Lg G4 ve Gm 5 Plus' a dair herşey. [Bir araştırmacının düşünceleri]

Bu konuyu okuyanlar

masteraslx305

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Konuşmama başlamadan önce herkeze merhaba diyerek başlamak istiyorum.
Kendimi tanıtmak gerekirse 1000-1300 TL arası telefon almak isteyen birisiyim.[Fazlası bana göre saçma ve israf]
Şuan itibariyle 26.4.2016 tarihindeyiz ve Türkiye nüfusununda ortalama 2.5 3 milyon kişi de 1000-1300 TL telefon için forumlarda gezmekte ve bilgi edinmekte.
Şimdi anlatacaklarım kendi araştırmalarım ve forumlarda okumalar ve eski telefonum olan gmd discovery üzerinde her türlü android'in diblerine varan biri olarak [yani bu konularda bilgiliyim]
ve artık yeni telefon almak istiyorum.

Konumuz 2 ana telefon üzerine bölünmüştür. Olabildiğince kısa ve öz tutmaya çalışacağım.

[LG G4-GM 5 PLUS]

1200 TL YE LG G4 İTHALATÇI ALMAK
-ithalatçı telefonlar neden ucuz.Çünkü g4 bulunan bütün sorunlar ithalatçılar tarafından alındı ve satılıyor.[1200 tl ye bu yüzden düştü]ithalatçıdan alınan g4 ile iligi kronik anakart,şarj çok hızlı bitmesi, bootloop, ısınma sorunu vs.
-sorunlu g4 ler üretildikleri ülkelerce orjinal lg türkiye tarafında değilde ithallarçılara satılmıştır ve ilk madde de saydığım sorunlar %90 oranla ithalatçı garantili olanlarda çıkmıştır.
-Tavsiyem İTALATÇI ALMAYINIZ!

1800 tl ye LG G4 ORJİNAL TR GARANTİLİ ALMAK
-Bu yerlerden alınız %10 oranla burada satılan ürünlerde saydığımız sorunlar çıkmamaktadır.[Son serilerden almaya dikkat edin!][Ürünü alırken kutunun arkasından bakınız serilere]

[LG G4] gerçek sorunları
-2k ekran çok ama çok gereksiz ve bataryayı en çok sömüren nedenlerden biri
-808 ısınan bir işlemci
-Bu sorunlar 1800 tl lik üründede var ama sadece bu sorunlar.

GM 5 PLUS
-Öncelikle bu telefonu neden hiç teknoloji kanallarına incelenmek için gelmedi?
-16 nisanda ülkemize satışa sunulan gm 5 plus ilk partileri sorunlu oldukları ve incelemeleri için gönderecekleri teknoloji kanallarıda bunları görüp bu telefonu alacak kişileri vazgeçmemesi için
-türkiyede bu telefonu alan 20 30 kişi ise forumlarda telefonun hatalarından bahsetmektedir.[ışık sızması, şarj süresi,ısınma vs,]
-Sevindirici haber mayısta yeni sorunsuz partiler gelebilecek gibi duruyor ve ozaman teknoloji kanallarında gönderecekler ve ozaman tüm türkiye ye yayılacak telefon.[Güzel bi strateji sorunlu halde göndermeyip sorunsuz halde inceleme kanallarına göndermek]

[GM 5 PLUS] gerçek sorunları
-Yeni partilerde sorunların geçicek ümidiyle.

Benim alacağım telefon ise gm 5 plus olacaktır.
SAYGILAR.

sdnSamet

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Kendimi tanıtmak gerekirse 1000-1300 TL arası telefon almak isteyen birisiyim.[Fazlası bana göre saçma ve israf]
Şuan itibariyle 26.4.2016 tarihindeyiz ve Türkiye nüfusununda ortalama 2.5 3 milyon kişi de 1000-1300 TL telefon için forumlarda gezmekte ve bilgi edinmekte.
Şimdi anlatacaklarım kendi araştırmalarım ve forumlarda okumalar ve eski telefonum olan gmd discovery üzerinde her türlü android'in diblerine varan biri olarak [yani bu konularda bilgiliyim]

Konumuz 2 ana telefon üzerine bölünmüştür. Olabildiğince kısa ve öz tutmaya çalışacağım.

[LG G4-GM 5 PLUS]

-ithalatçı telefonlar neden ucuz.Çünkü g4 bulunan bütün sorunlar ithalatçılar tarafından alındı ve satılıyor.[1200 tl ye bu yüzden düştü]ithalatçıdan alınan g4 ile iligi kronik anakart,şarj çok hızlı bitmesi, bootloop, ısınma sorunu vs.
-sorunlu g4 ler üretildikleri ülkelerce orjinal lg türkiye tarafında değilde ithallarçılara satılmıştır ve ilk madde de saydığım sorunlar %90 oranla ithalatçı garantili olanlarda çıkmıştır.

-Bu yerlerden alınız %10 oranla burada satılan ürünlerde saydığımız sorunlar çıkmamaktadır.[Son serilerden almaya dikkat edin!][Ürünü alırken kutunun arkasından bakınız serilere]

[LG G4] gerçek sorunları
-808 ısınan bir işlemci

GM 5 PLUS
-16 nisanda ülkemize satışa sunulan gm 5 plus ilk partileri sorunlu oldukları ve incelemeleri için gönderecekleri teknoloji kanallarıda bunları görüp bu telefonu alacak kişileri vazgeçmemesi için
-türkiyede bu telefonu alan 20 30 kişi ise forumlarda telefonun hatalarından bahsetmektedir.[ışık sızması, şarj süresi,ısınma vs,]
-Sevindirici haber mayısta yeni sorunsuz partiler gelebilecek gibi duruyor ve ozaman teknoloji kanallarında gönderecekler ve ozaman tüm türkiye ye yayılacak telefon.[Güzel bi strateji sorunlu halde göndermeyip sorunsuz halde inceleme kanallarına göndermek]

SAYGILAR.
her seyi cok guzel anlatmıssınız cok tesekkurler mantıklı

Green_Ninja

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bence moderatörler biraz düzenleyip sabite almalı çünkü g4 vs gm 5 plus konusu çok açılıyo eline sağlık yazın için bende iki telefon arasında kalanlardan biriyim

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
şuan için gm 5 p sorunları

--arka kamera yetersiz dxomark standardı ama bu standardın neresinde ??
--2.5 saat ekran süresi
--ekranın altında bildirim ışıgı sızması
--bazı programların çalışmaması
--yakınlık sensörü sorunu var
--şarj ve ısınma sorunu
--şarj aleti bozulma ve ses sorunu
--ahize cızırtı sorunu
-- 1 ile 4 arası ölü piksel sorunu

bu sorunlar kullanıcıların belirtiği belli başlı sorunlar hepsi tek bir cihazda meydana gelmedi. Bu sorunların 1i 2 si yazılımla geçer elbet ama tutup da 8 çekirdekli işlemcinin 2 çekirdeğini uyutursan ne anlamı kaldı ? yada 1.5 ghz çekirdeği 1.2 ye çekersen ne anlamı kalır ?

şuan ülkemiz bana göre kobay olarak kullanılıyor. bu hataların 1 tanesi 2 tanesi 2. seride olmaz ama güncelleme ile düzelmeyecek şeyler var bunları firmanın ne kadar önemsediğini görmek için takip edeceğiz elbette şuan alacak olsam KESİNLİKLE 2. seriyi hatta 3. seriyi beklerim onda da düzelme ihtimali olmayan şeyler var bana göre.

şimdi benim öyle ahım şahım bir yazılım bilgim yok ama tutupda google çalışanları oturup bakın gm abimiz telefon yapıyor bizede oturup buna en stabil yazılımı hazırlamak düşer demiyorlar.

google sadece gm sürücü ile desteklenen yazılımı sunuyor. Lensi kötü olan bir kameraya istediğiniz yazılımı atın size dslr hissi yaşatmaz. Özel kamera yazılımımız olacak diyorlardı ne oldu google kendi kullandığı kamera yazılımını güncelledi ama gm ye özel değil genel tüm androidler için.

bazen diğer markalara ne kadar laf söylesek de lg, samsung bunlar kendi arayüzünü eklemekden öte donanımları ile yazılımı bütünleştiriyor. İphone 8 mp kamerasıyla şimdiye kadar bu sistem sayesinde başarılı oldu.

yazılım tamam düzeltir ama fanı kırık bir ekran kartını yazılım ile soğutamazsınız ! 2.5 -3 saat ekran süresi veren telefonun 2 çekirdeğini uyutup optimizasyon yapsalar en fazla 20-30 dk verir fazladan. Yada ahize cızırtısı varsa sesi tekrar ayarlarlar ama içerisindeki hoparlör kötü ise cızırtı gidecek kadar düşerlerse bu sefer insanlar ses duyamaz bilemiyorum...

bunları yazarken amacım hiçbir markayı kötülemek değil bende 1 ay önce bu cihazı almayı ciddi anlamda düşünüyordum ama imkanınızı zorlayıp uzakdurun demekden de kendimi alıkoyamadım.

şuan 2 günlük ürününü 900 tl ye satmaya çalışan insanlar var. gm tamam yedek kablo çevirici vs eklemiş kutu içerisine güzel bir davranış ama canlı desteğin de bu sorunlar 2. seride olacak mı sorunuza çağırıyı sonlandırması o kadar kötü bir davranış. ya ceo amcanın alt kademenin neler yaptığından haberi yok yada bu hareketlerin hiçbiri önemsenmiyor.

g4 konusuna da değinmek istiyorum g4 de en yaygın sorun anakart sorunudur bozulur servise verirsiniz 1 haftaya yeni cihazınız gelir kullanmaya devam edersiniz. ama sizi üzmezler.

konuyu açan arkadaşım öncelikle elinize sağlık ama konunuzun biraz taraflı olduğunu gördüm tıpkı sizin g4 ün tüm eksi taraflarınızı anlatıp gm 5p yi fazla ezmediğiniz gibi bende g4 ü fazla ezmeyip gmnin gerçeklerini yazdım sizin konunun altına bu yorum eklenirse ancak tarafsız bir yorum olur.

yoksa gm sorunlarına yeni partide geçecek ümidiyle diyip g4 de ısınıyor vs yazmak bana göre tarafsız bir yorum değil 808 ısınıyor ama 615 de ne hikmetse ısınıyor ve ekran süresi 808 den daha düşük bunu da belirtmek gerek bu şekilde yazsaydınız daha sabitlenesi bir konu olurdu ama genede elinize sağlık emek var.

iyi akşamlar dilerim.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Güzel fikir ve düşünce haklisin GM 5 plus sorunları biterse güzel cihaz

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25

[LG G4-GM 5 PLUS]

[LG G4] gerçek sorunları
-808 ısınan bir işlemci

GM 5 PLUS

SAYGILAR.

Kıyaslanamayacak seviyede LG G4 Tabiki..

Son düzenleme:

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
g4 de anakart ve bootloop çok sıkıntı

elbette sıkıntı var olan birşeye yok demek insanları yanlış yönlendirme olur. o sorunları çözümü basit cihaz tr garantili ise 1 haftaya yenisi elinizde :D

keşke gm de bu mantıkla iş yapsa da ona da desem cihazda sıkıntı olsa 1 haftaya elinizde yenisi diye.

neden öyle derseniz bütün firmalarla canlı destekden mesajlaştım ekranda 3 ölü piksel var ne yapmalıyım dedim gm hariç bütün tell markaları kullanıcı hatası değilse garanti dahilinde ekran değişimi olur dediler gm ne dedi 5 ve üzeri değilse birşey yapamayızdedi yasal maddelerden söz edince canlı destek görüşmeyi sonlandırdı bu konuşmaların ekran görüntüsünü almıştım konu açacaktım hatta görkem abiye de sordum ama insanlarımız marka fanı olabildiğinden kalp kırmamak için açmadım

Son düzenleme:

masteraslx305

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
senin anlattıklarına göre g4 tr almak gerek ama gm 1000 tl ve buna yakın fiyatlarda başka cihazlarda alabilir insan bide g4 ithalatçı var tr alınca anakart ve bootloop dediğin gibi düzeliyor ama g4 ithaaltçıda nasıl güvenecek adam sorunların gideceğine o yüzden 1000 tl civarı telefonları konuşalım

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
gm5 plus da hiç sorun yokmu. forumlarda mikrofonda cızırtı, erkranda titreme, bildirim ledi ışık sızması, pil ve performans sorunlarından bahsediliyor.

lg g4 amiral gemisi kalitesinde üretildi. ikisini eline aldığında kalite farkını rahatça görürsün. biri iphone çakması tasarımla geliyor diğeri dikişli deri kapak ve kıvrımlı ekranla geliyor.

ekran 100 nit daha parlak. çözünürlük ve ppi daha yüksek. işlemci daha güçlü. kablosuz şarj özelliği eklenebiliyor, infrared var.
kamerada renk sensörü, lazer fokus, f 1.7 sensör ve manuel ayarlar var.

tamam gm5 plus fiyatına göre iyi özellikler sunuyor da öyle aham şaham bir cihaz da değil. şahsen gider o fiyata asus zenfone lazer alırım.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
senin anlattıklarına göre g4 tr almak gerek ama gm 1000 tl ve buna yakın fiyatlarda başka cihazlarda alabilir insan bide g4 ithalatçı var tr alınca anakart ve bootloop dediğin gibi düzeliyor ama g4 ithaaltçıda nasıl güvenecek adam sorunların gideceğine o yüzden 1000 tl civarı telefonları konuşalım

valla bu sen gm yi savunmak için yazıyorsun kardeş anakart ve bootloop her g4 de var diye birşey yok 1000 tl bandı ile g4 fiyatı zaten bir değil ithalatcı olsada bir değil biri 1300 öbürü 1000 biri orta seviye işlemci ortanın altı grafik ve birsürü sorun digeri amiral düzeyi işlemci grafik birimi ve birkaç sorun açıkcası ben alacak olsam ikisinide almazdım ama birini savunup öbürüne de bindirmem gerekirse burada hedefim gm olur ! bunu da açıkca söylerim çünkü insanlara davranış şekillerinden tutunda o 30 dakika palavralarını bana yapmasınlar neyin ne olduğu teoride değil gerçek kullanımda belli oluyor bak note 4 cihazımda batarya ve kalemde koku vardı herkes normal dedi ben huylandım götürdüm garantiye verdim 2 güne yeni batarya ile kalem takıp verdiler cihazımı ben bizzat gm ye kendim sordum 4 adet ölü piksel var ne yapabiliriz adam bana hiçbirşey dedi şimdi sende gelmişsin gm böyle söyle cihaz hoş diyorsun kardeşim sen seversin ayrı ama göz var nizam var övülecek cihaz degil

avrupada 200 dolar bize 300 dolar neymiş vergi o vergileri lenovo almıyormu ? gm %35 kar ederek satıyor o zaman lenovo %10 kar ile satarken ki bu adamlar türk malı bile değil bize acıyorlardamı fazla kar yapmıyorlar ?

ben neresinden tuttuysam elimde kaldı bu marka ben sorana önermiyorum illa alacam diyene de kendi kaşınan ağlamaz diyorum.

bak her cihazda sorun olabilir bunu güzellikle anlarım karşılarım ama sorunu çözen firma olacak arkasında duracak cihazın bana marka önemli degil marka sevdalısı değilim ama şu gm deki muzaffer amca çıkıp röportaj verdiği kadar bi servislerini gezse hatta onu geçtim bi canlı destek ile konuşsa bilgisayarından şu bizim mevzuları sorsa sonra canlı destek görüşmeyi sonlandırsa yüzüne yüzüne belki herşeyin yarı tükçe yarı ingilizce sunum yapmakla olmadığını anlardı.

garanti sorumluluğu kişinin kendisinin bilecegi riski göze alan adama 1300 liraya iphone 6 bile satılıyor internette o yüzden fiyat kıyaslamak olmaz veya internette cihazı önceden alıp piyasada az oldugu için 100 lira 200 lira fazlasına satan da var

yukarıda tamamen içimden geçenleri yazdım kalp kırmak insanları üzmek amacım değil ama beni üzen zor durumda bırakan hiçbir firmaya da torpil geçmem hiçbiri ne babamın oğlu nede bana onları savununca indirim yapmıyorlar ben verdiğim para karşılığında aldığım mala hizmete bakarım

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
gm5 plus da hiç sorun yokmu. forumlarda mikrofonda cızırtı, erkranda titreme, bildirim ledi ışık sızması, pil ve performans sorunlarından bahsediliyor.

lg g4 amiral gemisi kalitesinde üretildi. ikisini eline aldığında kalite farkını rahatça görürsün. biri iphone çakması tasarımla geliyor diğeri dikişli deri kapak ve kıvrımlı ekranla geliyor.

ekran 100 nit daha parlak. çözünürlük ve ppi daha yüksek. işlemci daha güçlü. kablosuz şarj özelliği eklenebiliyor, infrared var.

tamam gm5 plus fiyatına göre iyi özellikler sunuyor da öyle aham şaham bir cihaz da değil. şahsen gider o fiyata asus zenfone lazer alırım.

bende onu diyorum zf nin lensi belli diyafram belli ama gm de dxo mark standardında diyor ama gerisi yok ne lens tam belli ne diyafram bi programda 2.8 çıkıyor du yanılmıyorsam. bizim insanlarımız bazen bir şeylere çok inanıyorlar tıpkı benim futbolun dostluk oyunu olduğuna inandığım gibi !

Green_Ninja

Asistan
Reaksiyon puanı
26

Bak amiral gemisi diyon niye bu telefonla karşılaştırıyosonuz G4 1600 TL TR Garantili 1200 e ithalatçı aldak sorun çıkçak ee 1000 tl ile 1600 karşılaştırılırmı 600 TL fark var 1000 tl fiyatlı bir cihazla kıyaslamalıyız

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Bak amiral gemisi diyon niye bu telefonla karşılaştırıyosonuz G4 1600 TL TR Garantili 1200 e ithalatçı aldak sorun çıkçak ee 1000 tl ile 1600 karşılaştırılırmı 600 TL fark var 1000 tl fiyatlı bir cihazla kıyaslamalıyız

neden kardeş delta garanti değilmi ? o da gerekeni yapmaz mı ? eğer öyle değil ise zaten iki cihazı karşılaştırmak baştan mantıksız her konuda g4 üstün hele ki şuan ki durumda şarj süresinde bile eşit iki cihaz g4 de 2 k ekran var daha iyi panel var daha iyi işlemci var daha iyi grafik kartı var daha iyi malzeme var daha iyi kamera var daha iyi kamera yazılımı var daha iyi diyafram değeri var ? nasıl olacak şuan ciddi anlamda imkansızı yapıyoruz g4 ile gm 5pülüs kıyaslanmaz hata olur lg ye ayıp olur o kadar diyosunuz 2. seride geçecek sorunlar vs e arkadaş bu g4 hep sorunlu seri ile mi kaldı yani o kadar insan aldı o kadar satış oldu bu adamlar akıl edemedimi anakartı düzeltmeyi ? sorarım size alınan her g4 de bu hata var diye garanti veremezsini ki imkansızın biride bu sen gider tr garantili alırsın teknoloji marketten eski seri denk gelir anakart sıkıntı çıkartır başkası gider hb den 1299 tl ye alır paşa gibi kullanır tık demez. keşke bunları diğer telefon için de desek farklı seri 2 4g de aynı hatalar varsa bu da demektir ki adamlar dikkat etmek istemiyor şu telefonu bizleri kobay yerine koyarak degil de güzel şekilde stabil haliyle getirip diğer markaları utandıracak şekilde ulan bunlar bizim verelim 800 tl den kullansınlar demeleri gerekirdi o zaman her halukarda arkalarında desteklerdim ama piyasayı yoklayıp 1000 tl altı dediysek 999 canım sız ne bekliyordunuz dergibi utanmasalar 999,99 tl den satarlardı.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
paralel ithalat demek garantisi yok demek değildir. doğubankdan faturasız almıyoruz cihazı sonuçta.
şikayetvar da lg mobile ile general mobile ın şikayet sayısı neredeyse aynı. lg nin misli misli fazla sattığını düşünürsek kimin başarılı olduğu ortada.

forumlarda vb yerlerde şikayetleri okursan bildiğin ayıplı malları bile yetkili servisler iadesini zorla yapıyorlar.
bu açıdan bakınca paralel ithalatdan farklı ne yapıyorlar merak ediyorum.

gidip bile bile kronik sorunlu alet almasınlar yeter. kronik sorun olmadıkça cihazlar sonradan bozulmuyor zaten.
kullanıcı hatasını da tamir etmiyorlar. olmayacak hasar için fazladan para vermenin anlamı yok.
çıkacak olası hasarın aradaki fiyat farkından daha düşük çıkma ihtimali de var.

en güzeli hiçbir sorun çıkmama ihtimali var ki bence en olası sonuç bu

Green_Ninja

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Tamam G4 zaten 5 Plustan kötü demiyorum.Ama aradaki fiyat farkı'da az değil ve G4 ün çıkış fiyatıda daha fazlaydı bu telefonda belki ucuzlayacak ve tüm sorunları çözülecek tam sorunları çözülsede G4 ten iyi olmayacak ama kendi fiyat seviyesindeki telefonlardan iyi olacak.Ve ben şuan 1000 tl fiyatında 5 Plus tan hataları düzeltilince iyi olan çok telefon düşünmüyorum

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Tamam G4 zaten 5 Plustan kötü demiyorum.Ama aradaki fiyat farkı'da az değil ve G4 ün çıkış fiyatıda daha fazlaydı bu telefonda belki ucuzlayacak ve tüm sorunları çözülecek tam sorunları çözülsede G4 ten iyi olmayacak ama kendi fiyat seviyesindeki telefonlardan iyi olacak.Ve ben şuan 1000 tl fiyatında 5 Plus tan hataları düzeltilince iyi olan çok telefon düşünmüyorum

doğrusun kardeş işte hani ne fiyatları bir ne özellikleri bir iki açıdan da g4 üstte.

onun yerine zenfone selfi mi gm mi deseler daha güzel ve kolay seçim olur du

Green_Ninja

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Zenfone selfie mi Gm 5 plus mı desler bence gm 5 plus

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
ısınma sorunu demişsiniz bu ne kadar bir ısınma 40 derece olmuyor inşallah

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
1000 tl civarında çok çeşit var. hatta hepsiburadada aralık olarak 750-1000 tl arasında en çok cihaz görünüyor.

pil ömrü istesem lenovo vibe p1
kamera istesem asus zenfone lazer 5.5"
tasarım istesem sony xperia m5 para yeterse c5 ultra- tt175 de fena değil
performans için general mobile plus 5
ortaya karışık birşey istesem türk telekom tt175 veya honor 7 var.

tüm bu cihazlar orta segment. haliyle bazı açılardan eksiklikleri var. önceliklere göre karar vermek lazım.
incelemerlden gördüğüm kadaryıla esiklikleri basitçe sıralarsak.
lenovo vibe p1 : yazılımsal sorunlar oluyor, malzeme kalitesi çok iyi sayılmaz. işlemci de öyle çok güçlü değil.
asus zenfone lazer: tasarım kötü. alt çerçeve gereksiz kalın. alt tuşlarda aydınlatma yok. işlemci pek güçlü değil.
sony xperia m5 ve c5 ultra : mediatek işlemci ve beraberinde gelen yazılımsal sorunlar.
general mobile plus 5 : malzeme kalitesi sıkıntılı. işçilik sorunları var. kamerada muammalar söz konusu.
turk telekom tt175 : mediatek işlemci ve türkiyeye türk telekom getirdiği için serviste parça bekleme süresi uzun olacaktır.

yazdıklarım forumda okuduklarım ve incelemelerde izlediklerime dayanmaktadır. düzeltmeye açıktır. yanlış gören lütfen belirtsin.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
honor 7 kötü yanları ? yazmamışın
onu henüz bilemiyorum. cihaz yeni cihaza özel sorunlar duymadım henüz. fakat servis konusunda tt175 ile aynı kaderi paylaşacağı kesin.
satış adeti olarak çok satmadığı sürece hem piyasada hemde serviste yedek parça bulmak sıkıntı oluyor. illaki geliyor ama süre alıyor.

SerkanBulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Boşuna uğraşmayın GM nin LG ye yetişmesi için daha çok fırın ekmek yemesi lazım ithalat ürünlerini beğenmeyenler arkadaşlar almadan kullanmadan bok atmayın ben aldım kullanıyorum çok iyi cihaz tık demedi 6.0 güncellemesi yüklemedim henüz gerek duymuyorum ilerde yavaşlarsa belki yüklerim ya da Android 7 falan gelirse onu yüklerim direkt olarak herneyse hepsiburada dan alacağınız zaman arayın müşteri hizmetlerini ben 602K serisi istiyorum derseniz size 602 k serisinden gönderirler zaten peynir ekmek gibi satıyorlar yorumlara dikkat ederseniz hergün üzerinde en az bir 20 yorum ekleniyor neden çünkü millet uyandı kazık yemek istemiyor ayrıca onlar da biliyor bana müşteri temsilcisi kendisi telefonda söyledi eğer ghost screen sorunu olursa koşulsuz değişim garantisi veryoruz diye ve bu sadece EVO iletişim garantisi adı altında ki sadece LG telefonlarda yapılıyor ayrıca telefondan kaynaklı bir problemde yine koşulsuz değişimi var aklınızda olsun satıcı olarak hepsiburada.com olacak gidipte delta dan falan almayın ghost screen li telefonları kakalarlar size

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Boşuna uğraşmayın GM nin LG ye yetişmesi için daha çok fırın ekmek yemesi lazım ithalat ürünlerini beğenmeyenler arkadaşlar almadan kullanmadan bok atmayın ben aldım kullanıyorum çok iyi cihaz tık demedi 6.0 güncellemesi yüklemedim henüz gerek duymuyorum ilerde yavaşlarsa belki yüklerim ya da Android 7 falan gelirse onu yüklerim direkt olarak herneyse hepsiburada dan alacağınız zaman arayın müşteri hizmetlerini ben 602K serisi istiyorum derseniz size 602 k serisinden gönderirler zaten peynir ekmek gibi satıyorlar yorumlara dikkat ederseniz hergün üzerinde en az bir 20 yorum ekleniyor neden çünkü millet uyandı kazık yemek istemiyor ayrıca onlar da biliyor bana müşteri temsilcisi kendisi telefonda söyledi eğer ghost screen sorunu olursa koşulsuz değişim garantisi veryoruz diye ve bu sadece EVO iletişim garantisi adı altında ki sadece LG telefonlarda yapılıyor ayrıca telefondan kaynaklı bir problemde yine koşulsuz değişimi var aklınızda olsun satıcı olarak hepsiburada.com olacak gidipte delta dan falan almayın ghost screen li telefonları kakalarlar size
Hiç ithalat ürün kullanmadım ama arkadaş çevremden gördüğüm kadarıyla bu adam haklı beyler . İthalat ürünü kesinlikle sorunludur durumu yok ! Arayıp insanca rica edip konuşursanız çozemeyecğiniz hiç bir sorun yok... İthalat ürünü güvenilir sitelerden alınırsa %95 sorunsuz kullanılabilmektedir .

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
1000 tl civarında çok çeşit var. hatta hepsiburadada aralık olarak 750-1000 tl arasında en çok cihaz görünüyor.

pil ömrü istesem lenovo vibe p1
kamera istesem asus zenfone lazer 5.5"
tasarım istesem sony xperia m5 para yeterse c5 ultra- tt175 de fena değil
performans için general mobile plus 5
ortaya karışık birşey istesem türk telekom tt175 veya honor 7 var.

tüm bu cihazlar orta segment. haliyle bazı açılardan eksiklikleri var. önceliklere göre karar vermek lazım.
incelemerlden gördüğüm kadaryıla esiklikleri basitçe sıralarsak.
lenovo vibe p1 : yazılımsal sorunlar oluyor, malzeme kalitesi çok iyi sayılmaz. işlemci de öyle çok güçlü değil.
asus zenfone lazer: tasarım kötü. alt çerçeve gereksiz kalın. alt tuşlarda aydınlatma yok. işlemci pek güçlü değil.
sony xperia m5 ve c5 ultra : mediatek işlemci ve beraberinde gelen yazılımsal sorunlar.
general mobile plus 5 : malzeme kalitesi sıkıntılı. işçilik sorunları var. kamerada muammalar söz konusu.
turk telekom tt175 : mediatek işlemci ve türkiyeye türk telekom getirdiği için serviste parça bekleme süresi uzun olacaktır.

yazdıklarım forumda okuduklarım ve incelemelerde izlediklerime dayanmaktadır. düzeltmeye açıktır. yanlış gören lütfen belirtsin.
doğru ama aralarında yine en dengeli gm5plus...