LG G5 Kullanıcı Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

djdjdje14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2 haftadır bi o telefonu bi bu telefonu inceleyip duruyorum ...Şeytan da dürtükleyip duruyor bi G5 daha al diye:tearsofjoy:

Raekwon1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AliExpress'te 4350 mah'lık bataryalar satılıyor G5 için.

Bu bataryadan sipariş etmeyi düşünüyorum telefona bi zararı olur mu?

djdjdje14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet arkadaşlar daha önce uzun uzadıya yazmıştım G5 ile yaşadığım sıkıntıları ve Tüketici Mahkemesine gittiğimi ; nihayet bugun PARA İADESİNİN KABULU olarak tebliğimizi aldık:D:D valla çok sevindim

djdjdje14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar karar bu şekilde.... 2 kez bilirkişi incelemesi yapıldı ; çünkü adam bunun hiçbir şeyi yok dedi ve telefonu elime verince başımdan aşa kaynar sular döküldü!!!! En basitinden bağla bakalım bilgisayara dedim bağlanıyor mu bağlandı denedim dedi...Israr ettim kavga boyutuna ulaşmak üzereydi ki aldı bağladı bağlanmadı port açaçaksın filan dedi uzadı gitti tartışmamız...Ekrandaki izleri gösterdim o da iz mi dedi aldı eline dükkanında bi telefon iz bu işte diye bişeyler gösterdi.Kararı mahkemeye ulaşmadan dilekçeyle ikinci bir bilirkişi talep ettim ki zaten haktan hukuktan bahseden telefoncu kardeşimiz gördüğünü bile yazmaya tenezzül etmemiş... Yalnız körün taşı deyimini yaşadım resmen.Parmak izi ve kapat ekranının problemiyle ilgili Bilirkişilerde ne yazık ki hiç yaşanmadı ama yaklaşık olarak 30 tane değişik zamanlı sorunu gösterir videom mevcut Allahtan da içim rahat ve en önemlisi de diğer arkadaşımızda telefon 5 gün kaldı ve sorunları tek tek irdelemeye özen gösterdi sağolsun....Bu konuda son olarak tavsiyem sorun yaşıyorsanız vazgeçmeyin sonuna kadar uğraşın ve delillendirin arkadaşlar....Kalın Sağlıcakla:grin:

---- Mesajlar birleştirildi ----

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 36471

Son düzenleme:

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar telefonun herşeyinden memnunum ancak bildirim gelince ekran uyanmıyor ayarlardada bulamadım, yok mu LG G5 de bu özellik?

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Arkadaşlar telefonun herşeyinden memnunum ancak bildirim gelince ekran uyanmıyor ayarlardada bulamadım, yok mu LG G5 de bu özellik?
Alakasız olucak ama cihazı ne kadar süredir kullanıyosun herhangi bi sorun yaşadın mı cihazda ?

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Alakasız olucak ama cihazı ne kadar süredir kullanıyosun herhangi bi sorun yaşadın mı cihazda ?
Alınalı 2 yıl oldu ben 1 yıl kullandım babama verdim o da 5 ay kullandı tekrar bana geldi cihaz, ghost screen var hafif ama bu sorun beni rahatsız etmiyor ha ederse 200 tl veririm ekran değişir çok pahalı birşey değil.Onun dışın da herşeyinden memnunum.

yasin karacaova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba telefonu PC ye takıyorum ama sadece şarz oluyor ve telefonda hiçbir seçenek çıkmıyor bu olayı yaşayan varmı acaba.

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Orjinal batarya bulabileceğimiz bir yer biliyor musunuz? Hepsiburada da olanlar orjinal değil diye biliyorum.

gloryordeath2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cümleten merhaba. Bugün itibariyle 6 aydır mücadelesini verdiğim lg g5 in para iadesini almış bulunmaktayım. Kimse kusura bakmasın ama bu telefon benim başıma hep sorun oldu. Ya sarj olmadı ya erken bitti. Hayalet ekran hiç bitmedi. Karşıya ses gitmeme sorunu hoparlörden sesin azalıp artarak kafasına göre çıkması gibi bir çok saçmalık. Sağolsun Mersin Tüketici Hakem heyeti beni anladı ayıplı mal para iadesi kararı çıktı. Karar martın ortasında geldi ve LG yine yaptı yapacağını mahkeme kararında LG ELECTRONİC A.Ş nin elle yazıldığı için paramı vermemek için uğraştı bahaneler üretti :D Lg g5 almayın aldırmayın. Kullanan 3 arkadaşım daha var onlarda şikayetçi. Yeni modellerini bilemem ama g5 bende sıkıntılı bir 1.5 sene bıraktı sadece..

djdjdje14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende bir kaç sayfa geride süreçten uzun uzadıya bahsetmiştim yaşadıgım sıkıntılar hakem heyeti süreci filan aldığım yerin tmsf ye devri dolayısıyla biraz bekledim parayı almak için ama sonunda mutlu bir şikilde hedefime ulaştım...S9 plus a geçtim keşke Lg biraz daha güven verseydi v30 plus düşünüyordum ama pişmanlık yaşamak istemedim....Kullanımda bariz farklılıklar var gibi geldi bana Lg çok daha basit kullanımlı ve halen daha çift tıkla ekran açıp kapamayı bi türlü unutamadım,unutmak istemiyorum ya da?

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar aşağıdaki konuyu G5 bölümüne açtım ama daha sağlıklı ve hızlı cevap almak adına buraya da yazıyorum.

Arkadaşlar iyi günler. 2016'da sıfır olarak alıp kullandığım LG G5 (H850 TR) telefonum ilk 2 sene beni, bir telefondan istenilen gündelik işlemler konusunda idare etse de (harita, uygulama, fotoğraf vs) özellikle bu sene konum özelliğinin sapıtması, inanılmaz yavaşlaması, donması, bataryasının beni biraz uygulama kullandığımda 1 saat bile götürmemesi vs gibi sorunlarından ötürü çileden çıkartmıştı. Bu sebeplerden ötürü her ne kadar bir an önce imkanlarımı zorlayıp gözümü kestirdiğim F/P ürünü yeni bir amiral telefonu alıp ömrümüz yettiğince en az bir 5 yıl daha kullanmak istesem de maddi durumum el vermediği için el verdiği ana dek (2020 yılı içinde) bu meşhur kronik sorun paratoneri ve yadigar G5'im ile idare etmeye çalışıyordum. Ama sanırım kendisi, hakkındaki bu olumsuz düşüncelerimi hissederek artık o beni idare etmek istememiş olacak ki dün gece telefonu her zamanki gibi şarja takıp uyudum ve bu sabah uyanıp telefonu elime aldığımda aşağıdaki ekran ile karşılaştım ve eyvah dedim gitti telefon! İşim gereği bana şu ana kadar kaç kişi ulaşmaya çalışıyordur Allah bilir ve yedek bir telefonum bile olmadığı için bu konuyu evde açıp öyle işe geçiyorum, belki bir çözüm yolu varsa ve söyleyen biri çıkarsa ofiste uğraşmaya başlayıp çözebilirim :)

1-) İlk önceliğim telefonun içindeki verileri (foto, uygulama bilgileri, notlar vs) aylık yedeklediğim için bu sorun, bu ay ki yedeklemeyi yapmadan baş gösterdi. Bu yüzden telefonu formatlamadan normal bir şekilde açmanın yolu var mı?

2-) Yok ise sağlık olsun diyerek en azından telefonu tekrar kullanılabilir hale getirmek adına nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Daha önce Odin ile bilgisayar üzerinden bazı Samsung marka telefonlara Stock Rom, TWRP vs gibi işlemler yapmıştım ama hiç kendi telefonuma (daha doğrusu hiç bir LG telefona) bilgisayar üzerinden Stock Rom atma vs gibi işlemler yapmadım. İnternetten LG destek verdikçe G5'in kendi Stock Rom'unu telefona indirerek kurup kullanıyordum. Yani LG telefonların, Samsung telefonlardaki Odin programı gibi, bilgisayar üzerinden Stock Rom atıp kurtarma işlemleri yapabileceğimiz bir program var mı bilmiyorum eğer var ise sizden o konuda teknik destek isteyeceğim.

Not: Belki Fastboot Mode ekranında kurtulurum düşüncesi ile bataryayı çıkartıp tekrar açmama rağmen aynı ekran gelmeye devam etti. Samsung'lardaki gibi download modunda falan başlatmak için bataryayı çıkartıp Güç Düğmesi+Ses Açma yada Kapama (yada ikisine birden) yöntemini de denememe rağmen her seferinde aynı ekran geldi. LG logosu 2,3 kere kapanıp açılıyor ve bu ekran geliyor yani.

Her ne kadar internetten bu yaşadığım sorunu yabancı forumlar dahil araştırsam da sorunumu çözmeye yatacak bilgiler (ve tabi tecrübem) bulmadığım ve gayet müşkül bir durumda olduğum da göz önüne alındığında, çözümü direkt armut piş ağzıma düş mantığı ile bana sunabilecek yardımsever bir arkadaş çıkar ümidi ile bu konuyu buraya bırakıyorum.

Telefonu USB ile bilgisayara bağlayıp usb sürücülerini kurdum ama hangi Stock Rom'u nereden indirip nasıl telefona atacağımı bilmiyorum. Eğer mümkün ise bu konuda siz değerli ve bilgili arkadaşların tecrübelerine ihtiyacım var.

Sukoy veren yadigar G5'imin fotoğraflarını da evde tek bulduğum telefon (Ev sakinlerinden birine ait takoz Samsung S3 Mini) ile çektim idare edin :)

2.jpg
1.jpg

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
5 saatlik uğraşımın sonucunda LG G5 H850TR cihazının unlock kilidinin kırılmasının imkansız olduğu kanısına vardım zira LG Developer, H850TR cihazına unlock desteği vermemekte. Kendilerine ülkemize satılan LG'nin bu cihaz sürümü için de unlock hizmeti vermeleri konusunda bir mesaj yazdım artık ciddiye alırlar mı almazlar mı bilemiyorum ama en azından talep ettim. Aslında aynı mesajı bir çok H850TR kullanıcısı gönderse dikkatlerini çekip harekete geçeceklerdir ama tek başıma beni dikkate alılar mı kestirmek güç. Bekleyip unlock.bin dosyasını gönderip göndermeyeceklerini göreceğim. Hala bir çözüm yolu olmadığına inanamıyorum.

ff.jpg

Yukarıdaki linkteki konuyu takip ettikten sonra mesaj atma gereği duydum tabi ki. Elinde LG G5'in avrupa serisi (H850) olup da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar sorunu konuda anlatıldığı gibi çözebilir. Benim tek şanssızlığım geliştiricilerin ülkemize hakaret edercesine sattıkları cihaza unlock desteği vermemesi oldu.

Son mesajlar