LG G3, Galaxy S5, Xperia Z2, HTC One M8, Discovery Elite | Sizce hangisi daha iyi?

En iyisi hangisi?

• Samsung Galaxy S5

Kullanılan: 12 5.9%
  • Sony Xperia Z2

Kullanılan: 84 41.0%
  • HTC One M8

Kullanılan: 54 26.3%
  • General Mobile Discovery Elite

Kullanılan: 29 14.1%
  • LG G3

Kullanılan: 26 12.7%

• Kullanılan toplam oy
    205

Bu konuyu okuyanlar

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Telefonu kullanmadigin nerden bellk. Eger kullandiysanda hemen sat derim. Htc ome m8 in kamerasi aralarinda en iyilerinden birisi. 4mp mis. Saka yapiosn o 4mp sadece kagida bastirirken ise yarar. Hangimiz telde cektimiz fotograflari bastiriyoruzki. Zaten bastircaksan makina al. Ayrica sony 20mp olan kamerayi 4mp ye indir cek ayni kalitede ceker. Sadece pcde farkedersiniz
Aynı kalitede çekmez çünkü sensör daha büyük diyafram daha açık ve lens daha kaliteli ayrıca 20mplik görüntüyü 4mp e düşürürsen normal 4mpden daha fazla detay barındıracaktır içerisinde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4mp yi sen dümdüz anlıyorsun. Kalitesi 20mp lik kameradan daha iyi. O 4 ultra kameranın farkının ne olduğunu araştır sonra konuş

HTC One (M8)'in kamerasının berbat ötesi bişey olduğundan haberin yok galiba. Amiral gemisi olacak telefona 4 MP kamera koymak nedir arkadaş ?!?!?!?!?!? HTC One (M8) kamerası bakımından gerçekten çok kötü bir cihaz kamerayı adam gibi 13-20 MP arası bişey yapsalardı gerçekten çok iyi olabilirdi.

golge1710

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=306383]Causative[/MENTION] iyiyi elestirmek bizde adet olmus sanirim. Herseyi gectim Sony firmasi eski bir firma ama kac senedir cep telefonu uretiyor? Diger yandan HTC yi oven bir cok kisiye HTC nin acilimini sorsak google a bakmadan cevap veremez. Samsung artik kendini cep telefonu konusundq kanitlamis bir marka. HTC dedigimiz firma beats audio ozelligi ile kendisini duyuran son 1 2 seneye kadar iflas aciklamayi dusunen ki suanda da can cekisen bir firma. Butce acisindan arastirmaya Samsung dan fazla pay ayiran bir firma yok. Bu ozellikleri bu plastik kapagi koyuyorsa elbette ki farkli bir bakis acisi vardir. Sokaga karpuz atar gibi hadi bu plastik olsun bunda pembe olsun buna saatte koyalim diyerek telefon uretmez. Ama biz ulke olarak muhalefet olmayi seven bir ulkeyiz...
Htc nin açılımını biliyoruz merak etme internete bakmadanda biliyoruz.ve hatta uzun yıllardır ünlü markalara üretim yapan bir firma olduğunu daha sonra kendi markalarını piyasaya sunduklarinida biliyoruz.hemde internet e bakmadan biliyoruz.peki siz samsungun her zaman düşük kaliteli donanımını birkaç gereksiz özellikle makyajlayip sattığını biliyormusunuz.çok satılması kaliteli oldugunumu gösterir.ona bakarsanız fiat linea da en çok satılan otomobil cokmu kaliteli.samsung
çok satılıyor çünkü iki üç liraya çalma aksesuar temin etmek mümkün.dikkat etmiyormusunuz çoluk çocuğun elinde hep samsung.neden.çünkü birkaç ay asgari ücretini biriktirip alırlar daha sonrada aksesuar bedavaya yakın nasılsa.samsung ve gm bu listede olmamalı.lg dahi samsung tan daha iyi bir tercihtir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

aynen en büyük handikap kamera şu an ama ben poster bastırmadığım için 20 mp 40 mp çözünürlükleri çok gereksiz buluyorum :D mesela iphone 5s kamerası 8 mp ama gerçekten muazzam çektiğini düşünüyorum öyle bir kamera rahat rahat yetecektir :)
Bir şeyi atliyorsunuz ama.xperia z2 nin lensi daha büyük.bunun ne ise yaradığını sanırım anlatmak yersiz olurdu.

Bende şu an z2 m8 ve lg g3 32 gb arasında kararsızım.şu anda Htc onex kullanıyorum.samsungun hiçbir modelini almam.

Biri bana Z2nin neresi iyi olduğunu anlatabilir mi? Tüm fabboylar toplanmış yeminle.

Sony bir gün kazığa oturtacak ama asdfghj :D

Sony nin neresini iyi.bak göstereyim sana.SONY....

umutaktepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında bu telefonlar arasında seçim yaparken ısınma değerlerinide göz önüne almak gerekiyor buyrun aşağıda linkteki video sıcaklık karşılaştırmaları yapılıyor,

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9

Bir şeyi atliyorsunuz ama.xperia z2 nin lensi daha büyük.bunun ne ise yaradığını sanırım anlatmak yersiz olurdu.

5s,6 ve Plus'ında Z2,Z3'e göre küçük ama daha iyi çekiyor. Yazılım boyutuda var. Sony'nin kamerası vasat. S5,G3 çok daha iyi çekiyor Z2'den. Renkleri doğru vermiyor ve akşam/gece çekimlerinde grenli sonuç veriyor. :D

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
4 ultrapixel olması bişi değiştirmiyor 4 mp gibi çekiyor + 20 mp nin yanına yaklaşamaz onun haricinde süper telefon

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Face kullanmayanlara önerilmez :p hocam bu reklamları tüm firmalar yapıyo berbat bi kameramız var diyecek halleri yok :) çok kötü değil ama bi Z2 G3 veya S5 kamerası değil :)

genede insan gözü 4mp ile 42mp arasında ki farkı algılayamaz tıpben imkansız gibi demiyorlar.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Z2 kullanıcısı olarak Z2 yi derim ....

golge1710

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen m8 de ki duo camerayı övmüşsün sony z2 tercih edenlerde 4k videoyu övecek ha m8 in 2 camera ile yaptıgını plastik samsung tek kamera ile yapıyor hatırlatmak istedim
Buna ancak nah yapıyor denir.birisi yazılımla biri donanımla yapıyor.aradaki farkı sen bul.tabi bulabilirseniz.

M8'in Kamerası şöyle 13-16 mp olsaydı tadından yenmezdi.

M9'da kamerayıda geliştirirlerse bence en çok satan android telefon olabilir :) fiyatınıda 3,000tl yapmazlar umarım.
M8 in kamerası nin geliştirilmesi mantığı 16 megapiksel vs yakalamak değil.m8 in kamerasının ne olduğunu anlamak içi xperialarinizi alıp m8 ile birlikte oldukça los bir ortamda kameralarinizi açın anlarsınız.ben şahsen gordugume inanamadım.gözün gördüğünü ekranda görüyorsunuz.o 20 megapikseli bi açın bakalım ne olacak.piksel arttıkça algılanan ışık miktarı düşer.sebebi aynı alana daha fazla pikseli sığdırmak için piksel boyutunun kirpilmasidir.m8 i hem gece hem gündüz kullanabilirsiniz.ama diğerleri sadece gündüz.ayrıca m8 de su geçirmiyor.haberiniz olsun.

Ön kamera daha net çekiyor hocam bi vazgeçemediler ultrapixel lanetinden
İyi sallamissin harbiden.sanırım sen tasarımına hayran kalıp on ile arka kamerayı karistirdin.yada hiç m8 görmedin.

Ön kamera daha net çekiyor hocam bi vazgeçemediler ultrapixel lanetinden
İyi sallamissin harbiden.sanırım sen tasarımına hayran kalıp on ile arka kamerayı karistirdin.yada hiç m8 görmedin.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Buna ancak nah yapıyor denir.birisi yazılımla biri donanımla yapıyor.aradaki farkı sen bul.tabi bulabilirseniz.

M8 in kamerası nin geliştirilmesi mantığı 16 megapiksel vs yakalamak değil.m8 in kamerasının ne olduğunu anlamak içi xperialarinizi alıp m8 ile birlikte oldukça los bir ortamda kameralarinizi açın anlarsınız.ben şahsen gordugume inanamadım.gözün gördüğünü ekranda görüyorsunuz.o 20 megapikseli bi açın bakalım ne olacak.piksel arttıkça algılanan ışık miktarı düşer.sebebi aynı alana daha fazla pikseli sığdırmak için piksel boyutunun kirpilmasidir.m8 i hem gece hem gündüz kullanabilirsiniz.ama diğerleri sadece gündüz.ayrıca m8 de su geçirmiyor.haberiniz olsun.

Elbette o konuda sorun yok sadece mpyi yükseltmelerini istememin sebebi genelde büyük fotoğraflar çekerim ve zoom yaparım görüntü ne kadar az bozulursa o kadar işime gelir ondan demiştim yoksa kameraları gayet iyi.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Elbette o konuda sorun yok sadece mpyi yükseltmelerini istememin sebebi genelde büyük fotoğraflar çekerim ve zoom yaparım görüntü ne kadar az bozulursa o kadar işime gelir ondan demiştim yoksa kameraları gayet iyi.
Hima da 20mp arka kamera kullanacaklar bakalım düşük ışıkta m8 in başarısını yakalayabilecek mi.. En çok tedirgin olduğum konu bu..

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Hima da 20mp arka kamera kullanacaklar bakalım düşük ışıkta m8 in başarısını yakalayabilecek mi.. En çok tedirgin olduğum konu bu..
Daha büyük sensör tabiki daha iyi sonuç verecek
Zaten m8deki kamera modülü yerine hangisini koyarsan koy daha iyi sonuç vereceği kesinde zaten :devil2:
En azından yakınlaştırınca m7 m8 gibi anında bozulmaz :dirol:

Z3teki sensör 1/2.3'' M8deki ise 1/3.0'' yani z3 ün kullandığı IMX220 sensör daha büyük ayrıca piksel sayısı ve genişliği de daha fazla m8den
birisi mp i az tutarak pixel alanını genişletmiş diğeri ise hem mp i hemde pixel genişliğini artırmış kısacası htcde daha büyük sensörde daha geniş pixeller elde edebilirdi böyle detayları az yakınlaştırınca anında bozulan görüntüler elde etmezdi en azından kullanıcılar
Ayrıca hem donanım hem yazılım olarak daha önde z3
G lens olsun , BIONZ X görüntü işleme yongası f/2.0 diyaframı asferik 5 katmanlı lensleri vs ile zaten önde algoritmaları saymaya gerek yok
Bunun yanısıra m8de gece çekimlerindeki sarı ışık noiselarını da iyi biliyoruz (XDA dan takip edenler bilirler. )
Sırf Alan derinliği vs vs için bu kadar uğraşacaklarına sensörün çözünürlüğünü asgari seviyeye çekip önce doğru düzgün algoritma yazsınlar. Görüntüye satürasyonu basmakla olmuyor bu işler
Neyse umarım iddialar doğru çıkarda şu Ultrapixel saçmalığından vazgeçerler.
Bide bazı HTC kullanıcılarının ultrapixel ismini bir ölçü birimi kabul edipte ''4up bi kere o tmm mı 16mplerle aynı çekiyor bir kere.s.s'' gibi saçmalıklarına girmiyorum bile :lol:
M8deki suya dayanıklı ifadesiyle Z3teki IP68 sertifikasını bir görüyorsan zaten söyleyecek bi sözüm yok

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Ben de aynı soruyu düşünüyorum.

Ben ultrapiksel teknolojisinin kalıcı olmasını isterdim.

Konserlerde çıkarın bakalım z2 ile m8'i hangisi daha mükemmel çekim yapıyor

Bir de şu da yanlış. Profesyonel çekim yapmak isteniyorsa Kamera alın arkadaşım ya. Telefonlar son noktaya geldi kamera konusunda daha da bir şey beklenmemeli. zaten kameralar da akıllanmaya başladı. İsteyen akıllı kamera alsın.

Sony'e bir şey demiyorum. Ama ultrapiksel ve htc'yi eleştirenleri de anlayamıyorum. Ama SONY de şu kronik kamera sorunlarını atlatmalı yok pembe kameraymış.

Ayrıca htc'nin ürünleri ne hikmetse şu ana kadar gördüğüm en sorunsuz cihazlar.LG'nin ekran sararması kasa çatlaması mı desen,SAMSUNG'un deli deli kasmaları mı desen.

SENSE 1 numara.

Ayrıca SONY'i de SAMSUNG'a benzetmeye başladım.

Alfabeyi sayması mı dersin,Z dışında bütün serilerini üvey evlat görmesi mi dersin.

Tek fark malzeme kalitesi kaldı SONY'de bir de ekran kaliteli.

Ama htc ile SAMSUNG arasında bir tane bile benzerliğe rastlanılamaz çünkü htc farklı.

Htc nasıl yetiştiriyor güncellemeleri ama?

Bence telefonlar alınırken genel değerlendirilmeli. Mesela günlük yaşantıda beni üzer mi gibi.

One m8,Z3'den bile iyi puanlar alıyor benchmarklarda. Ki htc stabilitesi diye de bir gerçek var.

Bence günlük hayatta yeterli bir kamera performansı veren cihaz kamera konusunda sıkıntı çıkarmaz. Ki one m8 'in ezici üstünlükleri de var.

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Brnce xperia tlf yek eksiği otomatik modda 8 mp indirgemesi ve hdr kayıt olmaması. Ama manuel modda ayarlamalarını kendin yapabilecrğini düşünüyorsan o kadar resimletdrn iso lardan anlıyorsan z2 ve z3 çok işini görür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
canım benim o 4 ultrapixel anlamazsın kare başına 1.3 far ediyor yani 14.1 megapixel e denk geliyor yoğunluğu arttırmak için anlamıyorsan milleti yanıltma

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g3 gibi bi performans canavarı telefon dururken diğerlerine bakmak mantıksız