LG G6 Konsept Tasarım | M.Şamil CAN

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Herkese merhaba arkadaşlar. Bu sefer ki konsept tasarımım LG G6. Kullanıcı odaklı firma olan LG, G5 modelinin devam niteliğinde olan yeni amiral gemisi G6 modelinde de modüler tasarımı devam ettiriyor. Üstelik G5'in oyun arkadaşları ile uyumlu bir şekilde. LG mühendisleri tarafından geliştirilen yeni ekran altı parmak izi sensörü ile takiplerine fark atan LG bu modeli ile piyasaya iddialı bir giriş yapmayı hedefliyor.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Bence LG de HTC nin yaptığı gibi seneye kapasitif tuşa geçebilir. Ama ilk resimdeki tasarım ve özelliklerle gelse alınmaz mı ya :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bence LG de HTC nin yaptığı gibi seneye kapasitif tuşa geçebilir. Ama ilk resimdeki tasarım ve özelliklerle gelse alınmaz mı ya :)

Bence kapasitif tuş yerine yine dokunmatik tuşlar olabilir fakat ekrandan ayrı olmak şartı ile

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Özellikleride mantıklı yapmışsın :) her şey güzel ama arkayı sevemedim

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Şu tasarimlari LG ye de gönder de düzgün telefon kullanalim.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Özellikleride mantıklı yapmışsın :) her şey güzel ama arkayı sevemedim

Teşekkür ederim. Açıkcası telefonda tasarım çok kısıtlı bir alan haline geldi artık. Her telefon üreticisi illa birbirine yakın benzer tasarımlarla cihaz çıkartıyor. Çünkü dikdörtgen bir prizma üzerinde ne kadar değişik tasarım yapabilirsin ki ? Bu kısıtlama içinde insanın aklına da çok farklı şeyler gelmiyor.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Teşekkür ederim. Açıkcası telefonda tasarım çok kısıtlı bir alan haline geldi artık. Her telefon üreticisi illa birbirine yakın benzer tasarımlarla cihaz çıkartıyor. Çünkü dikdörtgen bir prizma üzerinde ne kadar değişik tasarım yapabilirsin ki ? Bu kısıtlama içinde insanın aklına da çok farklı şeyler gelmiyor.
LG V10 a yakndan bak gorursun diktdortgene neler sigdirmislar :)

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Şahsi olarak çok beğenim. Keşke G5 gibi bir çirkin telefon yerine bunu yapsa.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Şahsi olarak çok beğenim. Keşke G5 gibi bir çirkin telefon yerine bunu yapsa.
Aynen ben G5 in bir tek yan kenarlarını sevdim oraları yapmışlar . Zaten buradaki de çok benziyor yan taraf olarak :D Belkide aynıdır .

G2 den sonra ince çerçeve anlayışı çok küçük olsada azalmıştı G3 G4 bunlardada çok az bir çerçeve farkı var . Ama G5 kendini aşmış telefonun ekranından çok çerçeve var . (Ben G4 ile aynı boya sahip olsun diye yaptıklarını düşünüyorum)