LG Electronics’e Küresel Verimlilik Ödülü

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
LG Electronics’in CINEMA 3D Smart TV’si (47LM670S) enerji tasarrufu özelliği ile SEAD (Super-efficient Equipment and Appliance Deployment) Girişimi tarafından ‘Küresel Verimlilik’ Şeref Madalyası ile ödüllendirildi.

SEAD, küresel pazarın daha verimli ürünler geliştirmesine yardımcı olmak için kurulmuş çok uluslu bir organizasyon. Avustralya, Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya, Kore, Rusya, İngiltere ve ABD’nin de aralarında bulunduğu ülkelerde aktif çalışan girişim Kuzey Amerika, Avrupa, Hindistan ve Avustralya’da TV, ekran, bilgisayar ve ev gereçlerini değerlendiriyor. Her yıl bölgede kategorilerden bir tanesi seçiliyor, bu yıl belirlenen kategori TV oldu.
“Artık geniş ekran ürünlerimizin enerji tasarrufu ile övgü alıyoruz”

lg-nin-farki-enerji-tasarrufu-4003983_4269_b.jpg

LG Electronics Ev Eğlencesi Bölümü TV Birimi Başkan Yardımcısı Seog-ho Ro, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “SEAD tarafından böyle önemli bir madalya ile onullandırılmak TV alanında çok sağlam bir yerimizin olduğunu gösteriyor. LG olarak 3D teknolojilerinde hem çok güçlüyüz hem de inovatif akıllı uygulamalar ve ultra ince tasarımla rakiplerimizden bir adım öndeyiz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra artık geniş ekran ürünlerimizin enerji tasarrufu ile övgü alıyoruz.”

47LM670S, TV ekranının parlaklığını kontrol altına alan Local Dimming Teknolojisi’ne sahip. Bu teknoloji, TV’nin enerji verimliliğini artırırken direkt hatta yer alan LED ışık kaynağı ile elektrik tüketimini ciddi oranda azaltıyor. TV’nin enerji fonksiyonları Smart Energy Saving Technology olarak adlandırılıyor ve bu fonksiyonlar enerji sarfiyatını minimuma indiriyor.

SEAD, TV’leri incelerken küçük ekran (27 inç) orta büyüklükteki ekran (29-42 inç) ve geniş ekran (42 inç ve üzeri) olarak kategorilere ayırdı. Geniş ekran kategorisinde en iyi marka LG’nin CINEMA 3D Smart TV’si oldu.

Kaynak

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Güzel hareketler bunlar :) 47LM670S hızlıalda indirimde olan model değilmiydi ?

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Güzel hareketler bunlar :) 47LM670S hızlıalda indirimde olan model değilmiydi ?

hayir.. o lm760s.. 2 kere bakiyorum su modellere.. artik iyice karistiriyorum :)
bu arada hizlial.com'un fiyatlari sisirdigini de anladik o konu sayesinde...

enerji verimliligi artarken tuketim daha aza iniyormus... daha neler duyacagiz acaba :)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Helal olsun lg ye. gerçekten iyi işler yapıyorlar..
Bu arada hizlial dedinizde sabah baktım tüm lg tv lerde %50'ye varan indirimler mevcut.

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG gerçekten de insanlara faydası olan teknolojiler üretiyor. ben cok begeniyorum verimlilik politikalarını.

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG kendini her konuda geliştiren bir firma teknolojisi cok iyi ürettiği TVleri tek geçiyorum görüntü kalitesi müthiş.