LG G Flex 2'nin fiyatı düştü?

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
G4 daha iyi gencler boşverin g flex 2 yi

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
LG, G flex 2 ısınmasın diye işlemci hızını düşürdü.

Zaten G4'te de bu işlem tepki gördüğünden S808 kullandı LG.

G4 varken G Flex 2'nin esamesi okunmaz.
Hele ki G4'ün Snapdragon 805 den bile düşük Adreno 418 kullanması performansa etki etmiyorsa S808 bu senenin işlemcisi.

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kavisli Tvler bile henüz beklediği ilgiyi göremezken
Bunu akıllı telefonların küçük ekran ve kasalarında deneyipte muhteşem ilgi beklemenin pek bir mantığı yok
Üstüne üstlük bunu doğru düzgün güncelleme desteği vermeyen sabıkalı Lg yapınca kullanıcılar haliyle rağbet göstermiyor

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ama flex2 yi elimd alıp kullandım cok hos telefon olmus. Ele cok guzel oturuyor kullanmasi zevk veriyor insana. G4 de cok guzel. Abi hepsi cok guzel telefonlarin ya, hele bu sene çıkanlar

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Ama flex2 yi elimd alıp kullandım cok hos telefon olmus. Ele cok guzel oturuyor kullanmasi zevk veriyor insana. G4 de cok guzel. Abi hepsi cok guzel telefonlarin ya, hele bu sene çıkanlar
Aynen abi ya. Sevmediğim samsungun telefonlarını bile elime alınca hoşuma gidiyor. Parasından mı nedir artık :D

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
LG, G flex 2 ısınmasın diye işlemci hızını düşürdü.

Zaten G4'te de bu işlem tepki gördüğünden S808 kullandı LG.

G4 varken G Flex 2'nin esamesi okunmaz.
Hele ki G4'ün Snapdragon 805 den bile düşük Adreno 418 kullanması performansa etki etmiyorsa S808 bu senenin işlemcisi.
Hocam az önce G4'e Most Wanted yükledim gayet akıcı çalışıyor S808'e başta güvenmemiştim ama gayet akıcı çalışıyor ısınmıyor

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Hocam az önce G4'e Most Wanted yükledim gayet akıcı çalışıyor S808'e başta güvenmemiştim ama gayet akıcı çalışıyor ısınmıyor
Zaten dediğim de o ya.

Hani G4'ü neden ekran bileşeni Snapdragon 805'den düşük de işlemcisi S805'den iyi diye eleştirenler oldu. Çünkü bazıları Adreno 418(S808,G4)de kullanılan ekran bileşeninin Adreno 420(S805,Note 4 Amerika,Nexus6)dan kötü olduğunu ve bunun performansa ciddi bir şekilde yansıyacağını savunuyor. Evet doğru,daha düşük özellikte çünkü güç tasarrufu yapmak ve S810'a en büyük rakibi olmaması için böyle bir hamle yapıldı. Ki şu haliyle bile S808, S810'lu cihazları tokatlar çünkü üreticiler S810'lu cihazlar çok ısınıyor diye işlemci hızını düşürüyor. Bu defa da kaş yapalım (S810) derken göz çıkarıyorlar.

Z3+ da buna gerek yok diye düşünüyorum soğutmalı boru sistemi zaten ısıyı cihazdan yeterince uzaklaştırıyordu diye biliyorum. Yani bir Z3+ da yoktur bu hızı düşürme olayı diye düşünüyorum. Ki ondan bile emin değilim.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Zaten dediğim de o ya.

Hani G4'ü neden ekran bileşeni Snapdragon 805'den düşük de işlemcisi S805'den iyi diye eleştirenler oldu. Çünkü bazıları Adreno 418(S808,G4)de kullanılan ekran bileşeninin Adreno 420(S805,Note 4 Amerika,Nexus6)dan kötü olduğunu ve bunun performansa ciddi bir şekilde yansıyacağını savunuyor. Evet doğru,daha düşük özellikte çünkü güç tasarrufu yapmak ve S810'a en büyük rakibi olmaması için böyle bir hamle yapıldı. Ki şu haliyle bile S808, S810'lu cihazları tokatlar çünkü üreticiler S810'lu cihazlar çok ısınıyor diye işlemci hızını düşürüyor. Bu defa da kaş yapalım (S810) derken göz çıkarıyorlar.

Z3+ da buna gerek yok diye düşünüyorum soğutmalı boru sistemi zaten ısıyı cihazdan yeterince uzaklaştırıyordu diye biliyorum. Yani bir Z3+ da yoktur bu hızı düşürme olayı diye düşünüyorum. Ki ondan bile emin değilim.
Haklısınız ısınma olmadığından hız düşme de olmuyor stabil yani s810 olmadı bence hocam ya yani mimarisi yapısı olmadı exynos gibi 14 nm olsa belki ısınmazdı