Lg g4 şarj sorunu

Bu konuyu okuyanlar

khaliza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Pazartesi günü lg g4 satın aldım fakat şarji geceden sabaha bile %3luk bir düşüş oluyor. Ekran süresi maksimum 2.5 saat. Normal midir yoksa sorun mu var diğer kullanıcılar yorum yaparsa sevinirim

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yeni alınan cihazın pilleri ham olduğu için böyle bir sorun yaşıyorsunuz. Cihazınız 10-15 şarj ve deşarj sonrası en yüksek performansı vermeye başlar. Bu konuyu fazla sıkıntı etmeyin. Yapmanız gereken şey pil sevisyesini hiçbir zaman %0'a indirmemek ve telefonun %0'dan sonra kapanmasına izin vermemek. Aksi halde pilin ilk şarj alması zorlaşmakta.Tavsiyem pil seviyesi %5'e indiği zaman (cihaz kapalı şekilde tavsiyemdir) %100 şarj seviyesine ulaştırıp kullanmak. Yeni nesil li-poly pillerde cihaz şarjdayken cihazı kullansanız bile bunun pil hücrelerine herhangi bir zararı yoktur. Zenfone 2 kullancısı olarak ilk aldığımda pil performansından memnun değildim fakat tam 1 ay sonra pil hücreleri tam kapasite çalışmaya başladı ve şuan en yüksek performansı alıyorum.

Son düzenleme:

khaliza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah birader ciddeb rahatlattın beni sağ olasin

khaliza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bundan 1 hafta sonra 4 saate kadar aldim ama sonrasinda tekrar dustu ve maksimum 2.50 saat aldım. Bu da bugun aldigim sure.

Ekli dosyalar

• ImageThumbnail2.jpg
    ImageThumbnail2.jpg
    30.7 KB · Görüntüleme: 755

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Merhabalar Konuyu hortlartıcam ama ,

LG G4 te pil sorunu yaşıyor iseniz telefonu şarja takıp 16 saat süre boyunca şarjdan çıkarmayınız (akıllı pil teknolojisi daha çok ilerleyemediği için böyle bir problem olmuş).

Bu yöntem İle..

Normalde 1 günü zor çıkarırken şu an sabah 8:30 da işe gidiyorum ortalama gidiş geliş yolda 3 saat kesintisiz kullanıyorum iş yerindede bir çok görüşme yapıyorum ve full wifi ye bağlı bir şekilde akşam 11 gibi eve geliyorum ortalama 2 saat daha takılıyorum (wifi) sonrasında %5 e düşüyor. anlıcağın gayet memnunum şu an.

khaliza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir zararı yoktur umarım bilgi nereden? Ve sürekli mi tekrarlamalıyım bunu?

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Bilgiyi teknolojioku.com adlı bir siteden aldım sadece bir kere yapman yeterli. Kalibrasyon için.

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bu konu gerçekten işe yarıyor mu ve telefonun kapalı mı olması gerekiyor. Çoğu sitede bunu bir hafta boyunca yapammiz yazıyordu ama bir gün yeterli olur mu

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Bu konu gerçekten işe yarıyor mu ve telefonun kapalı mı olması gerekiyor. Çoğu sitede bunu bir hafta boyunca yapammiz yazıyordu ama bir gün yeterli olur mu

Konu hortladı ama söyliyeyim 1 kere yapman yeterli 16-20 saat arası şarjda durması yeterli.