LG G3 Kendi Kendine Kapanma Sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru1

SDN Okuru
Merhaba bende g3 kullanicisiyim ve son 1.5 aydir telefonum gun icerisinde kendi kendinr yeniden baslatiyor. Hatta basen yarim saat 1 saat boyunca bunu yapiyor ve o esnada telefona dokunmaya bile vaktim kalmiyor ustelik her acilisinda sarjim degisiyor. Mesela %80lerde olan sarjim %20ye iniyor bidahaki sefere %40lara cikiyor. Bugun 2 kere acilis esnasinda takili kaldi surekli orada kendini yeniden baslatiyor telefonu sarja taktigimda acildi ve telefon sarja bagliyken boyle bi sorun olmuyor. Reset attim telefona daha telefonun ayarlarini yaparken bile kapandi. Pc suit kullanarak sa bursa yazan adimlari yaptim ancak duzelmedi. Sizce bu durum bataryayla mk alakali yoksa baska bir sorun mu var?

E

Ezgisss07

SDN Okuru
Bende telefn. Kapanip aciliyordu garantiye verdim bir ay bekledm bataryadan dediler ucret istediler odedim aldim yine ayni yine ayni ...

G

G3 lanet

SDN Okuru
Arkadaslar g3 16 gb cihazimi yurtdisindan aldim lanet girsin.. Adamlar ne bicim telefon yapmissa gunlerdir arastiriyorum telefonun kendisine reset atma sorunu diger ulkelerde de var ve bildiğim kadariyla lg cikip bi aciklama da yapmadi. Oyle mal gibi kaldik iste ortada tamam tr garantim yok ama abi adamlar bu kadar telefonu bozuk uretmeyi nasil basarmislar.. Cikip bi sorumluluk alsinlar..bircok farklı rom denedim nafile.. Anladigim kadariyla bugun telefonu tamire verdigim tanidigin soyledigi de anakart degistir dio anakart parasiyla gidin baska marka telefon alin öyle yani.. Cumleten geçmiş olsun az kapandigi gunleri sukur deyip kapatiyoruz oyle yani bi daha lg ye tovbe almam aldirmam artik..

M

Misafir .,?!

SDN Okuru
Arkadaslar benim cihazda arada bir kapanıp acılıyordu. Bu gün ise bir kapandı sonra sürekli kendine kndine açılıp kapanıyordu. Ama bu sürekli devam etti. Bataryayı çıkartıyorum takıyorum yine aynı. Sanki güç tuşu basılı kalmış misali. Açılıyor kapanıyor açılıyor kapanıyor. En son pili çıkardım sonra şarja takıp sonra da pili taktım bu sefer açıldı. Tabi sorun neydi onu bilemiyorum.

S

serkan23

SDN Okuru
Konu ile ilgilie Lg'ye bir mail attim. Kendiliginden kapanma problemi konusu hakkinda. Gelen cevabi sizleri ile paylasiyorum;

Yasamis oldugunuz olumsuzluktan dolayi firmamiz adina üzgün oldugumuzu belirtmek isteriz.

LG Mobile ürünlerinde, yazilim tabanli bazi problemler cihazin fabrika ayarlarina geri çevrilmesiyle çözülebilmektedir.
Bu islem, telefon hafizasindaki rehberin (SIM ve SD kart hafizasi bu islemden etkilenmemektedir) silinmesine yol açar, bu yüzden islemden önce ihtiyaç duyuyorsaniz mutlaka yedekleme yapiniz.
Cihazi fabrika ayarlarina geri çevirmek için:
- Ana ekranda, herhangi bir telefon numarasini tuslar gibi: 3845#*855# tuslarina basiniz.
- Ekrana gelen menüdeki VCDMA ONLY içerisinden FACTORY RESET. ( Fabrika Ayarlarini Sifirla ) seçenegini onaylayiniz daha sonra gelen ekranda yeniden FACTORY RESET seçiniz.
- Gelen sifirlama uyarilarini kabul etmeniz halinde bulunmamaniz halinde islem ortalama 30-60 sn. içinde sona erecek, telefonunuz fabrika ayarlarina geri dönecektir.

Belirtilen islemi gerçeklestirdiginiz halde sikayetiniz devam ediyor ise sikayetinizin servis tarafindan incelenmesi ve ariza tespitinin yapilmasi gerekmektedir. Cihazinizda tespit edilen arizadan sonra

yapilacak isleme göre serviste kalma süresi degisiklik gösterebilmektedir.

S

serkan23

SDN Okuru
bu lg de her konuya ayni cevabi veriyor galiba ben isinma ile ilgili meil attim ayni cevabi banada gonderdi

japon10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G3 Beat'a ne zaman yazilim gelicek?

asi_karizma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef aynı sorun bende de mevcut. Özellikle kullanıcı değiştir dediğimde kapanıp açılıyor. Bazende resim çekerken. Bu da demek oluyor ki sorun sistemsel. Koca LG bu kadar mağdur varken buna bir çözüm bulamamışsa yazık.

Batuhan Malkoç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Kasım 2014'ten beri LG G3 32gb kullanıcısıyım. Bu zamana kadar çeşitli sorunlarla karşılaştım mikrofon ve uzaktan kontrol sensörünün etrafında çatlaklar bile oluştu(sanırım yüksek ısınmadan dolayı). Bu zamana kadar Android 6 güncellemesi gelmemeside gerçekten can sıkıcı bir durum. Son 1 aydır kapanma sorunuyla karşılaştım. Snapchat, B612 vb. kamera uygulamalarında saniyesinde reset atmaya başladı. Son haftalarda ise artık telefon kullanılamaz hale geldi şarjdan çıkardıktan belli bir süre sonra kapanıyor ve artık hiç açılmıyor. Sürekli LG başlangıç ekranında kalıyor ve bu sabredilemeyecek düzeyde. LG canlı destek ile konuştum. Garantisi devam ediyor kendileri İzmir'de oturduğum için Çankayada bir yer söyledi bu hafta oraya gidicem ve telefonu servise vericem. Sanırım bu sıkıntılar yüzünden artık LG kullanamıcam. :(

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Bu kapanma sorunu olan arkadaşım vardı sorunu orjinal yeni batarya alarak çözmüştü.Deneyin derim.

Batuhan Malkoç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kapanma sorunu olan arkadaşım vardı sorunu orjinal yeni batarya alarak çözmüştü.Deneyin derim.
Bu sorun için LG canlı destek ile görüştüm. İzmirde LG servislerine yönlendirdiler. Dün gittim telefonumun garantisi LG değil Delta diye İstanbul garantisi olunca tabikide yardımcı olamadılar. Şöyle oldular ücret alarak :) Bu aslında dikkatsiz olmamızdan dolayı. İthalat edilen telefon aldığım için bu mağduriyeti yaşadım. Eğer Deltaya yollasam 20 gün gelmiyeceğini biliyorum. LG servisindekiler bana sorunun batarya olduğunu söyledi sizin gibi. Bende 90 TL karşılığında orjinal batarya aldım ve artık sorun yaşamıyorum. Ama telefon alırken garantisini soruşturmak gerekiyor.

duimli

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
LG Türkiye pazarında çekildi şeklin bazı haberler vardı. sorunun kaynağı bu olabilir mi?

dervis

Asistan
Reaksiyon puanı
0
LG p713tr....
Eş dost konu komşu telefonu bozulan
Bana getirir bende yaparım
Hayatımda ilk defa bu kadar inatçı bir telefon görüyorum
Teyzem telefonun hafızasını WhatsApp fotoğraflarıyla motograflariyla doldurmuş
“Al şunu yap gözünü seveyim” dedi bana direkt fabrika verilerine sıfırladım

Fakat telefonun ilginç bir özelliği var
“Sıfırlanmak için yeniden başlatılıyor ya” telefon tamamen önceki haliyle açılıyor içinde sim kart yok
WhatsApp Facebook mesajlarla resimlerle ekran duvar kagidiyla herseyiyle geri geliyor telefon
Flash tool ile flash attım
Yeniden başlayınca hiçbirşey olmamış gibi yine geri geldi
Herşeyi silinsin diye flash atarken pili çıkardım
Pili taktım aynen geri geldi
Bunları buraya niye yazıyorum
Telefonun sorunu hafıza doluluğu ve kapanmaydı direk uçak moduna alıp herşeyi siliyorum ama kapanıp açılıyor herşey yeniden geliyor
İnce bi ayrıntı var bazen açılırken lg logosunda 45-50 dakika takılı kalıyor bir kere bile kapanmıyor ama
açıldıktan sonra en fazla 5 dakika sonra hoop “pai pai şimdi yine eski halimde dönücem ”
Deyip kapanıyor açılınca yine herşey eskisi gibi
Doninmsal olsa lg ekranında takılı kalınca da kapanması lazım
Neler çektiğimi cümle alem görsün belki birine bi faydası olur.
Uğraşma kardeşim at çöpe