu diye koymadı. Apple koydu diye koydu. Bunun yanında çentik koyan firmaların çentiklerinin neredeyse hepsi X'in çentiğine benziyor kimse PH-1 gibi sadece kamera olan bir çentik koymadı.
G7'nin tasarımı çakmadır. Bu kadar açık net. LG'nin elinde V30 gibi bir örnek vardı. Alt çerçeveyi biraz daa kırpar üstü aynı tutar gayet iyi iş çıkarırdı.
SD845'in de bir olayı yok. Snapdragon isteyenlern hepsi Snapdragon adı olduğu ,çin istiyor. Snapdragon 845 de Exynos 9810 da Samsung'un fasbrikasından çıkıyor.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
ben g7. Tasarımını beğendim çentiğide kapatılıyo zaten konu çentik değil tercihtir iki cihazıda inceleyin beğendiğinizi alın yalnız kimse samsung lg den sağlam demesin

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ediyorum hepinize yorumlarınız için öncelikle.Note 9 için büyük ihtimal 1000 lira fazlaya gelecektir o yüzden daha fazla bütçe arttıramam maalesef.
Bu iki telefon haricinde başka telefon alamayacağım.
LG için snapdragon 845'in fazla ısındığını duydum bu yüzden LG'nin o anakartı bunu kaldırabilecek mi 1-1,5 yıl sonra anakart problemi yaşayacak mıyım ondan korkuyorum.
Samsung içinde ses ve pil ömründen korkuyorum.
Hala tam karar verebilmiş değilim ama s9+ öneren çoğunlukta olduğu için fikrim o yöne kaymış gibi.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Lg yeni modellerinde anakartı geliştirdi dostum ısınma olayı normalde yok oyun ve video kısmında var ki normal bu ama anakart konusunda bi problem olmayacaktır merak etme bende alacam bi iki güne g7 netleşsindr bi

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg yeni modellerinde anakartı geliştirdi dostum ısınma olayı normalde yok oyun ve video kısmında var ki normal bu ama anakart konusunda bi problem olmayacaktır merak etme bende alacam bi iki güne g7 netleşsindr bi
Peki teşekkürler.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Teşekkür ediyorum hepinize yorumlarınız için öncelikle.Note 9 için büyük ihtimal 1000 lira fazlaya gelecektir o yüzden daha fazla bütçe arttıramam maalesef.
Bu iki telefon haricinde başka telefon alamayacağım.
LG için snapdragon 845'in fazla ısındığını duydum bu yüzden LG'nin o anakartı bunu kaldırabilecek mi 1-1,5 yıl sonra anakart problemi yaşayacak mıyım ondan korkuyorum.
Samsung içinde ses ve pil ömründen korkuyorum.
Hala tam karar verebilmiş değilim ama s9+ öneren çoğunlukta olduğu için fikrim o yöne kaymış gibi.
Ses konusunda sıkıntın olmasın dolby atmos ses sistemi çok iyi çalışıyo tatmin edecektir pil konusunda çok kötü olduğunu düşünmüyorum normal bi kullanımda 1 günü çıkaracaktır

Reaksiyon puanı
4,374
Ses konusunda sıkıntın olmasın dolby atmos ses sistemi çok iyi çalışıyo tatmin edecektir pil konusunda çok kötü olduğunu düşünmüyorum normal bi kullanımda 1 günü çıkaracaktır

Ben S9+ kullandım korkulacak bir şey yok Ses ve pil konusunda sorun yaşamazsın, ben uzunca bir sure kullandım.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
-Şarj ömrü
-Kamera
Şimdi g7 4 gb ram s9 plus 6 gb
G7 pili s9 plusdan kotu
G7 ekran cozunurlugu s9plus dan yuksek
G7 guzel tasarimi var ama s9 plus tercih ederdim ben

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Pili kotu 4.30 saat ekran suresi veriyor saka gibi note 8 8 saat veriyor 300mah fazla olmasina ragmen
Makaramı yapıyosun ? Ekran ful parlaklıkta s9+ bile 7 saat 10 dk ekran süresi veriyor g7 ful parlaklıkta 6 saat 22 dk veriyor ekran süresi.parlaklığı %50 de kullanırsan bir günü rahat çıkartırsın ki kullananlarda incelem yapan youtuberlarda bunu sölüyor iyi araştırın