LG G3 Kendi Kendine Kapanma Sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

yakasma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayri bir baslik acilmasinin bu sorunu yasayanlar icin daha saglikli olacagini dusundum. Boylelikle hem g3 sahiplerinin kac tanesinin boyle bir sorunla karsilastigini bulabilir hem de cozum bulunur ise herkesin buradan ulasmasini saglayabiliriz. 5gun oldu g3 alalim ilk gun ve dun olmak uzere uyku modunda iken 2 kere kendi kendine kapandi. Pili cikarmama gerek kalmadan power tusuna uzun basarak acilmasini saglayabildim. 32gb versiyonunu kullaniyorum. Teknosadan aldim telefonu. Bir kez daha olursa geri goturmeyi planliyorum. Yabanci forumlarda onlarca insan bu sorun uzerine konusuyotlar siz de bu tarz bir problem yasiyorsaniz lutfen bu konuya cevap olarak yazin.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Lg'nin sitesinden telefon modelinizi girip Lg Pc Suite'i indirin ve Yükseltme hatalarını geri yükle yapın, sorun düzelmezse aldığınız yere götürüp direk yenisi ile değişim talep edin.

brobro1312

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ağır uygulama kullanamıycaksan 3 GB ram in ne avantajı var? Bence bunun ram le alakası yoktur. Ayrica ayni sorunu bir arkadasimda yasamisti garantiye gondermisti geri geldiginde duzelmisti telefon. yukseltme hatalarini geri yuklemeyi yapinca duzelmemisti. Galiba donanimsal bir sorun.

Pro26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birçok uygulama ram de büyük bir ağırlık yarattığı için telefon kaldıramıyor bu yazılımsal ve bir güncellemeyle halledilir.Başka bir sebepten zaten kapanmıyor batarya vs alakası yok.Yani güncellemeye kadar yüklenmeyeceksiniz.Ya da aldığınız yere götüreceksiniz.Ben böyle bir şeyle karşılaşmadım.Hepsinde olmuyordur belki de?

yakasma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Agir uygulama yuklemedim ki oyun falan bile yuklemedim. Sadece aldigim ilk gun antutu benchmark yaptim. Pili kontrol ettim.
epa8ujev.jpg

Herhangi bir yamukluk eksiklik vb. yok. Sizde olmadigini soylediniz acaba rica etsem telefonun yazilim bilgisini yazar misiniz fark var mi diye merak ediyorum.
u4azubes.jpg

cmlşahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de 10 gündür 32 gb g3 kullanıyorum, gerçekten çok beğendim herşeyiyle... 2 defa kendiliğinden kapandı ve güç tuşuna uzun basarak açtım... hiç oyun yüklü değil, mc afee lisanslı virus programı da var, sorun gözükmüyor taramalarda... bence de güncellemeyi beklemekte yarar var...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben telefonu dün aldım, bugün kapanmış durduğu yerde, hiçbir uygulama açık değildi, internetim bile yok telefonda, daha hiçbir ayarına dokunmadım bile, çok üzüldüm ve telaşlandım, o kadar para verdik,bari ikinci günden bu sorunu yaşatmasaydı :(

yakasma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bununla ilgili bir ay icinde bir guncelleme cikmasi bekliyorum. Umarim duzelir g3 sahibi cogu kisi bu sorunu yasiyorlar.

erolcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende 32 gb versiyonunu turkcell den aldım 2 kere kapandı gerçekten sıkıntılı bir durum inşş yazılınla düzeltirler..

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ben telefonu dün aldım, bugün kapanmış durduğu yerde, hiçbir uygulama açık değildi, internetim bile yok telefonda, daha hiçbir ayarına dokunmadım bile, çok üzüldüm ve telaşlandım, o kadar para verdik,bari ikinci günden bu sorunu yaşatmasaydı :(

Bunu yazan kim acaba? Epey tanıdık geldi.. :lol:

cmlşahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de 10 gündür 32 gb g3 kullanıyorum, gerçekten çok beğendim herşeyiyle... 2 defa kendiliğinden kapandı ve güç tuşuna uzun basarak açtım... Hiç oyun yüklü değil, mc afee lisanslı virus programı da var, sorun gözükmüyor taramalarda... Bence de güncellemeyi beklemekte yarar var...
12.07.14 te fabrika ayarlarina sifirlayip baştan herşeyi tek tek yeniden kurdum... Bugün 4 üncü gün kapanma olmadi...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sıkıntı bendede var arkkadaşlar servıse götüreniniz olmadımı hiç ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Telefonu alalı 2 gün oldu dün ekranda mor mor gidip gelmeler oldu telefonu kapatıp açtım düzeldi bu tür bir problem yaşayan var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Konu ile ilgilie Lg'ye bir mail attim. Kendiliginden kapanma problemi konusu hakkinda. Gelen cevabi sizleri ile paylasiyorum;

Yasamis oldugunuz olumsuzluktan dolayi firmamiz adina üzgün oldugumuzu belirtmek isteriz.

LG Mobile ürünlerinde, yazilim tabanli bazi problemler cihazin fabrika ayarlarina geri çevrilmesiyle çözülebilmektedir.
Bu islem, telefon hafizasindaki rehberin (SIM ve SD kart hafizasi bu islemden etkilenmemektedir) silinmesine yol açar, bu yüzden islemden önce ihtiyaç duyuyorsaniz mutlaka yedekleme yapiniz.
Cihazi fabrika ayarlarina geri çevirmek için:
- Ana ekranda, herhangi bir telefon numarasini tuslar gibi: 3845#*855# tuslarina basiniz.
- Ekrana gelen menüdeki VCDMA ONLY içerisinden FACTORY RESET. ( Fabrika Ayarlarini Sifirla ) seçenegini onaylayiniz daha sonra gelen ekranda yeniden FACTORY RESET seçiniz.
- Gelen sifirlama uyarilarini kabul etmeniz halinde bulunmamaniz halinde islem ortalama 30-60 sn. içinde sona erecek, telefonunuz fabrika ayarlarina geri dönecektir.

Belirtilen islemi gerçeklestirdiginiz halde sikayetiniz devam ediyor ise sikayetinizin servis tarafindan incelenmesi ve ariza tespitinin yapilmasi gerekmektedir. Cihazinizda tespit edilen arizadan sonra

yapilacak isleme göre serviste kalma süresi degisiklik gösterebilmektedir.

erolcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
12.07.14 te fabrika ayarlarina sifirlayip baştan herşeyi tek tek yeniden kurdum... Bugün 4 üncü gün kapanma olmadi...
bende dün gece fabrika ayarlarına geri döndürdüm herşeyi tekrar kurdum şu ana kada kapanma olmadı..umarım sorunu bu şekilde aşarız..bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3 gün önce bnde lg g3 aldım sarj %60 in altına düşünce sürekli kapanma yasıyorum 2 gndr kapanıyo kapndkdan snrada açılmıyo bataryayı çıkartmayınca o kdr para verip karşılaştığımız duruma bakın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bende almayı düşünüyorum şarj süresi ne kadar gidiyor ?
Kapanma dışında başka sorun yaşayan var mı ?

erolcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba bende almayı düşünüyorum şarj süresi ne kadar gidiyor ?
Kapanma dışında başka sorun yaşayan var mı ?
merhaba telefonun şarj süresi benim kullanımda 2 gün rahat yetiyor..konuşma ve oyun oynuyorum günlük 5 ssaat diyebilirim.kapanma sorunu fabrika ayarlarına getirmeme rağmen bir kaç günde bir olsada devam ediyor yazılımla çözülebilir deniyor bekliyoruz..bence bekleyin biraz daha derim

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
merhaba telefonun şarj süresi benim kullanımda 2 gün rahat yetiyor..konuşma ve oyun oynuyorum günlük 5 ssaat diyebilirim.kapanma sorunu fabrika ayarlarına getirmeme rağmen bir kaç günde bir olsada devam ediyor yazılımla çözülebilir deniyor bekliyoruz..bence bekleyin biraz daha derim

G3'de hard reset varmı bilmiyorum ama G2'de olduğuna göre G3'de de vardır, bu tarz yazılımsal problemlerin bir kısmını hard reset çözebiliyor.

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
G3'de hard reset varmı bilmiyorum ama G2'de olduğuna göre G3'de de vardır, bu tarz yazılımsal problemlerin bir kısmını hard reset çözebiliyor.
2 yöntemle atiliyormus. 1. Telefon tekrar başlatılıp ses kısma güç tuşu ile logo gelince güç tuşuna basmayı bırakıp tekrar basmak. 2. Telefon kapalı iken ses ve güç tuşuna 10 sn basmak.

yakasma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fabrika ayarlarina dondurdum 2 gun once fakat kapanmalar devam ediyor. Servise versem 30gun telefonu geri vermezler ayrica bir cozum olacagini da zannetmiyorum. Yenisiyle degistirseler dahi. Umarim lg buna bir cozum bulur beklemekten baska sansimiz yok. Ayrica bir not, telefon sarj cihazina takili iken kapandigini gormedim. Sanirim pillerle alakali bir sorun var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ben telefonu ayın 3. de aldım bu güne kadar her kapanmasını not ettim
3 temmuz şarj %50 civarında
4 temmuz şarj %50 civarında
17 temmuz şarj %50 civarında
19 temmuz şarj %52
20 temmuz şarj %67 de
kapandı telefon 32gb beyaz olandan bende bataryadan şüphelenmeye başladım. ne yapsam bilemiyorum fatura görev yerimde kaldı kalmasa servise veremeyi düşünüyorum
kafam allak bullak oldu o kadar para ver karşılığı bu mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben g3 u 19.07.2014 tarihinde satın aldım ve o günden beri 2 kez kapandı. komodinimin üstüne koyup uyuyorum sabah kalktıgımda kapanmış oluyor. bugun fabrika ayarlarına döndürdüm İnşallah bir daha olmaz.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Anam ne kadar çok sorun yaşayan varmış, Biz Telefonun kralı Lumia1520 derken boşa dememişiz demekki.LG Elinizde patlamış resmen, Alayınıza geçmiş olsun.

berkcombil

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Anam ne kadar çok sorun yaşayan varmış, Biz Telefonun kralı Lumia1520 derken boşa dememişiz demekki.LG Elinizde patlamış resmen, Alayınıza geçmiş olsun.
Değiştirilemeyen o sıkıcı arayüz,dışarıdan harici uygulama yüklenememesi ve bir türlü gelişemeyen marketiyle sana geçmiş olsun arkadaş.Herkes sizin gibi atlamadığı için 1520 çok az satan bir cihaz olduğundan haliyle şikayette fazla olmuyor,biraz mantık lütfen.

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu sayfanın açılması iyi olmuş,bütün yorumları tek tek okudum,galiba en eski G3 kullananlardan birisi benim(08/07/2014).32 gb lik beyaz kullanıyorum,vatan bilgisayardan aldım,muhasebeci olduğum için hem çekmecede duran telefon kendi kendine kapanıyor,28 ile 30 saatte bir kapanmaya başladı,sanki kapanmalar sıklaşıyor gibi veya bana öyle geliyor neyse telefonda oyun sevmediğim için oyun yok diyebilir,bayramda telefonsuz kalmamak için sabrediyorum ama 31 temmuz günü vatana götürüp teslim edicem,güncelleme bekleyen arkadaşlar bence boşuna beklemeyin çünkü lg canlı destek hattıyla görüşmemde ufukta güncelleme falan yok dediler,bence hepimiz biran önce servise gönderelim ki lg de bu kapanma sorunu için harekete geçsin,canlı destekle görüşmemde ilk defa sizden duyuyoruz kapanma problemimi varmış diyorlar,neyse gelişmelerden sizleri haberdar ederim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorun bence battery stats dosyası ile alakalı root yapan arkadaşlar bilirlerki şarj %100 olduğunda rom yüklemelisin veya tam şarjda battery stats dosyasını silmelisin yoksa rom yüklerken şarjın %kaçsa onu %100 gibi görür ve batarya dolu olmasına rağmen telefon kendini kapatır. Emin değilim ama yukarıdaki mesajlarda bir arkadaşın hep %50 civarlarında telefonunun kapanmasından dolayı aklıma geldi. Tabi bu sadece bir tahmin yanlışım varsa şimdiden kusura bakmayın. Gökçer.