LG G3 Sol taraftan ışık sızması?

Bu konuyu okuyanlar

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dostlarım merhaba.
2.5 senedir G3 kullanıyorum ve ilk defa ekranın sol tarafında, biraz havaya kalktığı için ışık sızması olduğunu farkettim. Telefonu mu bugüne kadar hiç düşürmedim darbe almadı. Sizce neden kaynaklı olabilir?

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Yok mu arkadaşlar yardımcı olacak?

KaakMaZoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende 2.5 yıl oldu yaklaşık olarak, aynı senin de dediğin gibi ışık sızması var. Bende aşağı yukarı yeni farkettim sayılır, gece odada dizi izlerken baktım yandan ışık fışkırtıyo telefon [emoji43][emoji43]. Daha önce servise gittiği için sebebi odur diye düşünmüştüm demekki değilmiş :). Bendeki pek sorun teşkil etmiyor hatta unutmuştum senin yazını görene kadar :) senin soruna gelirsek: g3 malum cok aşırı ısınan bir cihaz oyuzden büyük ihtimalle sürekli zamanla ısınıp sogumasi genleşmeye yıl açmış olabilir. Sadece benim düşüncem bu şekilde. Belkide farklı bir cevabı vardır bilenler cevaplarlar sanırım :)

Son düzenleyen moderatör:

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Kardeşim öncelikle umursayıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. :) Aynen bende gece farkettim ve çok sinirimi bozdu çünkü ben telefonumu temiz kullanan biriyim. Bi girişimde bulundun mu bu konu için?

KaakMaZoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Rica ederim :) aslında servise tekrar gönderdim tabiki belirli bir zaman sonra yani hemen farketmedim sonuçta. Cihaza root yapmıştım göndermeden önce format attım öyle gönderdim ama cihaz geri geldi ve içinde birde resim :) adamlar fotoğraf çekmiş rootlu olduğunu göstermek için. Doğal olarak birşey yapamadım. Yoksa değişim talep etmiştim. Cihazın altta çatlak var ekran ışık sızdırıyor ve çok isiniyor diye belirtmiştim ama olmadı :) eğer garantin varsa servise gönder önce fotoğraf çek karanlıkta ışık sızmasını görsünler. Garantin yoksa neyazikki yapacak birşey yok. Bakalım ya bugün yada hafta sonu huawei mate 9 alacağım g3 artık sorun çıkartmaya başladı yavaş yavaş.

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dostum ben servise gittim bizzat orada sorunumu belirttim. Onlarda bu hatanının garanti kapsamina girmedigini soylediler bende benim garantim bitti zaten dedim. Onlarda garanti olsa bile bu hatayi 450 TL'ye yaptıklarını söylediler. Yani resmen benden kaynaklanmayan hatadan dolayı benden 450 Tl istediler. Bende büyük ihtimal Tüketici Hakem Heyetine gideceğim

KaakMaZoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
450 tl nedir yaa ayıptır. Onun üstüne kaç cihaz çıktı sanki yeni telefon mus gibi fiyat mi uygulanır. Ve nasıl kullanıcı hatası oluyor ? Çok saçma ama zaten garantin bitmiş heyete gitsen bile ne yapbilirlerki ? :(

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dostum bak şöyle anlatayım. Sıkıntı benden kaynaklı olsaydı yani telefon darbe almış düşmüş olsaydı hiçbir şekilde itiraz hakkım olmazdı. Ama bu hata telefondan kaynaklı benden değil. Yani kendi hatalarını benim hatam gibi gôsterip benden 450 TL istemeleri normal değil bence?

KaakMaZoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kesinlikle haklısın, o konuda birşey demiyorum sadece garanti süren bittiği için tüketici heyeti demezmi garantin yokbirsey yapamayız diye onu demek istedim. Tabiki işin peşini bırakma sadece meraktan sordum. Ağa hiç farketmiyor bütün servisler ayni, allah hepsinin belasını versin. Satarken süper herşey normal ama is tamire gelince birçok şey kullanıcı hatası. Ben cihazımı ingilterede servise verdim cihazı değişmek yerine anakart değişimi yapıp geri yolladılar. Halbuki resim ekleyip ve olan sorunlarıda anlatan bir not göndermiştim cihaz ile birlikte ama işte servis sonuçta neresi olduğu farketmiyor hepsi aynı. Umarım sorunu halledersin ve inşallah cihazı değişmek zorunda kalırlar zarar etsinler kamiller. Geçmiş olsun sonuçta aynı sorundan muzdaribiz ikimizde :)

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Kesinlikle haklısın, o konuda birşey demiyorum sadece garanti süren bittiği için tüketici heyeti demezmi garantin yokbirsey yapamayız diye onu demek istedim. Tabiki işin peşini bırakma sadece meraktan sordum. Ağa hiç farketmiyor bütün servisler ayni, allah hepsinin belasını versin. Satarken süper herşey normal ama is tamire gelince birçok şey kullanıcı hatası. Ben cihazımı ingilterede servise verdim cihazı değişmek yerine anakart değişimi yapıp geri yolladılar. Halbuki resim ekleyip ve olan sorunlarıda anlatan bir not göndermiştim cihaz ile birlikte ama işte servis sonuçta neresi olduğu farketmiyor hepsi aynı. Umarım sorunu halledersin ve inşallah cihazı değişmek zorunda kalırlar zarar etsin ibneler. Geçmiş olsun sonuçta aynı sorundan muzdaribiz ikimizde :)
Kardeşim yanlış anlama beni kesinlikle ama argodan ban yiyebilirsin. Aman diyim. Dost tavsiyesi. :) Hakkımızı aramasını bilmezsek servisler tabi bizleri önemsemez. O yüzden hakkımızı aramaktan vazgeçmeyelim.