Lg 55LM660S 55" 400Hz Nasıl bilirsiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Selam arkadaşlar,yardımınıza-fikirlerinize ihtiyacım var.55" bir led tv almak istiyorum.Gözüme kestirdiğim model LG 55LM660S 55" 400Hz (veya 640S) şu anda 2900TL 4 adet gözlük ve sihirli kumandası hediye olarak satan bir yer var.Garantiside Türkiye LG alınabilir mi ? Bütçem bu fiyattan yukarı çıkamaz zaten.Sizler-kullananlar varsa fikriniz nedir acaba ? Saygılarımla.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
İyi biliriz bende yakından takip ediyorum bu modeli güzel tercih =)

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İyi biliriz bende yakından takip ediyorum bu modeli güzel tercih =)
Birkaç yerde baktım fiyatı 3100 ile 3300 arası değişiyor.Hepsiburada 2900TL şu anda 640S fiyatı gerçi arasında ne fark var onu bilmiyorum ya :)

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bugün goldda gördüm gayet güzel bir tv ben de lg 42lm620s kullanıyorum çok ta memnunum :)

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Du bakalım hatunla pazarlık aşamasındayım şu an :) Aldımmı pişmanlık duymak istemiyorum sadece arkadaşlar.

iso81tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende 47" var, ideal bi tv. 55" almadığım için pişmanım sadece. tasarım olarak bu seneki la660s modelinden daha güzel, smart tv yavaş, yani bir bilgisayar olmasını beklemek yanlış olur zaten. kanal geçişleri çok yavaş. birde ışık sızması sorunu var, bu sorun philips te ve birçoğunda varmış zaten. hep olumsuz yazdım farkındaysan, çünkü olumlu olanları zaten lg nin sayfasında yazıyor :) sonuç olarak şu an tv alacak olsam yine lm660s alırım. fiyat/performans ürünü kesinlikle...

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yorumlarınız için teşekkürler,arkaşların arasında bugün iş yerinde lafını ettikte Philips al diyorlar ben LG'den yanayım kasanın şekli beni çok çekiyor hep bu şekilde çerçevesizlerden istiyordum kısmet olurda yeni eve geçtiğimde salonum büyük bu yüzden 55" istiyorum,arkadaşlarada bugün söyledim zaten akşam eve gidince forumda kullanan-bilen arkadaşlara danışırım diye.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
philips tvlerden uzak dur derim bu ara ;) arayüzleri fena halde yavaş :) geçende yarım saatte falan bi parlaklık ayarı yapabildik :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Kesinlikle süper bi tv ye benziyo ben tv alıcak olsam görüntü kalitesini de görmüşseniz canlı olarak kesinlikle çerçevesiz bu tv yi seçerdim..

Seyir zevki çok daha iyi olacağı kanısındayım..

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bugün Hepsiburada'n 2900TL 4 adet gözlük ve sihirli kumandası ile beraber siparişini verdim arkadaşlar.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Lgnin 2012 serinin güzel televizyonlarından biri piyasada bulabiliyorsanız alınabilirliği yüksek bir ürün.

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ürün geldi gelmesine de odanın içerisinde duruyor halen servis beklemekteyim,nerdeyse dayanamayıp ben açıcam kutuyu :(

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Ürün geldi gelmesine de odanın içerisinde duruyor halen servis beklemekteyim,nerdeyse dayanamayıp ben açıcam kutuyu :(

hayırlı olsun hocam serviste gelip kurunca deneyimlerinizi bizimle de paylaşırsanız tadından yenmez :)

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
2 Gün servis beklentisinden sonra tv kuruldu,öyle korktuğum gibi sd yayınlarda kötü bir görüntü yok gayet iyi yalnız kanallar arası görüntü fark ediyor, aynı şekilde 3D konusuda film iyi olduğu zaman aldığın keyifte bir o kadar artıyor.Sonradan 3D'ye çevrilen filmler beklentileri karşılamıyor.(benim ufaklık filmleri izlerken havada uçuşanları yakalamaya çalışıyor. :) )Youtube'de videolar sorunsuz açılıyor,dizi-mag'ta öyle(arada erişim engeline takılıyorum dizi-mag'ta)Yalnız mesela Milliyet gazetesindeki videoları veya Mynet'teki videoları açmıyor.Pc gibi internet hızlı değil.Harici harddiskimi sorunsuz tanıdı bütün filmlerimi alt yazıları sorunsuz bir şekilde açtı.Kendi uydu alıcısında kanal geçişleri evet yavaş biraz can sıkıcı olabiliyor,ölü pixel falan bulamadım,ışık sızmazı falan var mı derseniz evet ondan var ama rahatsız olmadım.Şu anda geçici olarak kullandığım oda ufak ve tvnin büyüklüğüne alışamadım halen.Pekte öyle test yapmaktan fazla anlamıyorum aklıma gelen bunlar.Son olarak aldığına seviniyormusun derseniz evet iyiki almışım diyorum,alcak arkadaşlarada tavsiye ederim.(gerçi şimdi ise LA serisi çıktı galiba)İlave olarak bilen arkadaşlara şu dns ayarı nasıl yapılır onu sormak istiyorum,dizi-mag adresine giriyorum izleyeceğim diziye tıkladığım zaman bazen karşıma erişim engeli çıkıyor sayfaya tekrar girmeye çalıştığımda bu kez ana sayfaya bile girmiyor.Bilgisayarda dns değiştiriyorum fakat tvde yapamadım.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Dns değiştirmek için;
SETTİNGS,
AĞ,
AĞ BAĞLANTISI,
BAĞLANTIYI BAŞLAT,
DİĞER AĞ LİSTESİ,
GELİŞMİŞ AYARLAR,
Kablolu kullanıyorsanız KABLOLU, kablosuz kullanıyorsanız KABLOSUZ Bölümünden,
ERİŞİM NOKTASI, dedikten sonra dns girişini yapabilirsiniz. (modele göre değişebilir)

Bazı destekleyen modemlerde, direk modemden dns değiştirerek çözebilirsin bu olayı [MENTION=78638]tuning79[/MENTION]

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler, Modemden yapabildim ancak.Yattığım yerden dizilerimi seyredebiliyorum artık. :) Bu arada Digiturt kampanyası 1 ay daha devam ediyormuş buda iyi oldu.Yarın çalışma saatleri içerisinde görüşelim arkadaş şifrenizi verir diye söylendi.

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar bende lg 55' tv almayı düşünüyorum 55LM660S ile 55LA660S arasında kaldım çok fark var mı? ben ilçede kalıyorum ve oturduğum yerde tekno market yok ikisini de görmek daha nasip olmadı

yorumlarınızı bekliyorum...

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende lg 55' tv almayı düşünüyorum 55LM660S ile 55LA660S arasında kaldım çok fark var mı? ben ilçede kalıyorum ve oturduğum yerde tekno market yok ikisini de görmek daha nasip olmadı

yorumlarınızı bekliyorum...
LA serisi ile LM serisi arasında internette yapılmış bir karşılaştırma vardı,LA sersinde 2 işlemci kullanılmış panel kalınlığı azaltılmış sihirli kumandası değişmiş ve kumandada sesli kontrol eklenmiş turkçenin üzerinde çalışma yapıldığı yazılıydı.Belirgin fark olarak ben bunları bulabildim.Fiyat olarak 3900TL civarı değişiyor LG nin şu anda 1 yıllık Digiturt hediyeside var.Heves edip bende başvuruda bulundum fakat kampanyaya dahil modelleri okumamışım LA serisinin 55inçleri için geçerliymiş.Bütçeniz yeterli ise 55LA660S derim.Bende dual play gözlük yoktu bunda oda var.Bu arada benim pc bozuldu tvden idare ediyorum bu sihirli kumandanın ne kadar çok işe yaradığını şimdi anladım,ilave mause gererk yok :)

Bu arada LG nin müşteri şikayetlerini okuyordum panel arızası olan müşterilerin bir çoğuna servislerin verdiği cevap sıvı teması var garanti dışı ! bu benim dikkatimi çok çekti.Nedir ne değildir bir anlam veremedim.

Son mesajlar