LG G2 TELEFONUMDA FASTBOOT EKRANI

Bu konuyu okuyanlar

Mahmut Yalmancı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selamın aleykum arkadaşlar sizden bi konuda yardim isteyeceğim. Bende LG G2 cihaz var ve ben bunu internetten sipariş ettim imei sini kontrol ettiğim de de Nokia 3210 dedi, muhtemelen yurt disindan gelme, neyse bu burada kalsın. İnternetten baktığımda g2 ye android 5 guncellemesi geldigini gördüm PC ye PC suite indirdim kurdum ama bir turlu sürüm yukseltemedim sürekli telefonunun durumnu kontrol et diyordu bende bu durumdan sıkılıp ROM atmak istedim ve TWRP recovery kurayim dedim neyse root attım ve LG G2 TWRP Recovery Mod Kurulumu - Android bu siteden auto rec indirip kurdum gelen seçeneklere next dedim robot izni verdim ve en son to recovery ye dokunduk telefon kapandi açıldı ve ekranda
Fastboot mode started

udc_start() diye yazı geldi kaç kere kapattık açtım düzelmedi bende telefoncu ya görürdüm sistem çökmüş falan dedi yazılım atılması gerek falan dedi orijinal yazılım aticam dedi tamam dedim bıraktım telefonu ve telefon belki yazılımı kabul etmeyebilir dedi öyle bir ihtimal var dedi gencler sizce yazılım kabul eder mi ya kabul etmezse de ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
images (3).jpg
images (3).jpg

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Internette araştırırsan kendin de yapabileceğin basit bir yöntemle kurtuluyor.Ancak bu yöntem işe yaramazsa jtag ile yazılım atılması gerekebilir.
Bu arada muhtemelen telefona uyumsuz bir şey kurduğunuz için telefon brick oldu.

Mahmut Yalmancı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YA DENEDİM İNTERNETTEN
  1. Öncelikle şu adresten dosyalarımızı indirelim. İNDİR
  2. İndirdiğimiz dosyaları bilgisayarımızın “D” dizinine kopyalayalım.Klasörü değil içerisindekileri 6 adet dosyadan bahsediyorum.
  3. Bilgisayarımızdan CMD komut sistemini sağ tıklayıp yönetici olarak açalım.
  4. Açılan siyah cmd komut ekranına direk ” d: ” yazıp (tırnaklar hariç) entere basalım.
  5. Telefonumuzu fastboot mode alıp bilgisayarımıza bağlayalım.
  6. D:\>fastboot erase recovery yazıyoruz ve entere basıyoruz okay yazarsa devam waiting yazarsa telefonumuzu algılamadı demek kablosunu çıkartıp tekrardan fastbootda açıp okay olmasını sağlıyoruz.
  7. fastboot erase laf yazıyoruz ve yine okay yazısını görüyorsak devam ediyoruz.
  8. fastboot flash laf laf.img yazıyruz ve yine okay demesini bekliyoruz.
  9. Birinci aşamamız buraya kadar güç tuşuna uzunca basarak telefonumuzu kapatıyoruz ve pcden çıkartıyoruz.

BU ADIMLARI HARFİYEN YAPTIM VE ŞUAN TELEFON HİÇ AÇILMIYOR NE LG YAZISI GELİYOR NE ŞARJ OLUYOR TIK YOK