LG G4 H815TR Root %100 Sorunsuz

Bu konuyu okuyanlar

Y

Yılmazözt

SDN Okuru
Bir sorum olacak. Bu root işlemini yapınca root sayacı aktif oluyormu? Yani cihaz arıza yaptığında biz orjinal yazılımını geri yüklersek veya OTA üzerinden güncelleme yaparsak teknik servis bu cihazın rootlandığını anlıyor mu? En çok merak ettiğim soru bu.

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir sorum olacak. Bu root işlemini yapınca root sayacı aktif oluyormu? Yani cihaz arıza yaptığında biz orjinal yazılımını geri yüklersek veya OTA üzerinden güncelleme yaparsak teknik servis bu cihazın rootlandığını anlıyor mu? En çok merak ettiğim soru bu.

bildiğim kadarı ile lg lerde samsungdaki knox gibi bir root sayacı (aslında root sayacı değilde bootloader kilid açılması ile başlayan rom yükleme sayacı da denilebilir) yok. birde bu yöntemde bootloader kilidini açmadığımız için servise teli gönderirken orjinal imajını atarsanız farkına varacaklarını zannetmiyorum.

By_Typhoon*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamın aleyküm. Arkadaşlar lg g4 815tr telefonum var. Ne yaptım ne ettiysem otg kablosu ile telefona klavye,mouse,flash disk,gamepad hiçbir şey bağlayamadım. telefonun otg usb desteklediği de yazıyor. Otg kablomun çalıştığından eminim iki ucu usb kabloyu pc ye taktığımda otg ile birlikte telefonum şarj oluyor. gamepad bağlıyorum ışığı yanıyor ama çalışmıyor. Konuda 4 tane telefona root yaptık demişsiniz acaba otg usb deneme şansınız oldu mu ? root atarsam bu işlemleri uygulayarak otg usb özelliğini kulllanabilir miyim ? yada rootsuz olarak fifa 16 gibi oyunları gamepad ile nasıl oynayabilirim. şimdiden teşekkürler.

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamın aleyküm. Arkadaşlar lg g4 815tr telefonum var. Ne yaptım ne ettiysem otg kablosu ile telefona klavye,mouse,flash disk,gamepad hiçbir şey bağlayamadım. telefonun otg usb desteklediği de yazıyor. Otg kablomun çalıştığından eminim iki ucu usb kabloyu pc ye taktığımda otg ile birlikte telefonum şarj oluyor. gamepad bağlıyorum ışığı yanıyor ama çalışmıyor. Konuda 4 tane telefona root yaptık demişsiniz acaba otg usb deneme şansınız oldu mu ? root atarsam bu işlemleri uygulayarak otg usb özelliğini kulllanabilir miyim ? yada rootsuz olarak fifa 16 gibi oyunları gamepad ile nasıl oynayabilirim. şimdiden teşekkürler.

piyasada 5-10 tl ye satılan otg kabloları kullanmamanız tavsiye olur. pc ye bagladıgında sarj oluyor olması içindeki data ileten incecik kabloların sağlam oldugunu göstermez elektrik iletimi çalışıyordur en fazla onun da cok saglıklı olmayacagı kanaatindeyim
önerim kullanmayın o kabloyu
kaliteli bir otg kablo alın
saygılar

ReQueM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada anlatılan yöntemle telefonu rootladım. Daha sonra buradaki yöntemle telefonu android 6 ya yükselttim fakat root gitti :D
Şimdi tekrar burada anlatılanları uygulayarak android 6 yı rootlayabilir miyim acaba uyum sorunu olması muhtemel midir?

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada anlatılan yöntemle telefonu rootladım. Daha sonra buradaki yöntemle telefonu android 6 ya yükselttim fakat root gitti :D
Şimdi tekrar burada anlatılanları uygulayarak android 6 yı rootlayabilir miyim acaba uyum sorunu olması muhtemel midir?
marshmallow root enjeksıyonu burdaki yöntemle çalışmaz biraz bekleyin

aslan0640

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kolay gelsin bende android 6 kullanıyorum tekrar lollipop a dönüp bu işlemi yapmak istiyorum kdz lollipop stock rom yüklüyorum bu seferde telefon açılış ekranında kalıyor.
android 6 nın başka türlü root yöntemi varmıdır? yada bootloader kilidini nasıl açarım? bu arada telefon yutdışı imei atıldı. lg dev.com da sorgulattıgımda SİNGAPUR çıkışlı görünüyo bootloader unlock izni vermiyor.

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kolay gelsin bende android 6 kullanıyorum tekrar lollipop a dönüp bu işlemi yapmak istiyorum kdz lollipop stock rom yüklüyorum bu seferde telefon açılış ekranında kalıyor.
android 6 nın başka türlü root yöntemi varmıdır? yada bootloader kilidini nasıl açarım? bu arada telefon yutdışı imei atıldı. lg dev.com da sorgulattıgımda SİNGAPUR çıkışlı görünüyo bootloader unlock izni vermiyor.

korkarım iyi haber veremeyecegim:
1.bootloader unlock ne yazıkki halen avrupa varyant olan h815 dışında mümkün değil
2.android sürüm 5 ten 6 ya gecince marshmallow kernel yükleniyor bu da lolipopa geri dönüşü kdz yöntemi ile neredeyse imkansız kılıyor
3. yabancı forumlarda daha önceden alınmış aynı varyantın imajını geri atıp lolipopa döndüklerini söyleyenler var ama telefonun brick olması yani hiç çalışmama olasılıgı var :(
naçizane önerim 6 ya güncellememek güncelledi isenizde biraz beklemek
saygılar

VoLKaNSuLTaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
korkarım iyi haber veremeyecegim:
1.bootloader unlock ne yazıkki halen avrupa varyant olan h815 dışında mümkün değil
2.android sürüm 5 ten 6 ya gecince marshmallow kernel yükleniyor bu da lolipopa geri dönüşü kdz yöntemi ile neredeyse imkansız kılıyor
3. yabancı forumlarda daha önceden alınmış aynı varyantın imajını geri atıp lolipopa döndüklerini söyleyenler var ama telefonun brick olması yani hiç çalışmama olasılıgı var :(
naçizane önerim 6 ya güncellememek güncelledi isenizde biraz beklemek
saygılar

hocam ben 6.0 yükledikten sonra v20a-tur olan versiyonumu bir gazla v20b-0gh gibi bir sürüme kdz ile flasladım ve sürümüm v20b oldu.ama pişmanlıkla v20a-tur a dönmek isteyince nette buldugum v10b-tur kdz sini flasladım ve 5.1 e dönebildim bende oldu yani garanti 5.1 e döndüğünü gördüm downgrade yapabildim.

bootloader konusunda da xda da türk bir arkadaş videolu kanıtla 815(eu) versiyonunu relock yapabilmiş ve imei değiştirebilmiş.Merakla hala tr varyant için lg yi bekliyoruz ama inşallah uzun bir bekleyiş olmaz.

M

MEHMET YILDIZ

SDN Okuru
tek sıkıntım şu linux wmvare kullanarak çalıştırıyorum masaüstüne dosyaları koyuyorum ama şöylede bir sorum var bu ubuntudan komut satırını açıp root işlemine geçince hiçbir yazı çıkmıyomu çıkınca mı tamam ben dosyanın adının değiştiğini görüyorum ama komut satırında tamamlandı falan demiyo en son mu adı değişiyo yoksa ilk adı değişiyo sonra işleme geçiyo

M

MEHMET YILDIZ

SDN Okuru
android 6 üzerinde çalışıyorum 1 saate haber veririm ilk yöntemi ben açıklayacağım root etmeyi başarırım tahminime göre türkiyede ilk olacak sistem aynı ama mantık farklı

S

SDN Okuru0571

SDN Okuru
Arkadaşlar tek bir sorunum var: vmware ile ubuntu kurdum ınject root dosyalarını bilgisayardan ubuntu ya atıyorum ancak ne yaptıysam telefonun imajı olan 4,04gb lık dosyayı atamadım. Kopyalayıp gibi oluyor ama görünmüyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

M

mzgunes

SDN Okuru
wmvare ile kurulan ubuntu yada linuxta masaüstü disk boyutu düşük olduğundan kopyalayamazsınız. ancak bilgisayara takıp vmwareye tanıtacağınız bir usb bellekten yapabilirsiniz. tabi rootlayacağınız img dosyasıda flash bellekte olmalı.

ertas71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlem tamam.V20d için de birşeyler çıkar inşallah.

Orkun Alisveris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, ben de en sonunda LG G4 aldım H815tr 601 serisi, içinden Android 6.0 çıktı. Bu yöntem android 6.0 için de geçerli mi acaba?

ertas71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok dostum,sadece 5.1 için geçerli şimdilik.6.0 için bizde beklemedeyiz.

realyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkürler hepsini sırayla yaptım oldu. ubuntu-16.04.2-desktop-i386.iso bu dosyayı google dan bulabilirsiniz. sonra rüfus ile çok kolay şekilde yükleyebilirsiniz usbye. sadece iso dosyasını seçip bu indirdiğiniz dosyayı gösterin yeter. ayrıca 6 dan sonra 5 e geçemeyenler için genisys rom var sezerşimşek isimli birisinin sitesinden de bulabilirsiniz onu yükleyin sonra lg up programı ile 5 e sorunsuz geçiliyor. ben öyle yaptım. ayrıca benim sıkıntım lg g4 6 ya geçince mart 2017de bi güncelleme geldi v20i diye bilirsiniz. ondan sonra telefona bildirim gelmeden de ekran açılıp kapanıyor. deli oldum resmen. sırf bu yüzden telefondan soğudum yeminle. bunu nasıl düzeltebilirim? 5 e geçiyorum gene düzelmiyor. o güncellemeden önce böyle bir sorun yoktu telefonda yazılım yaptı ne yaptıysa. ya da ben jelatin vardı onu çıkarttım ondan dolayı da olmuş olabilir mi ? root yaptım hala aynı olay devam ediyor. telefondan sırf bu yüzden nefret ediyorum yaa. çözümü bilen var mı ? bildirim falan olmasa da olur yeter ki şu ışık yanmasın. geceleri bile yatarken telefonu ters çevirmek zorunda kalıyorum. lütfen yardım

Mocean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok teşekkürler hepsini sırayla yaptım oldu. ubuntu-16.04.2-desktop-i386.iso bu dosyayı google dan bulabilirsiniz. sonra rüfus ile çok kolay şekilde yükleyebilirsiniz usbye. sadece iso dosyasını seçip bu indirdiğiniz dosyayı gösterin yeter. ayrıca 6 dan sonra 5 e geçemeyenler için genisys rom var sezerşimşek isimli birisinin sitesinden de bulabilirsiniz onu yükleyin sonra lg up programı ile 5 e sorunsuz geçiliyor. ben öyle yaptım. ayrıca benim sıkıntım lg g4 6 ya geçince mart 2017de bi güncelleme geldi v20i diye bilirsiniz. ondan sonra telefona bildirim gelmeden de ekran açılıp kapanıyor. deli oldum resmen. sırf bu yüzden telefondan soğudum yeminle. bunu nasıl düzeltebilirim? 5 e geçiyorum gene düzelmiyor. o güncellemeden önce böyle bir sorun yoktu telefonda yazılım yaptı ne yaptıysa. ya da ben jelatin vardı onu çıkarttım ondan dolayı da olmuş olabilir mi ? root yaptım hala aynı olay devam ediyor. telefondan sırf bu yüzden nefret ediyorum yaa. çözümü bilen var mı ? bildirim falan olmasa da olur yeter ki şu ışık yanmasın. geceleri bile yatarken telefonu ters çevirmek zorunda kalıyorum. lütfen yardım
hocam 5.1'e yaptınız değilmi oldu ?

realyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam 5.1'e yaptınız değilmi oldu ?
aynen H815TR10D_00.kdz bu sürüm yani 5.1
--- Gönderi Güncellendi ---
clock yani saati silmişim yanlışlıkla sonra yenisini yükledim ama yine de çalışmadı ben de format atayım dedim hard reset sonra setup wizard çalışmadı. ben de enbaştan 10d sürümünü flaşlıyorum. sanırım işlemleri en baştan yapmam gerekecek.

realyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her şeyi yaptım şuan saati silmedim düzgün her şey sadece benim telefonun bildirim sıkıntısı var bildirim gelmeden bildirim ışığı yanıp ekran açılıyor kendi kendine sonra kendi kendine kapanıyor. Uyuz oluyorum şu telefona sırf bu yüzden. Bootloader kilidi de açılmıyor zaten iyice soğudum LG den. Sony den iyi en azından ama diğer markalara göre eksileri çok

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
merhaba,telefonu 5.1 e geri çevirdim,ubuntu kurdum,bütün programları dediğiniz gibi kurdum. root klasorunde komut penceresi açıp ''Send_Command.exe \\.\COM3'' komutunu girdiğimde (port numaram 3) ; '
Send_Command.exe : The term 'Send_Command.exe' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or ope
rable program. Check the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again
.
At line:1 char:1
+ Send_Command.exe \\.\COM3
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (Send_Command.exe:String) [], CommandNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

Suggestion [3,General]: The command Send_Command.exe was not found, but does exist in the current location. Windows PowerShell does not load commands from the current location by default. If you trust this command, instead type: ".\Send_Command.exe". See "get-help about_Command_Precedence" for more details.
PS C:\Users\shnem\Desktop\root> ' şöyle bir hata alıyorum.yardımcı olurmu sunuz,tel download modda bekliyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
arkadaşlar tüm dosyalar tamam driverlar yüklü download modda bağlıyorum telefonu ve send_command lı kodu yazıyorum ama # çıkmıyor onun yerine;

author blog.lvu.kr

special command enter leave

hatası alıyorum. ne yapmam lazım?
sorunu çözebildiniz mi ?

SterkQua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. Aşamadaki .img komutu esnasında fail diyo yani yedekleme yapmıyor

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar,

sonunda tr variant g4 yani h815tr kodlu g4 lerde root atılıyor.
nasılmı?
ne yazıkki LG sadece h815 yani avrupa varyant için lg developerdan bootloader kilit açma dosyasını kullanıma sundu
bootloader unlock olunca da malum custom recovery ve root olayı sadece bu modele yapılabildi ama tr versiyonda dahil diger tüm versiyonlar
xda daki becerikli kardeşlerimiz tarafından sagolsunlar linux üzerinden bir root enjekte etme yöntemi ile önce sistemin görüntüsünü alıp ardından enjekte edilmiş
sistem dosyasını oldugu gibi geri atarak bootloader kilidini açmadan root yapmayı basardılar
ne yazıkki h815tr varyanta şans vermemişlerdi
yine xda da ise bunu tüm varyantlara uygulayan bir arkadasın yöntemini takip ederek su ana kadar 3 tane tr g4 ü sorunsuz root yaptık
işin açıkcası bu yöntem zor değil hatta kolay
ama:
ROOT NEDİR BOOTLADER NEDİR DOWNLOAD MODE NEDİR ? vs soran arkadaşların hiç bulaşmaması tavsiye olunur
olası brick ti telefon elde kalmaydı açılmamaydı hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum
herkes riskini bilerek ugrassın bastan söyleyeyim
şimdilik konu baslıgı ve biraz detay verdim
g4 root a dair gugul da ilk çıkan bu forum oldugu için daha fazla kullanıcıya ulaşma adına buraya açtım konuyu
elimden gelen yarımı da yapmaya çalışacagım
yarın tüm detayları xda dan cevirip nasıl root yapabilecegimizi anlatacagım

..........................................................................

Konuyu okudum. Fakat sormak istedigim birsey var. Root islemini tamamladıktan sonra sistem guncellemelerini kapatmadiktan ne kadar sure sonra eski sisteme donecek? Rootsuz sistemden bahsediyorum. Yada root attim yapmak iatedigim islemleri yaptim ve root kaldirmak istiyorum. Bu komut satirindan gonderdigimiz root lu sistem imaji gibi rootsuz yedegini aldigimiz sistem imajini gondererek mi yapacagiz yokse sistem guncellemesi yaptirip kendi kendini yeniden duzeltmesini mi beklemeliyiz?

cermin007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=8192 skip=55296 count=529920 of=/data/media/0/system.img ve bekleyecegiz. "
Bu komuttan sonra kalıyo hocam o sekilde.
Yarım saat bekledim.
Gelen giden yok.

Osopolat44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=8192 skip=55296 count=529920 of=/data/media/0/system.img bu komutu yazdıktan sonra FAİL veriyor ne yapmam gerekiyor.

Son mesajlar