LG G5 Ghost Screen Sorunu Destek.

Bu konuyu okuyanlar

muhasebeciadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
merhaba arkadaşlar lg g5 cihazım geceleri flaşla fotoğraf çekerken arada bir kendi kendine kapanıyordu geri açıp devam ediyordum şimdide ghost screen sorunu ile karşılaştım (hayalet ekran) ne yapmam gerekiyor canım çok sıkkın servise göndericem galiba düşünce ve yorumlarınız nelerdir arkadaşlar bu kadar para verip bu tip sorunlarla uğraşmak rezalet!
NOT: Değişim veya para iadesi olur mu ?

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Ekran değişimi olucak.
İşte bunlar hep tecrübe.
Apple olaydı değişirdi SWAP.
Neyse geçmiş olsun.

Baki Cerav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende agustosta g5 aldım. Gectiğimiz ocak ayında android 7 güncellemesi yaptım. (Yapmaz olaydım) o zamana kadar telefondan çok memnundum. Bir gece yatmadan telefonu şarja taktım yarım saat sonra karanlıkta ekranın ışıgının kapanmadıgını farkettim. Çift tıklayıp kapatıyorum ancak bildirim geldiğinde açılıyor kapanmıyordu. Telefonu açıp kapattım düzeldi.Ancak ilerleyen günlerde durumun ara ara tekrarladığını farkettim. Bazen yatmadan telefonu şarja bırakıyorum unutuyorum bu arada sabaha kadar 8-10 saat şarjda kalıyor ve bu arada hata vermişse ekranda açık kalıyordu. Bu kaç kez oldu bilmiyorum. Birgün e mail uygulaması ile uzunca bir metin yazdım klavyeyi kapatıp üstten bildirim çubugunu çekince birde baktım klavyenin gölgesi ekranda kaldı. İstisnasız tüm harfleri okuyabiliyordum. Pil yüzdesi bir önceki saat hd simgesi falan duruyordu ekranda. Gri fonda ara renkler whatsapp yesilinde falan bir önceki ekrandaki simgeler yeni ekranda seçilebiliyordu. Dahası ekran şarja takılınca kapanmama hatasını verince enson hangi parlaklıkta kaldıysa siz kapatana kadar o ayarda bekliyordu. Ve açık bekleyince hızlı şarjda olsa bile 1 saatte en fazla yüzde 15 şarj alıyordu. Sonuç olarak benim düşüncem g5 te ghost screen olayı android 7 ile gelmiş olabilir. Telefonu şarja takınca ekran kapanmama hatası verince ful parlaklıkta 8-10 saat bekleyen ekran arızalanıyor olabir. 20 dk sonra ekrandaki izler kayboluyor ancak oluşması için ekranın 2 dk açık kalmasının yeterli olduğunu gözlemledim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm ancak bu iki sorun halen devam ediyor.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Bende agustosta g5 aldım. Gectiğimiz ocak ayında android 7 güncellemesi yaptım. (Yapmaz olaydım) o zamana kadar telefondan çok memnundum. Bir gece yatmadan telefonu şarja taktım yarım saat sonra karanlıkta ekranın ışıgının kapanmadıgını farkettim. Çift tıklayıp kapatıyorum ancak bildirim geldiğinde açılıyor kapanmıyordu. Telefonu açıp kapattım düzeldi.Ancak ilerleyen günlerde durumun ara ara tekrarladığını farkettim. Bazen yatmadan telefonu şarja bırakıyorum unutuyorum bu arada sabaha kadar 8-10 saat şarjda kalıyor ve bu arada hata vermişse ekranda açık kalıyordu. Bu kaç kez oldu bilmiyorum. Birgün e mail uygulaması ile uzunca bir metin yazdım klavyeyi kapatıp üstten bildirim çubugunu çekince birde baktım klavyenin gölgesi ekranda kaldı. İstisnasız tüm harfleri okuyabiliyordum. Pil yüzdesi bir önceki saat hd simgesi falan duruyordu ekranda. Gri fonda ara renkler whatsapp yesilinde falan bir önceki ekrandaki simgeler yeni ekranda seçilebiliyordu. Dahası ekran şarja takılınca kapanmama hatasını verince enson hangi parlaklıkta kaldıysa siz kapatana kadar o ayarda bekliyordu. Ve açık bekleyince hızlı şarjda olsa bile 1 saatte en fazla yüzde 15 şarj alıyordu. Sonuç olarak benim düşüncem g5 te ghost screen olayı android 7 ile gelmiş olabilir. Telefonu şarja takınca ekran kapanmama hatası verince ful parlaklıkta 8-10 saat bekleyen ekran arızalanıyor olabir. 20 dk sonra ekrandaki izler kayboluyor ancak oluşması için ekranın 2 dk açık kalmasının yeterli olduğunu gözlemledim.
Bu arada telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm ancak bu iki sorun halen devam ediyor.
Servis tek seçenek bence

_Fender89_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gençler telefon alma planları yaparken övgüyle söz edilen g5 i duydum biraz araştırdım özellikleri vs gayet iyiydi ve en sonunda H850 modelinden 1 tane aldım yaklaşık 2 ay
filan oldu ilk zamanlar on numaraydı 2 ay sonunda burdaki yazıları okuyunca farkettim bana gönderilen model ilk çıkan seriymiş yani 604k serisi bu seri için en sorunlu seri diyolar içime bi sıkıntı düştü şuan bu telefonu bi telefoncudan aldım 2 yıl lg garantili bu konu hakkında itiraz hakkım var mı acaba neden 609 değilde 604 geldi ve bide şu var 1 saat önce telefonu aldığım yerde ekran koruyucu taktırdım tam oturmuyor sağ alt kısım hava alıyor 2 kere denendi ikiside aynı fabrıka hatası ekranda göçme tarzı bişi olabilir dedi telefoncu telefon performans olarak iyi kamerası manuel modda iyi sonuç veriyor gerçekten ama instagramda özellikle binevi donma yapıyor yani takılıyor instagrama girerken karşı dairedeki wifiyle bağlantı hızını hep 5mpbs gösteriyor bu mesafeden hız normal mı yuksek olması gerekmez mi birde telefon çok toz tutuyor gerek konuşma sırasında ses veren hoparlör gerek normal hoparlör gerekse kamera çevresindeki aralıklar vs. Bi akıl verin ne yapayım gidip609 k neden değil demeli miyim yani 604le 609 un tarih dışında farkı ne ekran koruma sorunu bütün seride kronik mi kafam çok karıştı???

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Bendede h860 605k var. Kamerası muhteşem ötesi. Heleki manuel ayarları bilen biri için efsane ötesi. Gece fotolarını pozlama ile efsane temiz çekiyor. Kardeşimdede S7 var o benden daha çok beğeniyor g5 in fotolarını ama bana görede s7 daha güzel gelıyor. Yani kamera konusu kişisel tercihtir. Belki S7 nin yazılımını seversin kamerada yada İphonenin sıcak ve doygun renkli fotoğraflarını. Ama sanırım sen kafaya çok takmişssın bu 604k meselesini. Kasma dona filan diyosun... 7 8 aydır bende gram teklemedi makina. Belki gerçekten telefonunda sorun vardır

hdegirmenci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tüm lg serilerinde ghost screen ve panelden ışık sızması var.lg servislere talimat vermişler kusur. Veya hata olarak kabul edilmiyor servis dahi açmıyorlar bırakın değişimi tamir dahi ettiremedim sizde mağdur olmayın isterseniz şikayet var sitesine gidin mağdurlar ordusunu görün bu markanın ardında garanti yok haberiniz ola.

poseidon9354

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçen ay lg g5 telefonumu ghost screeen ve batarya çabuk bitmesi sorunları ile servise verdim. ekran , batarya ve şarj kablosu değiştirerek geri verdiler. teşekürler lg.
Tüm lg serilerinde ghost screen ve panelden ışık sızması var.lg servislere talimat vermişler kusur. Veya hata olarak kabul edilmiyor servis dahi açmıyorlar bırakın değişimi tamir dahi ettiremedim sizde mağdur olmayın isterseniz şikayet var sitesine gidin mağdurlar ordusunu görün bu markanın ardında garanti yok haberiniz ola.
geçen ay lg g5 telefonumu ghost screeen ve batarya çabuk bitmesi sorunları ile servise verdim. ekran , batarya ve şarj kablosu değiştirerek geri verdiler.
Ekran değişimi olucak.
İşte bunlar hep tecrübe.
Apple olaydı değişirdi SWAP.
Neyse geçmiş olsun.
geçen ay lg g5 telefonumu ghost screeen ve batarya çabuk bitmesi sorunları ile servise verdim. ekran , batarya ve şarj kablosu değiştirerek geri verdiler.