LG 42LM760S Alındı! Fotoğraflı İnceleme.

Bu konuyu okuyanlar

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
lg fotoğraf makinası nekdar güzel bilmem ama lcdleri harika oluyor

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
LG servisinden kuruluma geldiklerinde alırsanız iyi olur, akım stabil değilse tv'de sıkıntıya yol açabilir demişlerdi. Mantıklı geldi bana da :)

Tv'yi kesinleştirin de priz filan düşünürsünüz sonra :)
Yarın mübarek gün siparişi vereyimde gelsin 760S. :) Siz internet üzerinden mi aldınız yoksa mağazadan mı ?

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2409,[SUP]00[/SUP]TL
Ben aldıktan sonra 10TL zam yapmışlar. :D

Vatan, elektroworld, bimeks v.s. tüm mağazalara bak. Kıyaslama yapıp, öyle al. Ben aldığım zaman en uygun orasıydı. :)
sanalreyonum.com 'da 2100 TL, oradan almayı düşünüyorum.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=45352]orcnd[/MENTION]; full nano led tv' de ışık sızmasının olması neredeyse imkansız gibi birşey.. bize fotoğraf ile gösterebilir misin?

alii_s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bişey sorucam lütfen alt yazı filimler nasıl serediyosunuz 2 part var alt yazıları isimleride aynı ama açmıyo göstermiyo alt yazıyı bilen varmı ayrı bir ayarmı var...

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@zozeidon bende 42LM760S aldım. Güncelleme yaptıktan sonra Kanal yerlerinde değişiklik yapamadım... Sizdede böyle mi oldu ? Veya siz nasıl kanal yerlerini değiştirdiniz. Yardımlarınızı bekliyorum. ( Bu arada kullananlar listesine ismimi yazmayı unutmayın :) )

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
@zozeidon bende 42LM760S aldım. Güncelleme yaptıktan sonra Kanal yerlerinde değişiklik yapamadım... Sizdede böyle mi oldu ? Veya siz nasıl kanal yerlerini değiştirdiniz. Yardımlarınızı bekliyorum. ( Bu arada kullananlar listesine ismimi yazmayı unutmayın :) )

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. :)

Ben tivibu kullanıyorum, o sebeple tv'yi direk HDMI bağlantısı üzerinden izliyorum, yani televizyonun alıcısını kullanmadığım için kanal yerlerini değiştirme ihtiyacı duymadım hiç. :)

Bi ara kanal yerlerini değiştirmeyi deneyeyim, becerebilirsem buraya yazarım nasıl yaptığımı :)

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
lg 50PM680 nasıl bilgisini verebilirmisinz fiyatı cazip geldi ama

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı olsun. Güle güle kullan. :)

Ben tivibu kullanıyorum, o sebeple tv'yi direk HDMI bağlantısı üzerinden izliyorum, yani televizyonun alıcısını kullanmadığım için kanal yerlerini değiştirme ihtiyacı duymadım hiç. :)

Bi ara kanal yerlerini değiştirmeyi deneyeyim, becerebilirsem buraya yazarım nasıl yaptığımı :)
Peki bekliyorum mesajınızı :)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441

Kumanda üzerinde LIST tuşuna basarak tüm kanalları görüntüledikten sonra Favori kanal listesi oluşturabilir ve sonrası için bu listeyi kullanabilirsiniz.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kumanda üzerinde LIST tuşuna basarak tüm kanalları görüntüledikten sonra Favori kanal listesi oluşturabilir ve sonrası için bu listeyi kullanabilirsiniz.
List'e girince sürekli Favorilere geçmek zorunda kalmayacakmıyım ? O yüzden direk yerlerini değişmek istiyorum.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
List'e girince sürekli Favorilere geçmek zorunda kalmayacakmıyım ? O yüzden direk yerlerini değişmek istiyorum.

4 ayrı favori listesi var. En son hangisinde kaldıysan sonraki kullanımlarda default olarak o liste gelir ekrana. Her seferinde seçmek zorunda değilsin.

Modül alırsan Dijital kutu ve kumandayı da çöpe atabilirsin. Uydunet kullanıyorum ve modül alarak kurtuldum bunlardan.

Bir de şu uygulama var. Tavsiye ederim

http://forum.shiftdelete.net/android-uygulamalar/307873-lg-tv-remote.html

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4 ayrı favori listesi var. En son hangisinde kaldıysan sonraki kullanımlarda default olarak o liste gelir ekrana. Her seferinde seçmek zorunda değilsin.

Modül alırsan Dijital kutu ve kumandayı da çöpe atabilirsin. Uydunet kullanıyorum ve modül alarak kurtuldum bunlardan.

Bir de şu uygulama var. Tavsiye ederim

http://forum.shiftdelete.net/android-uygulamalar/307873-lg-tv-remote.html
O programı 3-4 gün önce indirdim benim için iyi ama ailem için değil :) Bu arada benim için araştırdığınız için teşekkür ederim.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O programı 3-4 gün önce indirdim benim için iyi ama ailem için değil :) Bu arada benim için araştırdığınız için teşekkür ederim.
Lanet olası uydu. default olarak ondan başlatmıyor. Her seferinde sağ tuşa basmamı istiyor. Fabrika ayarlarına geri dön desem güncellenmemiş halini alır mı ?

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Çok acil yardım arkadaşlar,

Bugun 47lm660s modelini aldım ve kurdurdum fakat birçok sorun yaşamaktayım.

-TV den oturum açamıyorum, home'a girince sağ üstte oturum açma seçeneği yok, nereden yapıldığını bulamadım.
-uygulamalraımın altında web browser ve app store , smart world uygulamaları yok

uygularım altında çıkanlar: giriş listesi, ayarlar, canlıtv, 3d, öncekiler listesi, program klavuzu, kullanıcı klavuzu, program listesi, dvr, hızlı menu,simplink, smartshare,video,fotograf, müzik, kayıtlı tv.

şu premium zımbırtısı nedir, nasıl giriş yapılır çözemedim.

Acaba kurulum sırasında eksik birşey mi yaptılar yada teknik bir sorun mu var. Yardımcı olursanız sevinirim.

-tv internete bağlı ve güncelleştirmeleri yaptım.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

Şimdi denedim oldu. :)

Takoz kumanda üzerindeki Settings'e bas. -> AYAR -> Program Düzenleme -> Taşımak istediğin kanalı kumandanın ortasındaki OK tuşuyla seç -> Taşımak istediğin yere gel. -> Kumandanın üzerindeki mavi renkli tuşa bas. (Kaydır olarak geçiyor altta)

İşlem tamamdır. :)

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar, NeoPlazma mı LED mi derken en sonunda “3D” özelliği ağır bastığından LG alıp Televizyon alım sürecimi noktalamış oldum.

Gözlemlerimi paylaşarak bu model veya seriden televizyon almak isteyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağım.

Geçen hafta itibariyle Teknosa’dan 2400 TL (World kartım olduğu için 3 ay taksit ertelemeli 8 taksit) ödeyerek LG’nin yeni Screen Cinema Serisi’nden 42LM760S modelini aldım. Yine aynı markanın 670S modelinden tek farkı HZ değerinin 800 olması, 100 lira daha fazla verip bu modeli almayı tercih ettim. (Aslında resmi olmayan kaynaklara göre değerin 200 hz olduğu 800 hz ’ye ise yazılımla yükseltildiğini söyleyebiliriz. Aynı değer 670S modelinde 100 hz ve yazılımla 400 hz yükseltilmiş durumda. Her ne kadar SD yayınlar maksimum 60 hz olsa da konsol kullanacağım için bunu tercih ettim. Yoksa bir önemi yok açıkçası.)

Teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz. (http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-42LM760S-3d-tv)

Televizyonu duvar askı aparatıyla duvara monteli şekilde kullanıyorum;
ZbVDx.jpg

Önemli Not: TV’yi satın alırken akım korumalı prizde almanız gerekiyor. Zira akım değişimlerinden zarar görme ihtimali varmış. Bu sebepten Philps’in 8 girişli akım koruma özelliği olan prizi kullanıyorum. (Fiyat 60 TL)

UzPzU.jpg

ÖZELLİKLER
1- GÖRÜNTÜ
a) 3D
Bu model için kutu içerisinden 4 adet 3D gözlük ve Dual Play oyunlar için ise 2 tane gözlük çıkıyor.

Gözlük tasarımlarını beğendim. (Pilli gözlükleri de denemiş biri olarak söylüyorum.) Gözlükler çok hafif, varlığını filme daldıktan sonra unutuyorsunuz.

QvssA.jpg

3D film olarak “Underworld Awakening” ve “Journey 2 : The Mysterious Island” filmlerinin izledim. Underworld’te 3D konusunda beklediğimden daha iyi bir performans aldım. Film boyunca derinliği çok rahat hissedebiliyorsunuz.

3D özelliğini mağaza’da test ettiğim 55 LM960v modelinde “derinliğin” yanı sıra “dışarı çıkma”(pop out) olayına da şahit olmuştum.

Bu özelliği Journey’de çok daha iyi hissedebiliyorsunuz. 3D’ye çok uygun sahneler var ve bu sahneler çok iyi tasarlanmış özellikle dışarı çıkma ve derinlik etkisi gayet iyi.

Pop out özelliği “derinlik” özelliğine göre daha az rastlayabileceğiniz bir durum. Bu özellik 3D için özel olarak hazırlanmış videolarda daha fazla göze çarpıyor.

Televizyon ayrıca 3D zooming özelliğine de sahip (daha fazla pop out). 0 ile 20 arasında bir değer belirleyebiliyoruz. Ancak bu özelliği kullanmanız için film’in buna uyumlu olması gerekiyor, yani her film veya video için kullanamıyorsunuz, görüntüyü bozabiliyor.

Ayrıca Wi-fi bağlantınız varsa LG’nin “3D World” uygulamasından üç boyutlu belgesel ve videoların bir kısmını izleyebiliyorsunuz. Bu arada TV’de dahili Wi-fi bağlantısı olduğunu belirtelim. Yani ayrıca bir aparata ihtiyacınız yok.

b) 720p Görüntü

Şunu belirtmem gerekir ki TV’de, çektiğim fotoğraflarda görülenlerden daha canlı ve net bir görüntü var.

nBTtB.jpg

du6bk.jpg

c) 2D’den 3D’ye Dönüştürme
“Snow White And The Huntsman” filmini 720p kalitede izlerken 2D’den 3D’ye dönüştürüp izlemeyi denedim. Dönüştürücüden pek iyi bir performans almayı ummuyordum ancak 3D olmayan böyle bir filmde bile filmi 3D moduna alınca derinliği rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.

Ancak ben tercihen 3D olarak tasarlanmamış filmleri 3D olarak izlemiyorum.

d) Dual-Play
Başlangıçta da belirttiğim gibi televizyonun kutusunun içinden 2 adet dual-play gözlük çıkıyor. Ekranın 2’ye bölündüğü oyunlarda dual-play gözlükler sayesinde, televizyon aynı ekranda 2 farklı görüntü oluşturup bunu gözlükler vasıtasıyla oyunculara farklı olarak gösterebiliyor.

Bu özelliği daha test etme imkanım olmadı. Ancak kısaca şöyle tarif edebiliriz.

[video=youtube;SjFtNsjrZZs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SjFtNsjrZZs[/video]

2- SMART TV
Televizyonun arayüzünde şöyle bir ekranla karşılaşıyorsunuz.

BNuEX.jpg

Uygulamalar
a) Facebook & Twitter
Facebook ve Twitter gibi uygulamalara girebiliyoruz ama dikkatimi çeken bir şey var ki paylaşılan resim ve videoları göremiyoruz sadece yazılar görünüyor. İkinci olarakta bu uygulamalarda paylaşılan linkler görünüyor ancak linklere tıklama gibi bir durum söz konusu değil.

Bu iki eksikliğin bir yazılımla güncellenip düzeltilebileceğini düşünüyorum. Yoksa bu haliyle sosyal medya uygulamaları pek kullanışlı görünmüyor.

5jo5P.jpg

AzqFl.jpg

b) Film Box
Smart arayüzünde yer alan bir diğer uygulama paket satın alıp internet üzerinden film, belgesel, spor müsabakaları seyredebileceğiniz bir uygulama. Bağlantı hızınız iyiyse (8 mbps yeterli) 5,99 TL ödeyerek süper paketi alabilirsiniz. (Paket içerisinde kafes dövüşlerinin, sumo müsabakaların yer aldığını söylemem gerekir ki beni ekstra sevindiren bir olaydır. ;))

c) Radyo Uygulaması (vtuner)
İnternet üzerinden radyo dinlemenize imkân tanıyan bir uygulama. Dünya çapında arama yaparak istediğiniz istasyonu bulup dinleyebilirsiniz.

d) Youtube
Bilindiği gibi Youtube’a son dönemlerde yüklenen özellikle klip, fragman v.s. gibi çoğu videonun HD (1080p, 720p) versiyonlarını da izleme imkanımız oluyor.

e) Diğer Uygulamalar
Ekşisözlük
Mahmure.com
Digitürk Play
Turkcell TV
ve LG Store’da indirebileceğiniz bir çok oyun ve uygulama mevcut.

wfsi4.jpg

qQ6eZ.jpg

-müzik çalar- (ortadaki parlaklık flashtan kaynaklanıyor :))
Genel anlamda izlenimim LG’nin Smart olarak çokta iyi olmadığı yönünde daha geliştirilmeye ihtiyacı var.

3- TASARIM
LG’nin önemli kozlarından biri de televizyon tasarımlarını “Cinema Screen” olarak tasarlaması.

Şöyle ki; Televizyonun yan, alt ve üst kenarları çok az yer bırakılarak tasarlanmış böylelikle televizyonunuzun büyük kısmı ekrana dâhil oluyor Bu da film izleme zevkini artıran önemli etkenlerden.

Televizyon neredeyse bir parmak eninde.

WPl9P.jpg

zySWz.jpg

KUMANDALAR

Magic Motion

v9CpO.jpg

Normal Kumanda - Magic Motion

3QmY9.jpg

SONUÇ

- 3D özelliğini çok beğendim. Benim panelim 42’ ancak yeri uygun olan ve imkanı olanlar 47’ veya 55’ alabilirler. Özellikle FPR teknolojisi, 3D’yi çok kullanışlı hale getirmiş. Gözleri yorma, mide bulantısı v.s. gibi yan etkilerle karşılaşma durumunuz yok. Yavaş yavaş bu teknolojiye uygun filmlerde artmaya başladı.

- Smart özelliğinin geliştirilmesi gerekiyor. Bazı uygulamalarını (ligtv, filmbox) çok beğenmiş olsam da çoğu uygulaması kullanışsız. (facebook,twitter)

- Dual-play özelliğini daha deneme fırsatım olmadı. Sabırsızlıkla Xbox alacağım günü bekliyorum.

- Televizyonun ön camı yansıyor. Çok rahatsız etmiyor aslında ama filmleri uygun açıyla veya geceleri karanlık bir ortamda izlemek daha mantıklı.

- Şu an için TV yayınım olmadığından onunla ilgili yorumda bulunamayacağım. Bir hafta içinde Tivibu bağlanacak. Bağlandıktan sonra HD ve SD yayınlardaki kalitesiyle ilgili fotoğraflar ekleyeceğim.

- İndirdiğim filmin formatı şu mu bu mu diye dert etmiyorsunuz her formatı destekliyor.

- Magic kumandanın Smart Tv’ler için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum. Olmazsa Smart Tv’yi kullanmak işkence olur.

- Lg Apps’in alacağı daha çok yol var. Oyunlar, uygulamalar yetersiz. Daha fazla, daha fazla istiyoruz :)

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Umarım az da olsa faydalı olabilmişimdir.
Sorularınız olursa anladığım kadarıyla cevaplamaya çalışacağım. :)

Forumdaki Kullanıcıları

• @zozeidon
  • @yesil116

çok güzel bi paylaşım olmuş eline sağlık çok güzel anlatmıssın olayı gerçekten güzel tv hoşuma gitti ama keşke duvara asmasaydın ben duvarda hiç sevmiyorum tvyi :)) ayrıca hayırlı olsun

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Teşekkürler. İndirmeyi düşünüyorum aslında kafama göre bi tv masası bakıyorum bu aralar, biraz üşengeçlikte var tabi :) [MENTION=335161]efehakan[/MENTION]

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi denedim oldu. :)

Takoz kumanda üzerindeki Settings'e bas. -> AYAR -> Program Düzenleme -> Taşımak istediğin kanalı kumandanın ortasındaki OK tuşuyla seç -> Taşımak istediğin yere gel. -> Kumandanın üzerindeki mavi renkli tuşa bas. (Kaydır olarak geçiyor altta)

İşlem tamamdır. :)
Kaydır gibi birşey yazmıyor benim TV'de. RESİM: http://i.imgur.com/az5AcuM.jpg
Güncellemeden sonra böyle oldu ondan önce böyle bir sorun yoktu. Fabrika ayarlarına geri dönsem Eski sürümü yüklenir mi acaba ?

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Kaydır gibi birşey yazmıyor benim TV'de. RESİM: http://i.imgur.com/az5AcuM.jpg
Güncellemeden sonra böyle oldu ondan önce böyle bir sorun yoktu. Fabrika ayarlarına geri dönsem Eski sürümü yüklenir mi acaba ?

Hmm. Sıkıntı güncellemeden kaynaklanıyor demek ki. Fabrika ayarlarına dönmek çözüm olur mu, bilemedim şimdi.

Bi dene istesen.