LG G2 D800 Android 7.0 Nougat AOSP ROM Yayımlandı!

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
LG G2 D800 Android 7.0 Nougat AOSP ROM bazı eksikleri ile yayımlandı. Android kullanıcıların vazgeçilmezi olan hiç şüphesiz güncellemeler’dir. Bazı Android telefonlar bu güncelleme desteğini alırken bazıları maalesef mahrum kalmaktadır. Birçok ROM geliştiricisinin sayesinde destek alamayan Android telefonlar Custom Rom olarak yeni işletim sistemine sahip olmaktadır. 2013 yılında üretilen ve hala adını duyurabilen bir akıllı telefon olan LG G2’nin D800 modeli için Android 7.0 Nougat AOSP Rom yayımlandı.

Çalışan Ve Çalışmayan Özellikler
  • Wi-Fi > Çalışıyor
  • NFC > Çalışıyor
  • Sensörler > Çalışıyor
  • Ses > Çalışıyor
  • Video Oynatıcı > Çalışıyor
  • Kamera > Çalışmıyor
  • Bluetooth > Çalışmıyor
  • Radyo Arayüz Birimi > Çalışmıyor
Aşağıdaki dosyaları indiriniz
  • AOSP CAF 7.0 Nougat Custom Rom İndir
  • Boot.img İndir
  • GAPPS Paketi İndir (AŞAĞIDAKİ RESME UYGUN İNDİRİN)

Adsız.png

Kurulum Rehberi
  • İndirdiğiniz dosyaları telefonunuza kopyalayın.
  • Telefonu TWRP Modunda başlatın.
  • TWRP’ye giriş yaptıktan sonra ilk olarak Backup (yedek) alın. Backup, telefonun başına gelebilecek sorunlarda size yardımcı olacaktır.
image16.jpg

Backup işlemlerini tamamladıktan sonra ROM kurulumu için varolan sistemi silin. Bu işlemi Wipe kısmından yapacaksınız. Aşağıdaki resme uygun şekilde yapınız.

TWRP-Wipe-Data.jpg

TWRP-Wipe-Data.jpg

• Wipe işlemini tamamladıktan sonra TWRP’nin Install kısmından sırasıyla ROM, GAPSS Paketi ve Boot dosyasını flashlayın.

Adsız-2.png

TWRP’nin Reboot seçeneğine girip System‘e basarak telefonu yeniden başlatın.
kaynak

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Düşmansı bir yorum gibi algılamayın ama Android severlerin ROM atma olayını özgürlük olarak nitelendirmesini biraz saçma buluyorum. Mesela ben Windows kullanıyorum, bir başkası iPhone kullanıyor. Bana ve Android kullanmayan, iPhone kullanan kişilerin çoğuna göre telefonun en önemli özelliği kararlı olabilmesi, senin isteklerini sorunsuzca yerine getirebilmesi, zaten bu yüzden bu istekle telefon alacak olanlar Android almayı düşünmek yerine iPhone, Lumia gibi cihazları almayı düşünüyorlar. Daha önceden birden fazla Android cihaz (kullandığım cihazlar da öyle Galaxy Ace türünden cihazlar değil, donanım olarak insanların iPhone'a bin basar tarzında yorumlar yaptığı cihazlardı) kullanmış birisi olarak sistemin bir süre sonra kararlılığını çoğu şekilde yitirdiğini gördüm, denemek için farklı ROM'lar kurduğum da oldu fakat bu ROM'ların çoğu aslında stock ROM'dan bile çok daha kalitesiz bir deneyim sunuyordu. Bu yüzden Windows'a geçtim ve son derece rahat bir şekilde kullanıyorum 7-8 aydır. Ancak bu yazıyı okuyunca yazmak istedim ki kamera çalışmayacak, Bluetooth çalışmayacak, radyo çalışmayacak, peki o telefona özgür diyerek kullanmanın ne anlamı kalacak? Bence bunun pek mantığı yok.