LG G4 mü yoksa Note 4 mü ?

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Dün yani yaklaşık 7-8 saat önce G4 satın aldım. Cihaz çok başarılı bunu söylemek istiyorum başta.

Arayüzü çok hoş, hoş yada çok güzel demek az kalır.

Quadbeat 2 kulaklığı kaldı bana G2'den, QB2 ile G4'ün kutusundan çıkan QB3'ün karşılaştırmasını yaptım, çok daha iyi hale getirilmiş.

İphone 5s kullanıcısıydım, hala kullanıcısıyım kenarda duruyor sadece kişisel telefonum G4 oldu.

5s'den kalan orjinal earpods ile kıyaslama yaptığımızda yanlış hatırlamıyorsam, earpods Quadbeat 2'den daha iyi sonuç vermişti.

Fakat Quadbeat 3 her ikisinden de iyi sonuç verdi, hoparlörü çok kuvvetli ve cızırdama vs olmadan kusursuz yüksek ses iletiyor.

Cihazın stabilitesinden yada yağ gibi akıcılığından hiç bahsetmeyeceğim.

Snapdragon 808 işlemcisinin kullanılması çok güzel olmuş, çünkü 810 fazla güç tüketimi ve ısınma problemleri olan bir işlemciydi.

808 işlemcisi ise 805 ile 810 arası bir işlemci, 805'den iyi, 810'dan bir tık aşağıda bir işlemci performans olarak.

Fakat 64 bit desteği ve barındırdığı teknolojiler hoş.

G3'de ısınma sorunu yaşayan LG, tekrar aynı sorunu yaşamamak için 808 tercih etti belli ki.

G2'den 5s'e geçtim ve şarj konusunda hüsrana uğradım, 5s'den G4'e geçince şarj konusunda mutlu oldum :)

Fakat G2 ile G4'ün şarjını kıyaslayacak olursak şu anda söyleyebileceğim birşey yok çünkü cihaz 5 6 saattir elimde, şarjı güzel gitsede ekran açık kalma süresi vs bunların sürelerini falan test etmediğim için G2'nin üzerine neler koyulup G4 olmuş bunu paylaşmak isterdim fakat artık 1-2 gün sonra yazarım buraya.

Performans konusunda 808 güzel bir işlemci, grafik işlemciside gayet güzel ve performanslı çalışıyor çok beğendim.

İlk iş modern combat 5 blackout test etmeti ve güzel sonuç verdi.

G2'de ısındıktan sonra çekirdek hızlarını düşürüp frame drop'a yol açan sorun kitkat güncellemesi ile biraz giderildi, lollipop ilede biraz daha giderildiğini umuyorum.

Fakat G4'de frame drop olayını görmedim, G2 ve G3'de bu droplar vardı fakat ben şöyle 30 dakikalık oynayışımda rastlamadım.

Buda benden LG'ye 1+.

Anlatabileceğim çok şey var fakat aklıma gelmiyor, belki gelirse paylaşırım.

Note 4'de güzel telefon fakat belli bir süreden sonra touchwiz hantal çalışıyor, takılmalar yavaşlamalar yada donmalar yaşayabilirsiniz.

Ben samsung'a para verme taraftarı biri değilim, donanımsal olarak çok güzel cihazlar çıkartsada arayüz olarak berbatlar.

Bugün birinde S4 mini gördüm, donmadan kafayı sıyırdı, bataryayı çıkartıp tekrar taktı.

Samsung'a para verme taraftarı değilim, bu yüzden G4 öneriyorum, G2 ve G3'ün üzerine çok şeyler eklemişler.

Kamera konusuna hiç ama hiç girmeyeceğim olağanüstü...

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Dün yani yaklaşık 7-8 saat önce G4 satın aldım. Cihaz çok başarılı bunu söylemek istiyorum başta.

Arayüzü çok hoş, hoş yada çok güzel demek az kalır.

Quadbeat 2 kulaklığı kaldı bana G2'den, QB2 ile G4'ün kutusundan çıkan QB3'ün karşılaştırmasını yaptım, çok daha iyi hale getirilmiş.

İphone 5s kullanıcısıydım, hala kullanıcısıyım kenarda duruyor sadece kişisel telefonum G4 oldu.

5s'den kalan orjinal earpods ile kıyaslama yaptığımızda yanlış hatırlamıyorsam, earpods Quadbeat 2'den daha iyi sonuç vermişti.

Fakat Quadbeat 3 her ikisinden de iyi sonuç verdi, hoparlörü çok kuvvetli ve cızırdama vs olmadan kusursuz yüksek ses iletiyor.

Cihazın stabilitesinden yada yağ gibi akıcılığından hiç bahsetmeyeceğim.

Snapdragon 808 işlemcisinin kullanılması çok güzel olmuş, çünkü 810 fazla güç tüketimi ve ısınma problemleri olan bir işlemciydi.

808 işlemcisi ise 805 ile 810 arası bir işlemci, 805'den iyi, 810'dan bir tık aşağıda bir işlemci performans olarak.

Fakat 64 bit desteği ve barındırdığı teknolojiler hoş.

G3'de ısınma sorunu yaşayan LG, tekrar aynı sorunu yaşamamak için 808 tercih etti belli ki.

G2'den 5s'e geçtim ve şarj konusunda hüsrana uğradım, 5s'den G4'e geçince şarj konusunda mutlu oldum :)

Fakat G2 ile G4'ün şarjını kıyaslayacak olursak şu anda söyleyebileceğim birşey yok çünkü cihaz 5 6 saattir elimde, şarjı güzel gitsede ekran açık kalma süresi vs bunların sürelerini falan test etmediğim için G2'nin üzerine neler koyulup G4 olmuş bunu paylaşmak isterdim fakat artık 1-2 gün sonra yazarım buraya.

Performans konusunda 808 güzel bir işlemci, grafik işlemciside gayet güzel ve performanslı çalışıyor çok beğendim.

İlk iş modern combat 5 blackout test etmeti ve güzel sonuç verdi.

G2'de ısındıktan sonra çekirdek hızlarını düşürüp frame drop'a yol açan sorun kitkat güncellemesi ile biraz giderildi, lollipop ilede biraz daha giderildiğini umuyorum.

Fakat G4'de frame drop olayını görmedim, G2 ve G3'de bu droplar vardı fakat ben şöyle 30 dakikalık oynayışımda rastlamadım.

Buda benden LG'ye 1+.

Anlatabileceğim çok şey var fakat aklıma gelmiyor, belki gelirse paylaşırım.

Note 4'de güzel telefon fakat belli bir süreden sonra touchwiz hantal çalışıyor, takılmalar yavaşlamalar yada donmalar yaşayabilirsiniz.

Ben samsung'a para verme taraftarı biri değilim, donanımsal olarak çok güzel cihazlar çıkartsada arayüz olarak berbatlar.

Bugün birinde S4 mini gördüm, donmadan kafayı sıyırdı, bataryayı çıkartıp tekrar taktı.

Samsung'a para verme taraftarı değilim, bu yüzden G4 öneriyorum, G2 ve G3'ün üzerine çok şeyler eklemişler.

Kamera konusuna hiç ama hiç girmeyeceğim olağanüstü...
Hocam az önce iPhone 6 Plusu sattım jailbreak çıkmıyor diye artık illah ettirdi dayanamadım ben de hepsiburada dan LG G4 sipariş ettim kullanıcıların gerçekten olumlu yorumları var

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam bir telefona 2500 tl verip bir uygulamaya 4. 5 tl vermek ağır gelmemesi gerekiyor.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bu sözümden vazgeçtim ayrıca :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam bir telefona 2500 tl verip bir uygulamaya 4. 5 tl vermek ağır gelmemesi gerekiyor.
Hocam tek sorun onda değil tweakler yok sıkıntı ora dosya indiremiyorsun mesela 1 hafta önce ubuntu yüklemiştim sisteme daha sonra windows kuramıyordum iphonedan sadece bilgi okuyabildim Android olsa dosyayı indirir atar sorunumu hemencecik hallederdim ayrıca orta tuş baya problem sürekli basıyorsunuz inanın bozulacak diye korkuyordum bi de ben Androide demiştim yazılım optimizasyonu yok diye iOS da aynı şekilmiş facebook uygulaması yüklüydü Asphalt 8 oynayayım dedim tamam çok güzel akıcı ancak takılma oluyor saliselik yani o eski stabil iOS dan eser yok onu geçtim hafızası 16 gb idi ilk gün alır almaz doldu zaten G4 almakla iyi bir iş yaptığımı düşünüyorum

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
G4 alanlar kac paraya aldı cunku 1999 liraya düşmüş :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu sözümden vazgeçtim ayrıca :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam tek sorun onda değil tweakler yok sıkıntı ora dosya indiremiyorsun mesela 1 hafta önce ubuntu yüklemiştim sisteme daha sonra windows kuramıyordum iphonedan sadece bilgi okuyabildim Android olsa dosyayı indirir atar sorunumu hemencecik hallederdim ayrıca orta tuş baya problem sürekli basıyorsunuz inanın bozulacak diye korkuyordum bi de ben Androide demiştim yazılım optimizasyonu yok diye iOS da aynı şekilmiş facebook uygulaması yüklüydü Asphalt 8 oynayayım dedim tamam çok güzel akıcı ancak takılma oluyor saliselik yani o eski stabil iOS dan eser yok onu geçtim hafızası 16 gb idi ilk gün alır almaz doldu zaten G4 almakla iyi bir iş yaptığımı düşünüyorum
Bize hayırlı olsun demek düşer :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba. Benim note 4 ön kamera bozuk çıktı ürün iadesi istedim kabul edildi ne zaman verirler ?

2250 tl alacağım var. LG 4 pil ömrü yazılanlara göre endişelendiriyor. Gerçekten yarım gün mü idare ediyor.Dışarı çıktığımda 1 gün idare etsin yeter dışarda oyun oynayıp video izlemiyorum :D

D

Diskogezgin

SDN Okuru
Bir haftadir g4 kullaniyorum oncesinde de g2 kullaniyordum lg almam diye dusunuyordum g4 u görünce dayanamadim aldim iyiki almisim arayuz cok iyi kamera eşsiz akşam gercekten harika cekimler yapiyor. Lg g2 nin devami g3 degil g4 olmus kesinlikle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
quote_icon.png
SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Lg'nin sitesine bakın. Orada Hepsiburada yok!!!

kargo gelsin bi sizlerle paylaşırım hangi garanti olduğunu ama büyük ihtimal lg türkiye garantilidir

• merhaba, hepsi burada da satılan telefonun lg türkiye garantisi var mı? fiyat normalden 200 lira düşük de, acaba garantiyle ilgili bi sıkıntı olduğundan mı öyle?
  • LG Türkiye Merhaba Emre, sitemizde yer alan yetkili satıcılar dışındaki kuruluşlardan ürün almamanı öneriyoruz. Bu tip satış kanallarında satılan cihazlar, LG Türkiye garantisi altında değil distribütör garantisi altında olmaktadır. Bu durumda cihaz paralel ithalat olduğundan bizim servislerimizden ücret karşılığı yararlanmak zorunda kalabilirsin. Ayrıca, güncelleme sorunları, fazla ısınma, çatlama gibi pek çok problem de cihazlar firmamız tarafından ithal edilmediği için kullanıcılarımızın karşısına çıkmaktadır. Ürünü satın almak isteyen kullanıcılarımıza LG*NEREDEN ALABİLİRİM*| LG TÜRKİYE adresimizde yer alan yetkili satış kanallarını tercih etmelerini öneriyoruz. İlgin için teşekkürler.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Al birini vur ötekine ama illa biri tercih edilecekse kullanıcı deneyimi bakımından Note4
Donanım bakımından g4 olurdu

mertec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar, konuyu baştan sona okudum ama herşeye cevap bulamadım, bende bu iki telefon arasında kaldım. Beni kararsız bırakan sebepler bunlardan ibaret siz ne düşünüyorsunuz?

-LG G4'de ekran 5.5 inç ve tuş takımı ekranın bir kısmını kullanıyor fakat Note 4 5.7 inç

-LG G4'de güncelleme desteği daha iyi Samsung güncellemeleri çok geç yolluyor. LG ise çok fazla zaman geçmeden yolluyor
-Note 4'de S Pen var bu da kullanım kolaylığı ve şıklık sağlıyor
-Note 4'ün işlemcisi çok daha iyi bir işlemci
-LG G4 arayüzü Note 4'den daha stabil çalışıyor

Aslında iki gün önce Note 4'ü alacaktım fakat LG G4'ü gördüm ve çok şık gözüktü biraz kurcaladım gayet de güzeldi ve tutması kolaydı. Sonra Note 4 ile karşılaştırdım ve beni kararsız kılan bu sonuçlara ulaştım. Note 4'deki touchwize güvenebilir miyim bu beni korkutuyor sadece, telefon aldım mı 2-3 yıl arası bir süre kullanıyorum. telefonun takılmalar yapmasını istemem. Sizce hangisini almalıyım?

Luck Star

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, konuyu baştan sona okudum ama herşeye cevap bulamadım, bende bu iki telefon arasında kaldım. Beni kararsız bırakan sebepler bunlardan ibaret siz ne düşünüyorsunuz?

-LG G4'de ekran 5.5 inç ve tuş takımı ekranın bir kısmını kullanıyor fakat Note 4 5.7 inç

-LG G4'de güncelleme desteği daha iyi Samsung güncellemeleri çok geç yolluyor. LG ise çok fazla zaman geçmeden yolluyor

Aslında iki gün önce Note 4'ü alacaktım fakat LG G4'ü gördüm ve çok şık gözüktü biraz kurcaladım gayet de güzeldi ve tutması kolaydı. Sonra Note 4 ile karşılaştırdım ve beni kararsız kılan bu sonuçlara ulaştım. Note 4'deki touchwize güvenebilir miyim bu beni korkutuyor sadece, telefon aldım mı 2-3 yıl arası bir süre kullanıyorum. telefonun takılmalar yapmasını istemem. Sizce hangisini almalıyım?
Lg hakkında yorum yapmıyorum artık sırf lg g2 ve g3 kullandığım için taraflı olduğumu düşünüyorlar.
Note serisi Samsung'un alınabilir en iyi telefon serisidir. Güncelleme açısından ne olur bilmem ancak şuan sorun yok gibi. Ancak her touchwiz in kaderi olduğu gibi 2 - 3 yıl sonra ne olur kimse bilemez. Durumu tahmin etmek zor olmasa gerek :) lg sadece cihazda bulunan yazılımdan sonra çıkan ilk güncellemeyi çok hızlı veriyor sonrakiler çok geç ama 0 sorun öle geliyor.

Cem durak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G4 suanda camera olarak piyasadaki en kaliteli telefon tabiki diger ozellikleride es gecilemez sonucta amiral gemisi samsung note 4 e gelince ben not 3 kullaniyorum suanda guncelleme gelmedi hala ve eminim ki note 4 unde sonu ayni olacak sonuc olarak samsung kesinlikle alma. Ayni paraya iphone da alabilirsin stabil telefon sonucta.

mertec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Lg hakkında yorum yapmıyorum artık sırf lg g2 ve g3 kullandığım için taraflı olduğumu düşünüyorlar.
Note serisi Samsung'un alınabilir en iyi telefon serisidir. Güncelleme açısından ne olur bilmem ancak şuan sorun yok gibi. Ancak her touchwiz in kaderi olduğu gibi 2 - 3 yıl sonra ne olur kimse bilemez. Durumu tahmin etmek zor olmasa gerek :) lg sadece cihazda bulunan yazılımdan sonra çıkan ilk güncellemeyi çok hızlı veriyor sonrakiler çok geç ama 0 sorun öle geliyor.

2.5 yıldır S3 kullanıyorum telefonu hor kullanmam çok iyi bakarım ama touchwiz S3 te bıktırdı. Şuan cyanogen 11 kullanıyorum s3 te ama hala takılmalar oluyor Note 4 ü çok beğeniyorum fakat touchwize güvenemiyorum. Note 4 ile ilgili farklı yorumlar dolu. G4 çok güzel olmuş ama sd808 nasıl bir deneyim sunar orasıda ayrı konu nokta atışı yapacak bir telefon üretemediler

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157

Kesinlikle G4.

Snapdragon 808, 810'un ısınma sorununun devası olarak ortaya çıktı zaten. Tarif edecek olursak tam olarak akıllı kamera işlemcisi. Zaten G4 de akıllı telefondan çok akılli kamera diye tanıtıldı bence. 4K çekimlerde dahi ısınmayan yegane işlemcilerden. Snapdragon 810'daki ısınma sorunlarından çekinen ve G Flex 2'de mecbur hız düşürmesi yapmak zorunda kaldığından LG bu cihazını Snapdragon 808 ile çıkardı. Cihaz bu işlemci sayesinde stabil ve sıcaklığı normal seviyede.

Ayrıca Note 4 G4 ile kıyaslanmamalı. Rakibi G4 değil Note 4'ün.
64 biti kilitleyip utanmadan lollipop güncellemesinde dahi açmayan SAMSUNG için söylenecek söz kalmıyor.

S pen ve kapasitif tuşları olmasa bu Samsung'u ayakta tutan ne olurdu merak ediyorum.

Şu an G4 Note 4'ün fersah fersah önünde. Gerek kamera gerek arayüz stabilitesi gerek işlemci.

Note 4 kötü bif cihaz değil. Onu kötü yapan 64 bit kilidi ve Touchwiz. Touchwiz hala aynı hantallıkla yoluna devam ediyor. Optimus arayüzü Black-2X-4XHD-G-G2 dahil olmak üzere hiç hoş görüntüsü olmayan oldukça kaba bir görünüme sahipti. Ta ki G3'deki radikal değişikliklere kadar.

G4'de de bu muhteşem G3 arayüzünün üzerine ufak dokunuşlar yapıp hareketler ağırlıklı LG UX 4.0'ı tanıttılar.

LG cihazlar kullanım kolaylığı bakımından android ekosisteminde bir numada.

Snapdragon 808 ve G4 ilişkisini anlatmaya gerek yok zaten. Ruh ikizi gibiler. Birbirini tamamlıyorlar.

LG güncelleme desteği konusunda da kendini kanıtladı. Tün firmaların amiral gemileri arasında lollipopa kavuşan ikinci cihaz G3. Bu yönden LG kullanıcısını üzmemeye gayretli. Önce L90 ve G3 beat'e lollipop verdi sonra G2'ye daha da sonra G2 miniyi lollipopladı.

G4 bu senenin cihazı. Henüz G4'ün üzerine çıkan bir cihaz göremedim. Zaten tek rakibi S6 Edge ile Z3+.

Emre Krcgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence Note serisi Samsung'un en kaliteli telefonlarıdır ancak o da bir Samsung kanında var ufak şeylerde takılması güncellemeyi geç alması ve unutulması.Bunlara rağmen bende Note 4 almayı düşünüyordum bugün bir teknoloji mağazasında Note 4 inceliyordum mesajlara tıkladım ve telefon kendini yeniden başlattı :D size soruyorum bu telefonu öveyim mi gömeyim mi ?

mertec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kesinlikle G4.

Ayrıca Note 4 G4 ile kıyaslanmamalı. Rakibi G4 değil Note 4'ün.
64 biti kilitleyip utanmadan lollipop güncellemesinde dahi açmayan SAMSUNG için söylenecek söz kalmıyor.

S pen ve kapasitif tuşları olmasa bu Samsung'u ayakta tutan ne olurdu merak ediyorum.

Şu an G4 Note 4'ün fersah fersah önünde. Gerek kamera gerek arayüz stabilitesi gerek işlemci.

Note 4 kötü bif cihaz değil. Onu kötü yapan 64 bit kilidi ve Touchwiz. Touchwiz hala aynı hantallıkla yoluna devam ediyor. Optimus arayüzü Black-2X-4XHD-G-G2 dahil olmak üzere hiç hoş görüntüsü olmayan oldukça kaba bir görünüme sahipti. Ta ki G3'deki radikal değişikliklere kadar.

G4'de de bu muhteşem G3 arayüzünün üzerine ufak dokunuşlar yapıp hareketler ağırlıklı LG UX 4.0'ı tanıttılar.

LG cihazlar kullanım kolaylığı bakımından android ekosisteminde bir numada.

Snapdragon 808 ve G4 ilişkisini anlatmaya gerek yok zaten. Ruh ikizi gibiler. Birbirini tamamlıyorlar.

LG güncelleme desteği konusunda da kendini kanıtladı. Tün firmaların amiral gemileri arasında lollipopa kavuşan ikinci cihaz G3. Bu yönden LG kullanıcısını üzmemeye gayretli. Önce L90 ve G3 beat'e lollipop verdi sonra G2'ye daha da sonra G2 miniyi lollipopladı.

G4 bu senenin cihazı. Henüz G4'ün üzerine çıkan bir cihaz göremedim. Zaten tek rakibi S6 Edge ile Z3+.

Zaten G4'e rastlamamış olsam o an note 4'ü alacaktım. Sonra biraz daha beklemem gerekiğini düşündüm. G4 daha mantıklı gelmeye başladı ama içinde ara model bir işlemci var tek sıkıntısı orada

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Zaten G4'e rastlamamış olsam o an note 4'ü alacaktım. Sonra biraz daha beklemem gerekiğini düşündüm. G4 daha mantıklı gelmeye başladı ama içinde ara model bir işlemci var tek sıkıntısı orada
Olmasa G4 hepsinden çok ısınacaktı.

S810 kullanıp 2K ekran kullanan yegane uluslararası cihaz üreticisi olarak tarihe geçerdi LG. Cihazı tutmaya korkardınız hele yazın. Cayır cayır yanardı.

Zaten G3'deki Snapdragon 801 o 2K ekran yüzünden cayır cayır ısındı.

Bu işlemci Snapdragon 805'den daha güçlü ancak güç tasarrufunu önde tutmak için ekran bileşenini Adreno 420 yerine 418 olarak seçtiler. Performansa ciddi şekilde yansıyor mu? Ben görmedim. Oyun performanslarına bakabilirsiniz bence çoğu Snapdragon 810'luyu deviriyor LG bu cihazla.

LG en akıllıca olanı yaptı. İşlemci üzerinde Qualcomm LG ortaklığında çalışıldı. O yüzden özellikle LG kullandı.

Snapdragon 810,808'i aratır bir performans sunacak zaten o ısınmayla. Sony'i geçelim Z3+ da soğutmalı boru sistemi var. Peki hTC neye güvenip S810 koydu M9a. Ya da LG neye güvenip S810 koydu G Flex 2'ye. Iki cihazında Cpu hızları mecburi olarak ısınmadan dolayı aşağı çekildi. Aslında o kadar ısınmaya bile şükredilmeli. Diğer türlüsünü hayal bile edemiyorum.