LG G3 32 GB Anakart değişince sorun tekrarlar mı?

Bu konuyu okuyanlar

arslan.b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lg g3 23 gb telefonumun sıvı teması yüzünden ana kartı yandı. Vintek servisine götürdüm ana kartı yanmış diyip 600 tl istediler 2 yıl garantisi varmış. Fiyat yüksek olunca hemen yaptırmadım.

Sorun; telefon açılıyor ama sadece ledleri yanıyor ekranı gelmiyor.

Sizce anakartı yaptırsam sorun hallolur mu? yaptırmama değer mi? Bana tekrar sorun çıkarır mı?

KaakMaZoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Garantisi varsa nasıl para istediler? anlamadım tam olarak. Benimde anakart değişti para vermedim ama yurtdışı benimkisi. Fark varmıdır bilmem, soruna gelirsek anakart değişince bir problem kalmaz tabiki ama 600 tl o cihaz için çok gibi sanki. İşten anlatan arkadaşlar var ise forumda net olarak cevap verebilirler. Geçmiş olsun :)

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
O cihazın anakart 300 rl ye bulunabiliyor baska yere yaptırtın

arslan.b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Garantisi varsa nasıl para istediler? anlamadım tam olarak. Benimde anakart değişti para vermedim ama yurtdışı benimkisi. Fark varmıdır bilmem, soruna gelirsek anakart değişince bir problem kalmaz tabiki ama 600 tl o cihaz için çok gibi sanki. İşten anlatan arkadaşlar var ise forumda net olarak cevap verebilirler. Geçmiş olsun :)

Teşekkür ederim :) Telefonun garantisi bitti anakartın garantisi 2 yılmış. Sizede geçmiş olsun. Bana da çok geldi o yüzden hemen yaptırmadım. Başka ildeki lg servisini aradım orası da 600 tl dedi ama 6 ay garantili dedi. Siz değiştirdikten sonra hiç sıkıntı yaşadınız mı ?
--- Gönderi Güncellendi ---
O cihazın anakart 300 rl ye bulunabiliyor baska yere yaptırtın

Lg servisi dışında bir yere mi? Açıkçası güvenemediğim için hiç sormadım

KaakMaZoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İlk başlarda çok ısınma ve pil sorunu vardı geri göndermek için yazışma yaptım ve neticede gönderdim. Adamlar resim çekip, resim ile birlikte geri gönderdiler cihazınız root yapılmış artık garanti dışı dediler [emoji43] halbuki değişim talep etmiştim çatlaktan dolayı ama olmadı hehehe. Şuanda bir sıkıntı yok gayet iyi şekilde çalışıyor. Buarada yazıyı yanlış okumuşum az önce farkettim [emoji14]

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
kullanicisi hatası varsa garanti kapsamına girmez ki

arslan.b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk başlarda çok ısınma ve pil sorunu vardı geri göndermek için yazışma yaptım ve neticede gönderdim. Adamlar resim çekip, resim ile birlikte geri gönderdiler cihazınız root yapılmış artık garanti dışı dediler [emoji43] halbuki değişim talep etmiştim çatlaktan dolayı ama olmadı hehehe. Şuanda bir sıkıntı yok gayet iyi şekilde çalışıyor. Buarada yazıyı yanlış okumuşum az önce farkettim [emoji14]

Neyse ki şimdi kullanabiliyorsunuz benim gibi eski telefona mahkum kalmamışsınız :) sizde yaptırmışşınız önerir misiniz yaptırmamı? Yarın yaptırmak için son günüm acil karar vermem lazım. Kısacası şunu sorayım; yaptırmama değer mi yoksa yeni telefon mu almalıyım?
kullanicisi hatası varsa garanti kapsamına girmez ki

Yok zaten telefonun garantisi bitti. Anakartı takacaklar, o anakartın garantisi 2 yıl olacak

KaakMaZoT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Anakarttan yana sıkıntım yok gayet iyi. Ama cihaz artık eskidi üstüne 3 cihaz çıktı neredeyse :) yeni güncelleme almayacak. Eğer durumun el veriyorsa tavsiyem başka cihaz almandan yana olur ama Durumun müsait değilse tamir ettir sonuçta senin cihaz üst versiyon 32 gb, bendeki 16 gb cihazda bariz şekilde kasılmalar oluyor. gerçi normal 3. Yılına girdi g3 artık :) şuanda kafamda huawei mate 9 var. Aslında v20 çok istiyorum ama kontratlı yok ingilterede :(

arslan.b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakarttan yana sıkıntım yok gayet iyi. Ama cihaz artık eskidi üstüne 3 cihaz çıktı neredeyse :) yeni güncelleme almayacak. Eğer durumun el veriyorsa tavsiyem başka cihaz almandan yana olur ama Durumun müsait değilse tamir ettir sonuçta senin cihaz üst versiyon 32 gb, bendeki 16 gb cihazda bariz şekilde kasılmalar oluyor. gerçi normal 3. Yılına girdi g3 artık :) şuanda kafamda huawei mate 9 var. Aslında v20 çok istiyorum ama kontratlı yok ingilterede :(

Tabi eskidi artık ama şuan yeni cihaz alamayacağım malesef, yaptırayım yarın o zaman. Teşekkür ederim cevapladığınız için :) benim telefonum benim hatam yüzümden bozuldu ama başka arkadaşlarımın lg leri kronik arızalar yüzünden bozulduğu için lg den hevesim kaçtı, bir daha lg almayı düşünmüyorum açıkçası :) Umarım yeni alırsınız şimdiden güle güle kullanın :)

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Teşekkür ederim :) Telefonun garantisi bitti anakartın garantisi 2 yılmış. Sizede geçmiş olsun. Bana da çok geldi o yüzden hemen yaptırmadım. Başka ildeki lg servisini aradım orası da 600 tl dedi ama 6 ay garantili dedi. Siz değiştirdikten sonra hiç sıkıntı yaşadınız mı ?

Lg servisi dışında bir yere mi? Açıkçası güvenemediğim için hiç sormadım
Valla bende g3 ün ekranını kırmıştım arkadaşa çok daha ucuza yaptırmıştım...

O telefonu 2. Elden satsan zaten 600tl eder bence yaptırdığına deymez üstüne azdaha koyup mi5 alabilirsin

arslan.b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla bende g3 ün ekranını kırmıştım arkadaşa çok daha ucuza yaptırmıştım...

O telefonu 2. Elden satsan zaten 600tl eder bence yaptırdığına deymez üstüne azdaha koyup mi5 alabilirsin

şuan yeni telefon almam imkansız gibi bir şey lg servisi değilde normal telefonculara yaptırsam sorun yaşar mıyım peki? İlk defa böyle bir şey başıma geldiği için bilmiyorum ne kadar güvenilir. Sonra tekrar tekrar para vermek zorunda kalmayayım bu telefona ondan çekiniyorum

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
şuan yeni telefon almam imkansız gibi bir şey lg servisi değilde normal telefonculara yaptırsam sorun yaşar mıyım peki? İlk defa böyle bir şey başıma geldiği için bilmiyorum ne kadar güvenilir. Sonra tekrar tekrar para vermek zorunda kalmayayım bu telefona ondan çekiniyorum
Eper güvenilir birini bulursan yaşamazsın hele istanbulda oturuyorsan sana telefoncu önerecek arkadaş çoktur